Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) Gasnący silnik w trakcie jazdy. Immobiliser ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Peter1719

Czytelnik



Dołączył: 02 Gru 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Panda
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Gru 2017, 03:15
Temat postu:

Gasnący silnik w trakcie jazdy. Immobiliser ?


Witam wszystkich użytkowników Very Happy
Do tej pory wszystkie problemy, które sprawiała mi Panda (2004 r, silnik 1.1, bez ABS) jakoś "ogarniałem", ale niestety teraz zaczęła mnie przerastać, mianowicie:
W okresie ostatniego półtora miesiąca, zdarzyła mi się trzykrotnie sytuacja, w której podczas jazdy gwałtownie wskazówka temperatury czynnika chłodzącego poszybowała do wartości maksymalnej i zapaliła się też oczywiście pomarańczowa kontrolka, towarzyszyło temu wyłączenie silnika (oczywiście pojawiają się kontrolki braku smarowania i ładowania). Zakładam, ze wyłączenie silnika było wymuszone, przez komputer w wyniku tego skoku temperatury. Zakładam, również, że wszystkiemu winny może być czujnik temperatury. A i sama wartość temperatura spadała tak szybko jak wzrosła całość trwa ok 3 do 5 sekund.

I tylko to nie było by jakimś problemem nie do rozwiązania, ale kilka dni temu jadąc ok 70 km/h silnik w trakcie jazdy się wyłączył dodatkowo prędkościomierz padł tzn. spadł do 0 km/h na szczęście kilkadziesiąt metrów dalej miałem uliczkę parkingową więc się dotoczyłem i nawet zaparkowałem. Samochód też odpalił po chwili jednak prędkościomierz nadal nie działał (przejechałem jakieś 20 metrów). Kilka godzin później ponownie odpaliłem samochód przejechałem 50 metrów i silnik znowu zgasł, ale teraz już nie dał się odpalić Crying or Very sad Zauważyłem, że kręcąc kluczykiem paliła się cały czas kontrolka immo, spróbowałem drugim kluczykiem, ale i to nic nie dało. Będąc holowanym przy jakichś 30 km/h odpaliłem ją będąc chyba na 3 biegu, silnik pracował wręcz idealnie po chwili i prędkościomierz zaczął działać. Od tamtej pory trzykrotnie nią jeździłem na dystansach do 10 km i nic niepożądanego mnie nie spotkało.

Jakieś dwa miesiące temu robiłem kostkę od świateł mijania, ale to tylko lutowałem kabelki od samych świateł reszty to specjalnie nie dotykałem nawet, nie sądzę więc żeby to było powiązane.

I teraz sam nie wiem czy immo może powodować, aż taki b..del? Jest jakaś szansa sprawdzenia co dokładniej może mu doskwierać? Podobno, jeżeli chodzi o immo samo podpięcie pod komputer nic nie da Crying or Very sad
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatTipo

36 000

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

Fiat500x

86 900

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System