Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Nie da sie uruchomić silnika! 1.6 16V MW 2004r.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukasz112233

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: 2 sztuki Fiata
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Lut 2018, 13:44
Temat postu:

Nie da sie uruchomić silnika! 1.6 16V MW 2004r.


Witam

Przejde od razu do rzeczy.

Stilo 1.6 16v Multiwagon 2004r. 148 tys przejechane.

Po tygodniu postoju nie jestem w stanie uruchomić silnika. Po poniedziałkowym -10 w nocy chciałem przejechac samochodem 10 km zeby go rozruszac. Niestety nie udało mi sie.
Akumulator doładowałem na maxa 15 godzin. Silnik kręci, nie odpali za żadne skarby.
Świece ok, iskra jest, pompa paliwa działa, immobilaizer ok, czujnik położenia walu ok.

Co mnie zastanawia. Po przekręceniu kluczyka na zapłon pod maską z rejonu zaznaczonego czerwonym kółkiem dobiegają dziwne dźwieki, nie wiem jak je określić, oraz na rurze odchodzącej czuć delikatne drgania. Czy to normalne zachowanie?
Nigdy wcześniej nie miałem problemów z uruchomieniem silnika.

http://fiatklubpolska.pl/attachment.php?attachmentid=31048&d=1518028771


Aha mniej wiecej pod bezpiecznikami pod maską znalazlem luźną taką wtyczkę - z tego co pamietam to chyba ona zawsze tak wisiala. Do czego ona służy?

http://fiatklubpolska.pl/attachment.php?attachmentid=31050&d=1518028810&thumb=1



Prosze o pomoc.


PS.

evap od okolo 10 miesiecy swiecil ze krytyczny, ale samochod jezdzil normalnie to nie ruszalem


dokladniej bledy jakie sie pojawily po tescie na komputerze:
EVAP - brak sygnalu
przepustnica elektroniczna - nieprawidlowy sygnal lub Wysoka wartość
P1121
P1122


zmierzyłem napięcia na wtyczce od przepustnicy masując przewód na - akumulatora i oto co mi wyszlo, tylko gdzie ja moge (poza aso) sie dowiedziec czy jest ok czy nie ?

https://www.dropbox.com/s/m2v8eo7cws...yczka.jpg?dl=0

odpowiedz na to pytanie pozwolila by mi dzialac dalej, bo albo cos z elektryka, albo przepustnica do wymiany?

Czy da sie ta przepustnice zregenerowac(rozebrać), tzn jej silnik/styki itp?
_________________
Fiat Seicento 2003r. 1.1 + LPG - 120 tys km
Fiat Stilo MultiWagon 1.6 16V 2004r. 148 tys km
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Czw 22 Lut 2018, 11:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nie da sie uruchomić silnika! 1.6 16V MW 2004r.


Witaj,
W pierwszym linku,który podałeś trzeba być zalogowanym a w drugim jest błąd.
Otóż: U mnie zdarzyła się jednorazowo taka sytuacja,że nie chciał odpalić za nic,dziwne dźwięki gdzieś spod maski. dokładnie jak opisujesz.Odpaliłam wtedy na holu (Wiem,nie powinno się ale nie miałam innego wyjścia).Jak na tą chwile więcej się to nie powtórzyło,ale po części obstawiam immobiliser w kluczyku i wożę ze sobą drugi w razie znowu gdzieś pod firmą utknę. spróbuje odpalić drugim kluczykiem.
U mnie jest błąd P0340-Obwód położenia czujnika wałka rozrządu-wadliwe działanie. Świeci Check ale tylko jak jest wilgotno.Jak jadę długą trasę to po czasie gaśnie. Czujnik muszę wymienić bo prawdopodobnie gdzieś jest uszkodzony na kablach. Też nic więcej się nie dzieje. Przy minus 12 odpala bez niczego.Też nie wiem już gdzie, czego w razie co szukać.
Mój MW jest zagazowany.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatTipo

39 850

2016r.

92 700 km

wielkopolskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

15 900

2011r.

208 000 km

wielkopolskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatPanda

43 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System