Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) Seicento 1.1 - ciężko wchodzi jedynka i dwójka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dale65

Debiutant



Dołączył: 05 Sie 2015
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Kwi 2018, 00:30
Temat postu:

Seicento 1.1 - ciężko wchodzi jedynka i dwójka


Witam. Problem tyczy się auta, które jest potencjalnie do kupienia i nie wiem czy się decydować. Chodzi o Fiata Seicento z silnikiem 1.1 litra. Konkretnie problem tyczy się pracy skrzyni, mianowicie gdy się nim przejechałem to zauważyłem, że ciężko wchodzi jedynka i dwójka.

Na postoju biegi wchodzą ładnie i bez problemu, oczywiście z odpalonym silnikiem. Sprzęgło więc na pewno rozłącza do końca, z resztą podobno wymieniane dwa lata temu. Natomiast podczas jazdy żeby wrzucić jedynkę, to auto musi praktycznie stać. Nie ma żadnych zgrzytów ani nic z tych rzeczy, po prostu lewarek stawia opór i tyle. Z dwójką jest już nieco lepiej, ale gdy zwalniam sobie przed skrętem i chcę zredukować, to również lewarek stawia opór.

Mam dla porównania drugie Seicento z silnikiem 900cm, ponoć skrzynia tam montowana jest dokładnie taka sama. No i tam takich efektów nie ma, jedynka przy toczeniu się 5km/h już wejdzie, z dwójką nie ma najmniejszych problemów. Na przykład jadąc 40km/h na trójce, gdy chcę zredukować by mocniej przyspieszyć, to nie ma problemu. W tym aucie, które jest do zakupu, to mogłoby być ciężko wbić dwójkę przy 40km/h, chyba że stosując dodatkową przegazówkę jak w skrzyni niesynchronizowanej (nie próbowałem).

Moje pytanie kieruję do użytkowników tego auta i osób, które miały z nim do czynienia. Czy taki objaw w przypadku tego modelu oznacza ubite synchronizatory w skrzyni, czy jest szansa że to jakiś element zewnętrzny, jak linki bądź sam mechanizm lewarka? Pytam, bo nie wiem czy kupować, poza tą usterką w sumie wszystko jest w porządku, sprzedający ma nawet sporo dokumentacji z serwisowania autka.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Pią 27 Kwi 2018, 18:42
Temat postu:

Re: Seicento 1.1 - ciężko wchodzi jedynka i dwójka


Linki do sprawdzenia.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Pią 04 Maj 2018, 11:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Seicento 1.1 - ciężko wchodzi jedynka i dwójka


a ja obstawiam...
rozkręconą...popuszczoną śrubę na dźwigni,na obudowie skrzyni biegów...
wiadomo ..silnik pracuje..wibruje i śrubka może się popuścić..
z tej przyczyny powstaje luz i już jest kłopot z włączeniem biegu...
prosta usterka...wymagająca dokręcenia tejże śrubki...
w paru fiatach z silnikiem 1,1,przerabiałem już ten temat i śruba na skrzyni była winowajcą..
taka diagnoza na odległość
pozdro Rolling Eyes
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System