Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Croma ) Tylna szyba podnosi się skokowo. Aktywuje komunikat LHS



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Croma ) Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marco_

Czytelnik



Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Stilo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Wrz 2023, 20:05
Temat postu:

Tylna szyba podnosi się skokowo. Aktywuje komunikat LHS


Dzień dobry wszystkim. (Fiat Croma 1.9 JTD 2006 r 120 KM)

Piszę na tym forum po raz pierwszy bo zwykle udaje mi się znaleźć zagadnienia, które mnie interesują i ktoś już je przepracował przede mną Wink Tym razem jednak nie widzę (albo nie umiem znaleźć) żadnej podpowiedzi.

Zagadnienie takie jak w temacie. Od pewnego czasu tylna lewa szyba nie podnosi się płynnie tylko skokowo. Trzymam przycisk (niezależnie który, czy kierowcy czy przy drzwiach tylnych) i ta szyba wykonuje ruch w górę o kilka centymetrów i się zatrzymuje. Puszczam, naciskam jeszcze raz i kolejnych kilka centymetrów w górę i stop. I tak na kilka razy można ją zamknąć do końca. Po drodze, przy którymś takim skoku do góry aktywuje się ten żółty znaczek z wykrzyknikiem na desce i informacja że ten LHS window safety unavailable i to mnie najbardziej wkurza, bo świeci przez cały czas. Co ciekawe jak opuszczam szybę to płynnie idzie w dół i wtedy to ostrzeżenie znika. A w drodze d góry znów się zapala.

I teraz, wyczytałem na forum że to pewnie wina silniczka więc wymieniłem. Bez pożądanego rezultatu. Drugi pomysł to problem z mechanizmem, wymieniłem całą blachę z mechanizmem i silniczkiem (bo tak przyszło w komplecie) i znów nic. Wygląda to trochę tak, jakby ta szyba łapała po drodze jakiś opór za duży dla silniczka i on się zatrzymuje. Tylko że ja nie bardzo wiem jaki opór ta szyba powinna stawiać. Ręcznie jestem w stanie ją podnieść. Choć w górnej części już czuję opór i może to jest kłopot. Ten opór jest na tyle duży, że jak podniosę szybę ręcznie to ona jest się w stanie utrzymać w tej pozycji podniesionej bez żadnego podparcia (odpięta od mechanizmu). Czy tak to powinno być? A jeśli nie, to co z tym zrobić. Jakimś smarem się to smaruje? Trochę nie mam pomysłu na to, bo te prowadnice na górze to jakięś takie zamszowe są jakby, nie jest to klasyczna guma. Jak zmniejszyć ten opór? A może błądzę, może jest gdzieś jakiś sterownik do tego, jakiś czujnik pozycji szyby który jest walnięty. Może ktoś już miał podobny problem, może podpowie coś mądrego.

Z góry dziękuję
m.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Croma ) Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Croma »

Opinie o samochodach Fiat Croma - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Croma ) Porady,problemy techniczne.

1) olej »

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System