Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) montaż zapalniczki



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Wnętrze nadwozia-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiluk

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Lut 2007, 23:42
Temat postu:

montaż zapalniczki


Witam

Od tygodnia jestem szczęsliwym posiadaczem fiata cinquecento i postanowiłem zamienić zaślepkę na gniazdko zapalniczki ktore zawsze sie do czegos przyda (np ladowanie telefonu)
Zakupilem wiec zapalniczke i przystapilem do montazu. Znalazlem kostke do ktorej wchodzily 3 kabelki zolty czerwony i czarny.
Jak to podlaczyc zeby podswietlenie zapalniczki dzialalo bo albo mi dziala ciagle czy jest wlaczona stacyjka czy nie albo nie dziala wogole.
Poniewaz spalilem juz 3 bezpieczniki postanowilem zapytac kogos madrzejszego wiec licze na was!!!!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
piotrlasso

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 892
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow

Piwa: 3/1
Wysłany: Sro 21 Lut 2007, 00:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) montaż zapalniczki


hm
popatrz na podświetlenie przysisków i pokręteł to które się włacza z włączeniem świateł
zobacz jakiego koloru jest ten kabelek od podswietlenia i go podłącz jeśli niema takiego to poprostu go zmostkuj
a ten przewód na którym + jest stały podepnij do zapalniczki do tego jeszcze podepnij masę i gotowe
no chyba że chcesz żeby zapalniczka włączała się tylko podczas włączonej stacyjki to musisz poszukać plusa z pod stacyjki
_________________
piotr
Powrót do góry
wiluk

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Lut 2007, 23:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) montaż zapalniczki


witam ponownie posiedziałem troche i doszedłem do tego Very Happy

Oto odpowiez jakby ktos mial podobny problem!!!

Czerwony przewód z zapalniczki trzeba podlaczuc do zoltego (zolto czarnego z samochodu)
Czarny z zapalniczki trzeba zmostkować z czarnym w samochodzie i podlaczyc do minusa w zapalniczce (masa)
A czerwony z samochodu nalezy podlaczyc do plusa w zapalniczce i wtedy wszystko HULAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!

pozdrawiam:)
Powrót do góry
gadu-gadu
absolut5

Czytelnik



Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Panda 1.1 Active
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Kwi 2007, 16:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) montaż zapalniczki


witam, a jak ten problem rozwiązać w Pandzie, trzeba wyprowadzać kable od nowa czy już gdzie są tylko trzeba ich poszukać Smile, posiadam pandę z 2006 roku w wyposażeniu bez zapalniczki a przydało by sie gdzieś Cb podłączyć, z góry dzięki Smile
Powrót do góry
wiluk

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Kwi 2007, 18:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) montaż zapalniczki


witam

nie mam pojecia jak to wygladaw Pandzie bo nigdy tym autkiem nie jezdzilem
Ale pod srodkowym kokpitem napewno sa ukryte kable i kostki
Trzeba poszukac tych kabli
czarny zawsze jest od masy
czerwony z napieciem
i wydaje mi sie ze powinien tez byc dodatkowy kabel do podswietlenia
( trzeba sie kierowac tym rozwiazaniem powyzej)
No oczywiscie probnik i zapasowe bezpieczniki sa niezbedne Smile (ja stracilem 4)

pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 21 Kwi 2007, 18:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
absolut5

Czytelnik



Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Panda 1.1 Active
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Kwi 2007, 10:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) montaż zapalniczki


z tego co wstępnie sprawdzałem kable trzeba wyprowadzać w Pandzie od zera - w serwisie Fiat Rzeszów pani telefonicznie powiedziała 160 zł + 1.5 robota, osobiście na drugi dzień byłem to inny pan powiedział 200 + 3 h roboty ( paranoja) z czego pan stwierdził : " oj bedzie ciężko bo jeszcze to jest wersja z poduszką pasażera, duuuużo roboty..." ) podziękowałem po prostu. Tylko dręczy mnie to ze jest to auto na gwarancji i ew. ingerencja może anulować 2 letnią gwarancje. Ale zobaczę jak mi sie coś uda to napisze cos jeszcze bo muszę sie gdzieś z CB wkońcu podpiąć. Pozdrawiam
Powrót do góry
wiluk

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Kwi 2007, 10:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) montaż zapalniczki


witam

servisu nie ma co sluchac bo oni zawsze cos na wymyslaja i zedra kase ja z burej suki!!
jak ciezko jest sie dobrac do kabli pod kokpitem allbo nie ma tam kostki, to proponuje kupić w sklepie elektronicznym 2 metry kabla (2,5 mm powinien wystarczyc- tylko splot wielo zylwy nie drut) i przepuscic kabel od akumulatora zrobic rozwiazanie tymczasowe az sie gwarancja nie skonczy.

a w serwisach zawsze zdzieraja bo wiem jak jest z moim sluzbowym autem - masakra.

pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
absolut5

Czytelnik



Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Panda 1.1 Active
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Kwi 2007, 12:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) montaż zapalniczki


Smile to chyba będzie najlepsze rozwiązanie, przynajmniej ominie sie potencjalne źródła zakłóceń, a myślałem ew. jeszcze o podłączeniu isowym do radyjka, bo mam instalacje radiową i zastanawiam sie czy da sie kopić taką kostkę rozłączę na dwa wyjścia żeby podłaczyć radio i ew cb, a jak nie to udam sie do elektryka aby to zrobił tak jak ma być bez prowizorek, a serwis mam daleko hehe
Powrót do góry
MaciekK84

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz (EPBY / CB)
Posiadane auto: Daewoo Lanos
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 13 Sty 2008, 11:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) montaż zapalniczki


Wracając do CC bo mam ten sam problem - nie palę i zapalniczka mi zbędna, ale czasem by się mogło przydać gniazdo chociażby do naładowania komórki. Czy do zapalniczki są osobne kable gdzieś przygotowane? Czy też przy założeniu niewielkiego poboru (ładowarka, lampka 5W) można podpiąć się pod instalację radia? Dodam że wolałbym mieć gniazdo cały czas pod prądem niezależnie od stacyjki (możliwość użycia wspomnianej lampki).
_________________
Pozdrawiam!

(był Fiat CC '93, 0,7+LPG, obecnie Daewoo Lanos 1,5 8V+LPG)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Wnętrze nadwozia-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Wnętrze nadwozia-konsola-nawiew


FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System