Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Pomocy, lose conection



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Blondyna2177

Czytelnik



Dołączył: 28 Lis 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 Jtd 115 km 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Lis 2017, 20:57
Temat postu:

Pomocy, lose conection


Witajcie :)
Od prawie roku jestem szczęśliwa posiadaczką Stila ale... ( zawsze musi byc jakieś ale :/ ) od pewnego czasu przy próbie rozruchu mojego autka zapala się komunikat loose conection i wtedy samochód nie "zatrybi". Bywa ze po przekreceniu przeze mnie zapłonu nawet 5 razy wciąż to samo, czasem dwa a czasem pali na dotyk. Dodam ze czujnik położenia wału korbowego został wymieniony i nadal to samo, czujnik położenia wałka rozrządu tez ( choć nie wiem czy to ma w tej sytuacji znaczenia). Akululator tez jest ok. A więc wymyśliłam wyczytałam że może to przez przekaznik masy body. I stąd moje pytanie. Gdzie go szukać? Który to? Proszę o podpowiedź :)
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Sro 29 Lis 2017, 22:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Pomocy, lose conection


Trzeba wyczyscic i przekonserwowac skrzynke bezpiecznikow kolo akumulatora.Jest ona rozbieralna.Auto ma juz nascie lat ,wiec cos tam moglo przysniedziec i nie ma dobrego kontaktu.Mozna na poczatek wymienic przekazniki ,czerwone sa 30A, czarne 20A,nawet mozna je zamienic miejscami.Slychac pompe w zbiorniku ,gdy wlaczysz zaplon?
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Blondyna2177

Czytelnik



Dołączył: 28 Lis 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 Jtd 115 km 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Gru 2017, 15:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Pomocy, lose conection


Jeżeli chodzi Ci o moduł BSI to został on wymieniony bo szlak trafił poprzedni, także tam raczej wszystko jest ok. Po przekreceniu zapłonu słychać ze pompa pracuje.
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Nie 03 Gru 2017, 22:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Pomocy, lose conection


Bsi jest pod kierownica ,chodzi o skrzynke kolo aku i kostki polaczeniowe idace do skrzynki.Czujnik walu ,tez ma takie zagrania,ale jak wymieniony.Sa jakies bledy do odczytania?
PS.sprawdz rowniez same klemy,szczegolnie +
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Blondyna2177

Czytelnik



Dołączył: 28 Lis 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 Jtd 115 km 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Gru 2017, 09:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Pomocy, lose conection


Ta skrzynka z bezpiecznikami koło aku została wymieniona. Klemy są również nowe, wszystkie masy czyszczone... Jeśli chodzi o błędy to tylko poduszka. Dzisiaj auto juz nie odpaliło, objawy podobne jak przy awarii czujnika położenia wałka rozrządu, chce zalapać ale nagle pff i koniec no ale czujnik jest nowy i przy jego awarii nie wyswietalo się loose conection. Natomiast dzisiaj przy uruchomieniu lose pojawiało sie dopiero przy drugim przekreceniu stacyjki a wcześniej odrazu na zapłonie.. Może to moduł silnika.? [/list]
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 04 Gru 2017, 09:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
FITEK

Czytelnik



Dołączył: 26 Mar 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: FIAT STILO 1.9 JTD 115km 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Lip 2018, 17:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Pomocy, lose conection


U mnie loose connection wyswietlało sie zawsze po przekręceniu kluczyka raz odpalał za pierwszym raz za drugim razem a raz za trzecim nieraz czwartym razem ogólnie nie było reguły. Czujnik wałka miałem wymieniony dużo wczesniej. Mechanik NIE MÓGŁ SIE PODŁĄCZYC DO KOMPUTERA!? Wymienił węzyk paliwowy, uszczelnił wąż doprowadzający powietrze był jakiś czas komunikat ale palił za pierwszym razem potem znów wróciło do dawnego stanu (2-3-4-5 raz odpalał i komunikat loose connection). Pojechałem do innego mechanika BEZ PROBLEMU SIE PODŁĄCZYŁ DO KOMPA!!! Okazał sie czujnik wału (sprawność 20%) i na dodatek brak komunikaci/współpracyz nowym czujnikiem wałka razzadu(który był wczesniej wymieniony innej firmy)!!! Teraz pali na dotyk.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System