Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.9 JTD 2004 problem z przyspieszeniem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
meteor1920

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda slaska
Posiadane auto: Fiat stilo 1.9 JTD 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Paź 2017, 14:47
Temat postu:

Fiat Stilo 1.9 JTD 2004 problem z przyspieszeniem


Witam od jakiegoś czasu borykam się z problemem braku przyspieszenia. Poniżej 1800 obr. auto traci moc, ciężko wjechać pod średnią górkę. Dziś podczas 5 minutowej jazdy nagle wyskoczyła pomarańczowa kontrolka Engine fault i Stilo dostało mocnego kopa przyspieszenia. Boje się go piłować więc w przyszłym tygodniu mechanik jednak chcę się przygotować, co to może być ? Po ostatniej wizycie mechanik stwierdził, że brak przyspieszenia może być spowodowane uszkodzonym wężykiem doprowadzającym powietrze z tego względu, że było słychać jak przy dodawaniu gazu coś syczy po lewej stronie koła. Jednak błąd Engine fault pojawił sie pierwszy raz i Stilo nigdy nie miało takiego przyspieszenia jak po pojawieniu się komunikatu.
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Sob 21 Paź 2017, 21:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.9 JTD 2004 problem z przyspieszeniem


Sam chcesz grzebac?Czy chcesz aby mechanikowi "chleb" odebrać?Sprawdz szczelnosc doladowania, zawor EGR itd.Moze zalepiony nagarem czujnik cisnienia doladowania? Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
meteor1920

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda slaska
Posiadane auto: Fiat stilo 1.9 JTD 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Paź 2017, 22:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.9 JTD 2004 problem z przyspieszeniem


Oddam do mechanika lecz nie wiem czego sie spodziewać
Z problemem przyspieszenia borykam się od 2 lat jednak nic z tym nie robiłem bo myślałem, że będzie to droga inwestycja w turbosprężarke - zlałem temat aż do momentu wizyty u mechanika(2 tyg. temu) w celu wymiany filtrów - przy okazji uświadomił mi że może być to "jedynie" efekt dziury w dolocie powietrza. Dziś wyskakuje engine fault a stilo [cenzura] jak nowe.. Jakim cudem po 2 latach nagle sie coś odblokowało i stilo dostało kopa ? Nie wiem czy mogę z tym jeździć do czasu wizyty u mechanika.. Czego się spodziewać ? Czy EGR to możliwy jedyny problem ? Jak tak to wyciąć go ? Zaślepić ? Czy owy problem ma się z czymś do sprzęgła ? A może coś z czujnikami pedału gazu ?
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Nie 22 Paź 2017, 09:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.9 JTD 2004 problem z przyspieszeniem


Sporo pytań jak na jeden problem.
Może warto podłączyć samochód pod kompa odczytać kody błędów silnika - tu wielka wiedza nie jest potrzebna tylko sprzęt diagnostyczny. Warto też podejrzeć parametry pracy silnika - i w tym wypadku oprócz sprzętu, potrzeba wiedzy i doświadczenia mechanika oraz umiejętności interpretacji nieprawidłowości wskazań parametrów.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
meteor1920

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda slaska
Posiadane auto: Fiat stilo 1.9 JTD 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Paź 2017, 14:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.9 JTD 2004 problem z przyspieszeniem


Mechanik wjeżdżając do warsztatu przypiłował stilo na większych obrotach co jak na złość spowodowało że kontrolka zgasła więc nici z podpięcia do komputera... Stilo znowu bez przyspieszenia... zostawiam auto w warsztacie do obserwacji
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 23 Paź 2017, 14:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Pon 23 Paź 2017, 21:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.9 JTD 2004 problem z przyspieszeniem


Nic straconego,bo mimo ,ze lampka zgasla to bląd zapisal sie w pamieci kompa i mechanik go moze podejrzec. Przypuszczam ,ze masz problem z zaworem sterujacym turbiną i czujnikiem cisnienia doladowania.Dzis mialem tak samo, wyskoczyl check a stilon szedl jak przeciąg.Pozniej check zgasl i auto przy wiekszym kopie wrzuca w tryb awaryjny.Jutro podepne lapka to lukne co mu nie pasi znowu...Auto 14 lat,240kkm nalotu.Moze wilgoc mu nie podpasowala?Lalo caly dzien. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
meteor1920

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda slaska
Posiadane auto: Fiat stilo 1.9 JTD 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Paź 2017, 01:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Fiat Stilo 1.9 JTD 2004 problem z przyspieszeniem


Auto odebrane ale mechanik udzieli pełnej informacji co zostało zrobione, jutro lub w poniedziałek. Na razie wstępnie wiem o wymienionym zaworze EGR, obudowie filtra powietrza, coś grzebali przy przepustnicy lub przepływomierzu. Do wymiany jest jeszcze filtr paliwa.

A do rzeczy to wyjeżdżając od mechanika - stilo torpeda. Po 5 minutach zaczyna mulić, odstawiam auto na parkingu. Po 7 godzinach auto kręci obroty i stoi w miejscu, w ogóle się nie zbiera. Zaciągam ręczny i czekam 5 minut aż auto się "nagrzeje". Zaczyna ruszać i się strasznie dławić, po krótkiej jeździe próbnej po osiedlu dławi się tylko przy ruszaniu na światłach a z mocą jest gorzej niż przed wizytą u mechanika. Brak mi już słów i nerwów. Będę reklamował ale co tu sie mogło jeszcze stać ?

#edit. dodam jeszcze, że po "naprawie" Stilo chodzi cichutko, nie to co kiedyś.
Powrót do góry
grzes22383

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 210
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: stilo 1,9 jtd 115km
Piwa: 2/6
Wysłany: Pon 06 Lis 2017, 22:25
Temat postu:

ja


meteor1920 napisał:
Auto odebrane ale mechanik udzieli pełnej informacji co zostało zrobione, jutro lub w poniedziałek. Na razie wstępnie wiem o wymienionym zaworze EGR, obudowie filtra powietrza, coś grzebali przy przepustnicy lub przepływomierzu. Do wymiany jest jeszcze filtr paliwa.

A do rzeczy to wyjeżdżając od mechanika - stilo torpeda. Po 5 minutach zaczyna mulić, odstawiam auto na parkingu. Po 7 godzinach auto kręci obroty i stoi w miejscu, w ogóle się nie zbiera. Zaciągam ręczny i czekam 5 minut aż auto się "nagrzeje". Zaczyna ruszać i się strasznie dławić, po krótkiej jeździe próbnej po osiedlu dławi się tylko przy ruszaniu na światłach a z mocą jest gorzej niż przed wizytą u mechanika. Brak mi już słów i nerwów. Będę reklamował ale co tu sie mogło jeszcze stać ?

#edit. dodam jeszcze, że po "naprawie" Stilo chodzi cichutko, nie to co kiedyś.

Osobiśćie myślę żę ten nowy egr robi robotę zasślep sam i zobacz jaka reakcja!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatTipo

48 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System