Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat ) Brak numeru VIN, co dalej?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jevgienij

Czytelnik



Dołączył: 22 Lip 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Punto I 1.1 55km 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Lip 2017, 23:16
Temat postu:

Brak numeru VIN, co dalej?


Dzień dobry. Mam problem z Punto mk1 z 1995 roku. Jak wiadomo oryginalny numer VIN jest tam wybity w nogach pasażera z przodu, prawie przy progu. U mnie to miejsce było kompletnie skorodowane (dziura na wylot, tzw. samochód flinstonów). Numer nie był zamazany czy też nieczytelny. Cały pas podłogi na długość i kilkanaście cm szerokości był zjedzony. Zrobiłem kompletny remont progów, podłogi itp. I nie mogę teraz zaliczyć przeglądu, bo nie mam VIN-u. Co mogę teraz zrobić? Co mam to tabliczkę znamionową zastępczą i fakt że nr silnika pokrywa się z tym w karcie pojazdu (tak tak, ja wiem że silnik jest teraz elementem wymiennym i to nie jest wymagane). Musi być jakieś rozwiązanie, bo na razie widzę takie opcje:

1. Chcę go używać, a do tego jest potrzebny przegląd, a do przeglądu potrzebny jest VIN.
2. Chcę się go pozbyć, wyrejestrować i zezłomować i tu niespodzianka, do tego też muszę mieć VIN.
3. Potnę go na żyletki we własnym zakresie bez wyrejestrowywania i będę płacił za niego dożywotnio OC, bo samochód zarejestrowany musi mieć ważne OC, nawet jak nie jeździ.

Proszę, doradźcie mi coś, bo nie wierzę że pozostaje tylko opcja nr 3. MUSI być jakieś zgodne z prawem rozwiązanie. Chyba nikt nie wpadnie na pomysł że chcę zalegalizować kradziony samochód o wartości 500 zł.

Czytałem o powołaniu rzeczoznawcy, ale w tym przypadku wspominają o częściowo przerdzewiałych VIN-ach, albo o zaświadczeniach od blacharza, że musiał być wycięty. U mnie VIN-u nie ma w ogóle i nie mam też zaświadczenia, bo wszystkie prace wykonywałem samodzielnie. I niestety nie pomyślałem też, żeby zrobić zdjęcia zgniłej podłogi przed rozpoczęciem prac. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?
Powrót do góry
stanislaw1954

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Syrena 105, Fiat 125p,Vw golf ll, Fiat Doblo 1,9D
Piwa: 8/4
Wysłany: Nie 23 Lip 2017, 10:19
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Brak numeru VIN, co dalej?


Wydział komunikacji- tam powinni poradzić, jak tą sprawę rozwiązać. Myślę, że kolejność będzie następująca. Oświadczenie o remoncie, wizyta u diagnosty i nabicie nowego numeru, lub tego samego. Przy nowym wiązałoby się to ze zmianą dowodu rejestracyjnego.
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Nie 23 Lip 2017, 12:54
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Brak numeru VIN, co dalej?


Jakis życzliwy zlomiarz może Ci go przyjmie ,bez stwarzania problemów. Kiedys mialem tak z uniakiem. A z polisą OC , to tak .Wypowiadasz umowe z dotychczasowym TU i nie zawierasz nowej. Autem i tak nie jezdzisz ,wiec no problem.
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat ) Dyskusje ogólne


FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System