Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Problem ze światłami i elektryką-wszystkie konrolki sie palą



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dadexix

Czytelnik



Dołączył: 29 Kwi 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Stilo 5d 1.9tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Kwi 2018, 15:45
Temat postu:

Problem ze światłami i elektryką-wszystkie konrolki sie palą


Witam cześć i czołem;-D Szukam pomocy przy moim stilo które mam od niedawna, mierze się z kilkoma problemami, które pojawiły się z nikąd...

Otóż, zaczeło się od tego że nie działało mi prawe światło mijania, chciałem wymienić żarówkę, była cała, ale po sprawdzeniu jej - odpieciu, wyjęciu i włożeniu, zaczeło wszystko działać... no cóż, mógł się styk obluzować... Jednak co ciekawe, żarówka spaliła się następnego dnia o.0[podkreślam, prawa] nie wymieniłem jej jeszcze bo nie jeżdzę w nocy a postojówka wystarcza za dnia:-P Lecz czuje po kościach że jak ją wymienie to nie podziała za długo...

Wszystko było fajnie aż nie potrzebowałem naładować telefonu, patrze w norauto - transmiter fm z ladowarką, to biore bo za grosze, a i tych płyt sie nagrywać nie chce... Właśnie, płyt, bo radio fm w fabrycznym radiu nie działa - myśle sobie, antena złamana albo kabel sie wypiął, nie ważne, transmiter pół metra od radia powinien działać...
Niestety nie działa, bo nie działa ogólnie gniazdo zapalniczki, przód i tył[bagaznik] też. Sprawdziłem wtedy wszystkie bezpieczniki - wszystkie okey. przeprowadziłem kabelek na krótko ze skrzynki do transmiterka, "-" miał przepływ[co wyklucza np odpięcie się całej wtyczki czy coś] więc wystarczył sam "+", telefon udało mi się naładować, z kabelkiem pod fotelem jeżdże miesiąc. Jednak transmiterka radio i tak nie widzi, nie wyszukuje żadnej stacji radiowej[uszkodzone radio?] co ciekawe mieszkam jakieś 5km w lini prostej, od nadajnika radia maryja, i jeszcze mi sie takie radio nie trafiło żeby radia maryja nie złapało - z antena, bez, whatever, maryja zawsze gra a tu psikus...

Ale z tym da się żyć, skrętka od bezpieczników do zapalniczki nie przeszkadza, plyt pare juz nagrałem...

Lecz z dwa dni temu, zaś pojawił się problem ze światłami! i to zaś z prawymi, zaczeło się od błędu bulb error - RR Indicator[czy jakoś tak], czyli prawy tylni migacz, nie mialem czasu na to patrzeć wtedy, myślałem nawet że to jakaś głupota albo źle rozumiem po angielsku bo - migacze działały normalnie! Lecz po paru godzinach[uzywam auta do pracy i jezdze calymi dniami] do tego błedu dołączył kolejny - stop lamp[prawa] - a migacze zaczeły się zachowywać jak by była spalona żarówka - czyli prawy miga o wiele szybciej.

Chciałem zobaczyć jak to wygląda, i po naciśnięciu stopu - gasną wszystkie lampy z tyłu z prawej strony, i zapala się światło wstecznego - z lewej zachowuje się wszystko normalnie[czyli jedna z lamp, swieci mocniej]

Rozkręciłem lampe - wszystkie żarówki sprawne. Co prawda ta od stopu ma na sobie kawałki plastiku, a sam klosz jest lekko przytopiony - co też jest dla mnie dziwne, ale... zawsze mogło być tak że w słoncu ktoś stał długo w korku albo na parkingu z nogą na hamulcu...przytopiło klosz czy coś...


Skoro nie żarówki to może bezpieczniki. To zaś sprawdzamy bezpieczniki, ksiazka serwisowa by nie musieć wyciągać każdego, o najpierw zapalniczka - o.0 przepalony[a miesiąc temu sprawdziłem WSZYSTKIE po kolei i były całe], wymieniam, usuwam obwód na krótko[dla ciekawskich - tak byl ten obwód zabezpieczony bezpiecznikiem, i to tylko 10A], sprawdzam... zapalniczka dalej nie działa. No nic szkoda, musze tak żyć...

Potem F37 - "trzecie swiatlo stop/swiatla stop" - cały.
Następny
"+30 światła kierunkowskazów" - F53 10A
Wyciągam...
Cały
Wkładam...
Z okolicy po drugiej stronie kierownicy względem skrzynki bezpiecznikowej[nad prawą nogą], słysze dziwięk jak by, uruchamianej elektroniki.
Patrze na zegary - wykasowało mi godzine
Włączam zapłon, a tu coś takiego
https://drive.google.com/file/d/0B_KjIGzS3H7jWWd1bWcxRWNSdVAwS3hhMlVrOVlobzY0TlNn/view?usp=sharing

Czekam chwile, żadna kontrolna nie gaśnie, odpalam samochód, żadna nie gaśnie, gasze zapłon, włączam spowrotem, dalej to samo, zostawiłem tak na 15 min, niestety brak zmiany...

Co tu sie kurcze odjaniepawla?!
Jakieś rady, pomysły?

Dziękujeem;)
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Wto 01 Maj 2018, 14:22
Temat postu:

Re: Problem ze światłami i elektryką-wszystkie konrolki sie palą


Poszukaj w necie programu e-learn do stilo. tam znajdziesz schematy i wiele przydatnych informacji dotyczących tego modelu.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System