Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Fiorino ) Fiorino/Qubo 1.4 olej w układzie chłodzenia



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Fiorino ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fiat1976

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Fiat Fiorino/Qubo
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 19 Maj 2018, 22:46
Temat postu:

Fiorino/Qubo 1.4 olej w układzie chłodzenia


Mam pytanie do doświadczonych w temacie kolegów. Autko zakupione jako nowe 7 lat temu i bardzo mały przebieg (żona używa na dojazdy do pracy) 58 tyś. km. Silnik 1.4 benzyna + LPG. Pojawił się olej w zbiorniczku płynu chłodzenia. Stan płynu chłodzenia się podnosi, silnik chodzi poprawnie, równo, nie dymi, nie przegrzewa się. Usterka oczywiście sugeruje Uszczelkę pod głowicą - ale, wykonałem dwa razy test na zawartość CO2 (spalin) w zbiorniczku (czekałem do około 20 minut) i wynik negatywny (czyli niby wyklucza to awarię UPG) . Czytałem, że w dieslach w takim wypadku typuje się chłodnicę oleju (pęknięcia wewnętrzne). Czy ktoś ma jakieś sugestie co może być przyczyną w silniku benzynowym 1.4 ??? Czy w tym silniku też jest jakiś element pełniący rolę chłodzenia oleju??? Ktoś Coś ??? Dodam, że ostatnio mechanik wymienił mi "stopkę" pod filtr oleju - tak to nazwał - tam był wyciek oleju z silnika - część kupiona oryginalna (ale nie wchodzę w szczegóły, ponieważ nie znam budowy tego silnika). Dzięki z góry za wszystkie rady.
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Nie 20 Maj 2018, 09:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Fiorino ) Fiorino/Qubo 1.4 olej w układzie chłodzenia


Wszystko zależy gdzie masz pęknięcie ,bo może być UPG Jeżeli masz pęknięcie przy kanale wodno olejowym to nie pokaże tego w spalinach,natomiast olej może się przedostawać do zbiorniczka.W drugą stronę nie bardzo wtedy pójdzie bo woda nie ma takiego ciśnienia. Olej jak się rozgrzeje ma większe ciśnienie i może się dostawać do zbiorniczka. To jedna możliwość
Druga,że może być i pęknięty blok też od strony kanału wodno olejowego i też nie koniecznie w spalinach pokaże.
to tak na mój kobiecy rozum Wink
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
fiat1976

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Fiat Fiorino/Qubo
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 20 Maj 2018, 09:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Fiorino ) Fiorino/Qubo 1.4 olej w układzie chłodzenia


Dzięki, czyli nie ma w tym silniku chłodnicy oleju? Zostaje rozebrać silnik i tu szukać przyczyny.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Nie 20 Maj 2018, 10:20
Temat postu:

Re: Fiorino/Qubo 1.4 olej w układzie chłodzenia


Emiś dobrze naświetliła problem. Spaliny a olej w układzie chłodzenia to dwie zupełnie różne usterki. Trzeba szukać pęknięć korpusu, głowicy na styku kanału olejowego i chłodzącego może to też być uszkodzenie UPG. Może to też być wynik agresywnego działania starego płynu chłodzącego na materiał głowicy w miejscu styku z UPG. Na bazie swojego doświadczenia tam szukałbym usterki. Ale może komuś nasunie się jeszcze jakieś inne miejsce występowania przyczyny niedomagań Twojego samochodu.
PS
Rozpocznij od zrzucenia głowicy i obejrzyj powierzchnie styku bloku i głowicy z uszczelką i tak czeka Cię ta operacja w poszukiwaniu usterki a być może tam znajdziesz przyczynę usterki.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
darofiat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 432
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/Śląskie
Posiadane auto: Teraz:Fiat 263 Diablo 2013 1.4Tjet+LPG_KIA SOUL 1.6+LPG były:Punto I Punto II FL ,GRANDE Punto, Linea,Palio,DOBLO IFL,PEUGEOT 307 SW FL,OPEL Kadett Opel Insignia,Chevrolet Captiva,Citroen ZX
Piwa: 23/2
Wysłany: Sob 02 Cze 2018, 06:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Fiorino ) Fiorino/Qubo 1.4 olej w układzie chłodzenia


Miałem identyczny problem tyle że w cytrynce z tym samym silnikiem u mnie prócz oleju w płynie jeszcze pompował kompresje w układ chłodzenia.Okazała się winna tak jak już koledzy wspomnieli uszczelka pod głowicą.Wiec głowica do góry:)
_________________
Elektronika samochodowa i wszystko co z nią związane na PW:)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 02 Cze 2018, 06:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Fiorino ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Fiorino »

Opinie o samochodach Fiat Fiorino - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Fiorino ) Porady, problemy techniczne


FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System