Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Klimatyzacja w stilo


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paweldk

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 300
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.8 5D 2001 LPG
Piwa: 6/1
Wysłany: Czw 10 Cze 2010, 17:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja w stilo


W tamtym roku wymieniałem wszystkie rolki i pasek. Trochę dziwne jest to, że występuje przy konkretnych obrotach i chyba dopiero po nagrzaniu. Wyłączenie klimy i od razu spokojnie. Jutro z rana to sprawdzę.

Aktualizacja
Odpalam auto na luzie. Obroty równe bez klimy i z klimą. Gazuje np na 4 tys obrotów bez klimy, odpalam klimę i spadają obroty do 2 tys i zaraz idą trochę w górę i zaraz znów w dół. Wyłączam klimę i obroty wracają na 4 tys. Co to może być ?

Coś kapie pod sprężarką. Woda? To normalne w tym miejscu?
Powrót do góry
gadu-gadu
Feler

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: STILO 1.9 JTD, 115KM, MW-2003
Piwa: 11/3
Wysłany: Czw 10 Cze 2010, 21:12
Temat postu:

pojawił się problem z klimatyzacją


Witam,

Dzisiaj niestety moja klimatyzacja (a może coś innego oszalało), mianowicie z dwóch kratek wentylacyjnych (lewa i środek od kierowcy) leci powietrze mocno schłodzone a z dwóch pozostałych leci powietrze normalne lub lekko schłodzone, ale nie gorące tak jak np. niektórzy opisywali problem z klimatronikiem. Nie ma znaczenia czy nadmuch jest na szybę czy na nogi - prawa strona praktycznie nie chłodzi.
Mam klimatyzację ręczną - nabita, odgrzybiona, nowy filtr (poprawnie założony). Po południu rozebrałem pół auta żeby dostać się do nagrzewnicy, gdyż wyczytałem na forum, że mogły pójść cięgna lub siłownik. W tym modelu siłownik steruje tylko obiegiem zamkniętym, natomiast temp. i kierunek nawiewu regulowany jest za pomocą linek. Sprawdziłem cięgna, sprawdziłem całą przekładnie (kółka plastikowe), klapy w nagrzewnicy, linki i wszystko wygląda w porządku a mimo wszystko prawa strona działa jakby klimatyzacji nie było.
Może macie jakieś inne sugestie co to może być?

Dzięki z góry za pomoc.

Pozdrawiam
Powrót do góry
paweldk

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 300
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.8 5D 2001 LPG
Piwa: 6/1
Wysłany: Pią 11 Cze 2010, 05:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja w stilo


Rano problem nie występuje. Wstępnie mogę stwierdzić, że problem pojawia się przy upale na zewnątrz koło 30 stopni i gdy auto jest nagrzane
Powrót do góry
gadu-gadu
dobrovolec

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Shuma 1.5i b+g 88km
Piwa: 1/2
Wysłany: Pią 11 Cze 2010, 15:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja w stilo


Koledzy powiedzcie w czym może być bromlem - mam bardzo słabą wydajność klimy. Rok temu wymieniany był czynnik chłodzący. Przy ok 23 stopniach wszystko działa pięknie, ale jak tempreatura sięga tak jak dziś - 33 to poprostu nie ma możliwości schłodzenia powietrza (leci raptem letnie), niezależnie od tego jak długo jadę! Shocked
_________________
Stilo 3d 1.9jtd 115km 195000km
Shuma 5d 1.5i b+g 88km 144000km
Powrót do góry
Marek82

Auto Maniak



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 793
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin woj. śląskie
Posiadane auto: Stilon 2004 JTD 115 180tys
Piwa: 28/2
Wysłany: Pią 11 Cze 2010, 18:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja w stilo


Kolego to jest normalna rzecz iż klima traci skuteczność w wyższych temp.
Przecież musi odprowadzić wiele więcej ciepła niż przy temperaturze 20 kilku stopni.
Mamy wersje środkowo europejskie Stilo i rzecz wiadoma przystosowanie do tegoż klimatu. Samochody produkowane na rynek śródziemnomorski maja większy skraplacz i kompresor o większej wydajności. W samym JTD 115 kucyków do 2003 roku były montowane aż 4 rodzaje klimatyzatorów.
_________________
Z poważaniem

