Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Problem z rosnącymi obrotami przy zmianie biegów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dacha22

Czytelnik



Dołączył: 27 Mar 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Milejów
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Mar 2018, 12:14
Temat postu:

Problem z rosnącymi obrotami przy zmianie biegów


Witam Forumowicze.

Nie mogłem nigdzie znaleźć podobnego tematu do mojego, więc zakładam nowy.

Posiadam Fiata Stilo 1.6 16V 2003r. (bez LPG). Po przygodzie z komputerem (regeneracja i wgranie nowego sterownika) zauważyłem coś dziwnego. Nie jestem pewny czy jest to bezpośrednią przyczyną mojego problemu.
Natomiast na zimnym i ciepłym silniku przy zmianie biegu (nieważne z którego na który) po wciśnięciu sprzęgła rosną mi obroty (500 - 800). Myślałem najpierw, że to ja nie umiem jeździć i po prostu za późno puszczam gaz ale to nie to. Gdy puszczę gaz, odczekam około 2s i wtedy nacisnę sprzęgło to jest wszystko okej.

Czynności jakie wykonałem aby dojść do przyczyny problemu. 2x czyszczona przepustnica, wymieniona sonda lambda, wymieniony silniczek krokowy, wymienione świece.
Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Znajomy mechanik powiedział, że może po wgraniu nowego sterownika do kompa trzeba skalibrować przepustnicę ale nie wie jak kto zrobić, a ja czytałem, że w tym silniku się tego nie robi, bo ona kalibruje się sama.

Nie wiem czy to może mieć związek z pierwszym problemem ale prawie zawsze bardzo ciężko wrzuca mi się 1 i nie ważne czy samochód stoi, czy dojeżdżam do skrzyżowania, z 2 biegiem mam tak samo ale tutaj zdarza się to o wiele rzadziej.


A więc podsumowując, czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną moich problemów? Czy może sprzęgło jest już do wymiany (tego obawiam się najbardziej).

Proszę o pomoc.
Powrót do góry
Genrars

Czytelnik



Dołączył: 10 Kwi 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: fiat punto 1.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Kwi 2018, 11:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Problem z rosnącymi obrotami przy zmianie biegów


Może czujnika pozycji pedału sprzęgła nawaliła ? Bo nie wiem co może być innego.
_________________
Witam
Powrót do góry
majas.wa

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 631
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: fiat
Piwa: 36/9
Wysłany: Nie 15 Kwi 2018, 18:29
Temat postu:

rosnące obroty


Jak wyklucza się problem z softem ECU to moim zdaniem do sprawdzenia konektorki i wiązka czujnika przepustnicy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

47 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System