Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Fiorino ) Fiorino/Qubo 1.4 olej w układzie chłodzenia



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Fiorino ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fiat1976

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Fiat Fiorino/Qubo
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 19 Maj 2018, 22:46
Temat postu:

Fiorino/Qubo 1.4 olej w układzie chłodzenia


Mam pytanie do doświadczonych w temacie kolegów. Autko zakupione jako nowe 7 lat temu i bardzo mały przebieg (żona używa na dojazdy do pracy) 58 tyś. km. Silnik 1.4 benzyna + LPG. Pojawił się olej w zbiorniczku płynu chłodzenia. Stan płynu chłodzenia się podnosi, silnik chodzi poprawnie, równo, nie dymi, nie przegrzewa się. Usterka oczywiście sugeruje Uszczelkę pod głowicą - ale, wykonałem dwa razy test na zawartość CO2 (spalin) w zbiorniczku (czekałem do około 20 minut) i wynik negatywny (czyli niby wyklucza to awarię UPG) . Czytałem, że w dieslach w takim wypadku typuje się chłodnicę oleju (pęknięcia wewnętrzne). Czy ktoś ma jakieś sugestie co może być przyczyną w silniku benzynowym 1.4 ??? Czy w tym silniku też jest jakiś element pełniący rolę chłodzenia oleju??? Ktoś Coś ??? Dodam, że ostatnio mechanik wymienił mi "stopkę" pod filtr oleju - tak to nazwał - tam był wyciek oleju z silnika - część kupiona oryginalna (ale nie wchodzę w szczegóły, ponieważ nie znam budowy tego silnika). Dzięki z góry za wszystkie rady.
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Nie 20 Maj 2018, 09:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Fiorino ) Fiorino/Qubo 1.4 olej w układzie chłodzenia


Wszystko zależy gdzie masz pęknięcie ,bo może być UPG Jeżeli masz pęknięcie przy kanale wodno olejowym to nie pokaże tego w spalinach,natomiast olej może się przedostawać do zbiorniczka.W drugą stronę nie bardzo wtedy pójdzie bo woda nie ma takiego ciśnienia. Olej jak się rozgrzeje ma większe ciśnienie i może się dostawać do zbiorniczka. To jedna możliwość
Druga,że może być i pęknięty blok też od strony kanału wodno olejowego i też nie koniecznie w spalinach pokaże.
to tak na mój kobiecy rozum Wink
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
fiat1976

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Fiat Fiorino/Qubo
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 20 Maj 2018, 09:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Fiorino ) Fiorino/Qubo 1.4 olej w układzie chłodzenia


Dzięki, czyli nie ma w tym silniku chłodnicy oleju? Zostaje rozebrać silnik i tu szukać przyczyny.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Nie 20 Maj 2018, 10:20
Temat postu:

Re: Fiorino/Qubo 1.4 olej w układzie chłodzenia


Emiś dobrze naświetliła problem. Spaliny a olej w układzie chłodzenia to dwie zupełnie różne usterki. Trzeba szukać pęknięć korpusu, głowicy na styku kanału olejowego i chłodzącego może to też być uszkodzenie UPG. Może to też być wynik agresywnego działania starego płynu chłodzącego na materiał głowicy w miejscu styku z UPG. Na bazie swojego doświadczenia tam szukałbym usterki. Ale może komuś nasunie się jeszcze jakieś inne miejsce występowania przyczyny niedomagań Twojego samochodu.
PS
Rozpocznij od zrzucenia głowicy i obejrzyj powierzchnie styku bloku i głowicy z uszczelką i tak czeka Cię ta operacja w poszukiwaniu usterki a być może tam znajdziesz przyczynę usterki.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
darofiat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 432
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/Śląskie
Posiadane auto: Teraz:Fiat 263 Diablo 2013 1.4Tjet+LPG_KIA SOUL 1.6+LPG były:Punto I Punto II FL ,GRANDE Punto, Linea,Palio,DOBLO IFL,PEUGEOT 307 SW FL,OPEL Kadett Opel Insignia,Chevrolet Captiva,Citroen ZX
Piwa: 23/2
Wysłany: Sob 02 Cze 2018, 06:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Fiorino ) Fiorino/Qubo 1.4 olej w układzie chłodzenia


Miałem identyczny problem tyle że w cytrynce z tym samym silnikiem u mnie prócz oleju w płynie jeszcze pompował kompresje w układ chłodzenia.Okazała się winna tak jak już koledzy wspomnieli uszczelka pod głowicą.Wiec głowica do góry:)
_________________
Elektronika samochodowa i wszystko co z nią związane na PW:)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 02 Cze 2018, 06:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Fiorino ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Fiorino »

Opinie o samochodach Fiat Fiorino - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Fiorino ) Porady, problemy techniczne


FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatTipo

36 000

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System