Marek
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Pią 11 Cze 2010, 18:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
John82

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 233
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Srebrny FIAT STILO 3D 1.9 JTD 115km '02r
Piwa: 22/40
Wysłany: Sob 12 Cze 2010, 00:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja w stilo


U mnie to samo . Dzisiaj jadąc do pracy w ten upał wpadłem na pomysł żeby włączyc ten przycisk obok włącznika klimy po prawej . Ten ze strzałeczką od cyrkulacji powietrza . I sytuacja w aucie się poprawiła. Było chłodniej . Gdyż wtedy zasysane i chłodzone jest powietrze ze środka auta , czyli o kilka stopni niższe niż na zewnątrz . Ale czy tak powinno się jeździć ? Czytałem kiedyś w instr. ,że służy to do jazdy np. w korku gdzie jest dużo spalin . I by nie zasysane było powietrze z zewnątrz do kabiny samochodu . Ale co do klimy to też jakby działało i jest chłodniej . Tak można/trzeba jeździć ? A może tylko mi się tylko wydawało ? Czy tak faktycznie jest .
Nadmienię ,że ja swojej klimy jeszcze nie nabijałem odkąd kupiłem Stilo tj. 2 lata . A wcześniej tez nie wiem kiedy było to robione . Póki co chłodzi .
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Stilonek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.4 3D 2004
Piwa: 12/0
Wysłany: Sob 12 Cze 2010, 10:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja w stilo


John82 napisał:
Dzisiaj jadąc do pracy w ten upał wpadłem na pomysł żeby włączyc ten przycisk obok włącznika klimy po prawej . Ten ze strzałeczką od cyrkulacji powietrza.

Myślę że mówisz o klimatroniku. Ja jak mam bez klimy ustawiony nawiew zewnętrzny, to po załączeniu klimy, samoczynnie po krótkim działaniu przełącza się na obieg wewnętrzny i następnie co jakiś czas na chwilę puszcza powietrze z zewnątrz. Kilma pracuje oczywiście jako manual.
Ja od nowości 09/2004 klimy nie psułem żadnymi przeglądami i chłodzi jak trzeba.
Powrót do góry
John82

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 233
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Srebrny FIAT STILO 3D 1.9 JTD 115km '02r
Piwa: 22/40
Wysłany: Sob 12 Cze 2010, 11:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja w stilo


Stilonek napisał:

Myślę że mówisz o klimatroniku. Ja jak mam bez klimy ustawiony nawiew zewnętrzny, to po załączeniu klimy, samoczynnie po krótkim działaniu przełącza się na obieg wewnętrzny i następnie co jakiś czas na chwilę puszcza powietrze z zewnątrz. Kilma pracuje oczywiście jako manual.
Ja od nowości 09/2004 klimy nie psułem żadnymi przeglądami i chłodzi jak trzeba.


Mówię o manualu.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Marek82

Auto Maniak



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 793
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin woj. śląskie
Posiadane auto: Stilon 2004 JTD 115 180tys
Piwa: 28/2
Wysłany: Sob 12 Cze 2010, 11:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja w stilo


Kolego Stilonek klima działa do czasu jak się zatrze z powodu braku oleju
_________________
Z poważaniem

Marek
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
mastersit

Czytelnik



Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat STILO 3D 115 1.9 JTD 2003
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 13 Cze 2010, 09:52
Temat postu:

Re: pojawił się problem z klimatyzacją


Feler napisał:
Witam,

Dzisiaj niestety moja klimatyzacja (a może coś innego oszalało), mianowicie z dwóch kratek wentylacyjnych (lewa i środek od kierowcy) leci powietrze mocno schłodzone a z dwóch pozostałych leci powietrze normalne lub lekko schłodzone, ale nie gorące tak jak np. niektórzy opisywali problem z klimatronikiem. Nie ma znaczenia czy nadmuch jest na szybę czy na nogi - prawa strona praktycznie nie chłodzi.
Mam klimatyzację ręczną - nabita, odgrzybiona, nowy filtr (poprawnie założony). Po południu rozebrałem pół auta żeby dostać się do nagrzewnicy, gdyż wyczytałem na forum, że mogły pójść cięgna lub siłownik. W tym modelu siłownik steruje tylko obiegiem zamkniętym, natomiast temp. i kierunek nawiewu regulowany jest za pomocą linek. Sprawdziłem cięgna, sprawdziłem całą przekładnie (kółka plastikowe), klapy w nagrzewnicy, linki i wszystko wygląda w porządku a mimo wszystko prawa strona działa jakby klimatyzacji nie było.
Może macie jakieś inne sugestie co to może być?

