Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Stilo 1.9 Unijet, Multijet a DPF



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gemtin

Czytelnik



Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo?
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Wrz 2017, 23:07
Temat postu:

Stilo 1.9 Unijet, Multijet a DPF


Witam,
od jakiegoś czasu poszukuje Stilo Kombi z silnikiem diesla 1.9. Spotkałem się i testowałem modele 1.9 115km (unijet) oraz wersje 140km (multijet) i muszę przyznać jako laik, że ten drugi pracował ciszej, reagował szybciej od niższych obrotów, miał 6 bieg - jechało mi się nim po prostu lepiej. Jak już mówiłem jako laikowi wydawało mi się do niedawna, że to te same silniki różniące się mocą. Później dowiedziałem się, że jeden to unijet, a drugi to multijet, czyli jednostka nowsza, 16 zaworowa. Opinie jakie można spotkać w internecie odnośnie multijeta w stilo są takie same jak odnośnie unijeta, osobiście nie chce mi się wierzyć że nowsza jednostka jest tak samo udana jak poprzednia.
Następnie doczytałem, że niektóre wersje Stilo multijet mają DPF, dokładniej podobno modele od 2004 ale tzw. CF4 - byłbym wdzięczny gdyby mógł ktoś to zweryfikować i powiedzieć w jaki sposób mogę sprawdzić czy model Stilo który oglądam jest modelem CF4 z DPF. Tutaj link do informacji:
http://fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=52437

Jak to więc jest, warto interesować się multijetem czy też sobie go darować? Nie ukrywam, że znalezienie za około 6-8 tyś. auta w kombi z rocznikiem 2004+, często w fajnym stanie z bogatym wyposażeniem jest kuszące. Bogaczem nie jestem, a chciałbym mieć sprawne auto na którym mogę polegać jadąc z rodziną.
Podsumowując to na czym najbardziej mi zależy: czy jest ktoś w stanie potwierdzić które multijety mają filtr DPF, i jak to można ewentualnie sprawdzić (vin, organoleptycznie)?
Powrót do góry
Blake Carrington

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2011
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 MJTD
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 02 Lis 2017, 00:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1.9 Unijet, Multijet a DPF


DPF montowany był na niektóre rynki europejskie od roku 2006 w wersjach 120KM i 150KM. Nie słyszałem o DPFie w wersji 140KM. Obecność filtra sprawdzisz po otwarciu maski:

1. Na tabliczce znamionowej obok nr VIN znajdziesz kwadratowe pole z wpisaną wartością emisji spalin. Jeśli auto ma DPF wartość będzie oscylować wokół 0,5. Jeśli DPF nie ma wartość wynosić będzie ok. 1,0.

2. W przypadku wersji z DPF na grodzi tylnej występuje czujnik różnicowy który wygląda tak:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System