Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Ocena działania sondy lambda



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jevgienij

Czytelnik



Dołączył: 22 Lip 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Punto I 1.1 55km 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Lip 2017, 20:21
Temat postu:

Ocena działania sondy lambda


Problem zaczął się na przeglądzie - w hali już na samym początku włączył się ogólny alarm przekroczenia emisji spalin, zanim zaczęły się jakiekolwiek badania.

Kupiłem więc kabel do komputera i odkryłem błąd sondy lambda. Jako zacięty majsterkowicz jednak nie poddam się i nie wydam 200 zł na nową sondę (bo podobno tylko taki drogi, oryginalny Bosch ma sens) bez sprawdzenia wszystkich opcji. Zacząłem od wyczyszczenia (rozcieńczalnik i ogień z palnika jako imitacja dłuższej trasy - podobno tak sonda czyście się samoczynnie). Błąd skasowany i na razie się nie pojawia, a pomiary nagrałem kamerą:

https://www.youtube.com/watch?v=QbWbaHHbhHQ

Więc na biegu jałowym oraz na wysokich obrotach napięcie utrzy[/youtube]muje się na poziomie 0,9V. Jedyne wahania są przy schodzeniu z obrotów - przy mniejszym przygazowaniu spada do np 0,7V lub 0,3V przy trochę większym, a przy jeszcze większym napięcie znika całkowicie na krótki czas. Proszę również zwrócić uwagę na pozycję 4 od dołu "Sonda lambda w pętli zamkniętej" i zmiany w tym wskazaniu przy gazowaniu.

Sonda jest sprawna czy nie?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System