Dzięki z góry za pomoc.

Pozdrawiam


Witam wszystkich na tym forum,
jest to mój pierwszy post na nim i od razu proszę o pomoc.
Mam dokładnie ten sam problem co kolega Feler.

Drugą prośbą jest pomoc w jaki sposób dostać się do nagrzewnicy i innych elementów nawiewów i klimatyzacji na środkowej konsoli.

Pozdrawiam
Powrót do góry
jacula

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Stilo Kombi 1.9jdt 2003
Piwa: 0/17
Wysłany: Nie 13 Cze 2010, 19:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja w stilo


witam ,chyba mam problem z kima, mam automatyczna ,
1 przy dużej temperaturze dmucha letnie powietrze (czytałem ze tak stilo ma )ale tak nie powinno być ,być możne muszę nabić klimę?
2 lewy nawiew dmucha powietrzem zimniejszym (nie jest duża różnica )
Powrót do góry
PaulusSc

Debiutant



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: stilo 3d 1,9jtd
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 14 Cze 2010, 22:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja w stilo


Nie rozpisując się, czy sprężarka pracuje cały czas po odpaleniu silnika czy tylko gdy włącze klime?
Pytam dlatego ponieważ po odpaleniu podczas pracy silnika słychać taki nieprzyjemny "szum", "szumienie".
_________________
cuorte sportivo
Powrót do góry
ArekWolf

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: STILO MW JTD 115KM, 2004
Piwa: 13/3
Wysłany: Pon 14 Cze 2010, 23:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja w stilo


PaulusSc napisał:
Nie rozpisując się, czy sprężarka pracuje cały czas po odpaleniu silnika czy tylko gdy włącze klime?
Pytam dlatego ponieważ po odpaleniu podczas pracy silnika słychać taki nieprzyjemny "szum", "szumienie".


Sama pompa sprężarki nie działa gdy klimatyzacja nie jest uruchomiona ( symbol * na panelu ) ale... cały czas obraca się koło pasowe sprężarki, a szum lub pisk metaliczny to oznaki zużytego łożyska sprężarki klimatyzacji.
_________________
STILO MultiWagon | 2004 | 115KM | JTD | Dynamic | SkyWindow
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
Stilonek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.4 3D 2004
Piwa: 12/0
Wysłany: Pon 14 Cze 2010, 23:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja w stilo


Marek82 napisał:
Kolego Stilonek klima działa do czasu jak się zatrze z powodu braku oleju

Ciekawe co może się stać z olejem jak klima działa i dokąd będzie chłodziła nikt nie będzie w niej grzebał.
Powrót do góry
PaulusSc

Debiutant



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: stilo 3d 1,9jtd
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 14 Cze 2010, 23:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatyzacja w stilo


ArekWolf napisał:
PaulusSc napisał:
Nie rozpisując się, czy sprężarka pracuje cały czas po odpaleniu silnika czy tylko gdy włącze klime?
Pytam dlatego ponieważ po odpaleniu podczas pracy silnika słychać taki nieprzyjemny "szum", "szumienie".


Sama pompa sprężarki nie działa gdy klimatyzacja nie jest uruchomiona ( symbol * na panelu ) ale... cały czas obraca się koło pasowe sprężarki, a szum lub pisk metaliczny to oznaki zużytego łożyska sprężarki klimatyzacji.


Dzięki za szybką odpowiedz, ale mam jeszcze drugie pytanie bardziej hard corowe:) Szum o któym pisałem wcześniej pojawił sie po tym jak z kratek nawiewów poleciał mi dym i śmierdziało spalenizną. Nie był to pożar ale pośmierdizało troche i podymiło z tych kratek. I od tamtego momentu słysze ten "szum" dziś właczyłęm klime na sekunde i moim
zdaniem działała. Co tam mogło sie przypalić?


P.S Klima manualna
_________________
cuorte sportivo
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

Fiat500x

86 900

2020r.

41 000 km

mazowieckie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System