Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
werasdzxc

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: renault vel satis 3.0 dci initiale 2004
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 06 Lut 2009, 10:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE


czlowieku mowiac wylaczony mialem na mysli zepsuty bo jezeli swieca Ci kontrolki na desce ABS i ASR to znaczy ze Ci to nie dziala czyli sa zepsute/wylaczone. - a poza tym tak jak kolega napisal wystarczy wyciagnac bezpiecznik - to takie proste:-)
_________________
Przemek
Powrót do góry
Małolepszy

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM
Piwa: 5/2
Wysłany: Sob 25 Lip 2009, 01:04
Temat postu:

asr, esp failure


Ja w swoim stilo też mam taki sam problem tzn. od czasu do czasu podczas jazdy pojawia się komunikat asr, esp failure i kontrolka na desce. Po ponownym uruchomieniu komunikat gaśnie. Temperatura ani wilgotność nie ma nic wspólnego z tym bo zapala się to w deszczu, jak jest sucho w mrozie i w upałach. Zajechałem do fiata i wpinka na examinerze nic nie wskazała. Postanowiłem że podjade w chwili zapalenia się tej kontrolki. Jadąc do pracy pojawił się komunikat i podjechałem do fiata, nie gasząc samochodu zrobili wpinke i ukazał im się błąd czujnika konta skrętu. Po rozmowie z ludzmi z serwisu mało kto obstawia że wymiana tego czujnika (1150zł) załatwi sprawe. Stawiają bardziej na uszkodzone okablowanie lub jakiś czujnik abs. Zasugerowałem im czy to może być akumulator i potwierdzili że też. Czy ktoś z was poradził sobie z tym komunikatem Question
Powrót do góry
burnout87

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 384
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 3D 1.9 JTD ~150KM '02, UNO 1.4ies '97, Movano 2.5 DTI '04
Piwa: 11/4
Wysłany: Sob 25 Lip 2009, 01:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE


Mam to samo, jednak ostatnio w garażu zauważyłem w lusterkach że podczas naciśnięcia pedału hamulca światła stopu mrugnęły i po chwili wyskoczył ten komunikat: asr i esp bla bla bla...
Jest tam jakiś czujnik przy tych światłach? I ewentualnie jaki może być koszt wymiany?
Powrót do góry
gadu-gadu
zanderek

Dyskutant



Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 61

Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9JTD kombi 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 25 Lip 2009, 10:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE


Do wymiany czujnik pedału hamulca. Koszt czujnika w sklepie około 40 zł. Wymiana kilka minut. Miałem to samo i nie mogłem dojść ale dzięki podpięciu pod kompa sytuacja stała się jasna.
_________________
Powrót do góry
Małolepszy

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM
Piwa: 5/2
Wysłany: Sob 25 Lip 2009, 12:15
Temat postu:

asr,esp failure


Ja w swoim stilo już wymieniłem ten czujnik. W sklepie fiata kosztowal jakieś 27 zł. Czujnik znajduje się nieco nad pedałem hamulca. Wystarczy sięgnąć ręką przekręcić go o pół obrotu i wyciągnąć. Niestety w moim przypadku nic to nie dało. Komunikat dalej wyskakuje.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 25 Lip 2009, 12:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ModKotu

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): częstochowa
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Lip 2009, 20:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE


witam
tez mam problem asr esp abs failure jednak wyskakuja mi trzy bledy a zapala sie tylko kontrolka od abs ktora gasnie po rozpedzeniu do 10kmh abs dziala poprawnie kontrolka od asr i esp nie swieci jednak systemy te nie dzialaja od kupna stilaka nie bylem na kompie:) tj jakies 5mcy wiec nie wiem co w jego muzgu sie wychodowalo bledy te mialm od poczatq mial ktos podobny problem
Powrót do góry
Małolepszy

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM
Piwa: 5/2
Wysłany: Nie 26 Lip 2009, 21:25
Temat postu:

esp failure


W twoim przypadku zaczoł bym od wpinki pod komputer.
Powrót do góry
grzegorz250

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sułkowice
Posiadane auto: panda 1.2(2011) stilo 1.8 (2002)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Sie 2009, 23:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE


Confused witam.u mnie też się wyłancza ASR i ESP ale jak nacisne hamulec czasem zaraz a czasem po paru kilometrach.czym to może byc? ABS wtedy działa.
Powrót do góry
gadu-gadu
ari40

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: Scenic I lift 1,9 dci , Grudzien 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Sie 2009, 20:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE


tez pojawił sie u mnie taki komunikat jak hamowałem ale poprzedzony LOW Oil press i zgasnieciem silnika , jak narazie sie nie pojawia choc nie duzo nakreciłem problemy sie pojawiły z błedami jak zatankowałem na stacji Auchan Sad nie wiem czy ma to zwiazek zobacze jutro dotankuje w BP w sumie komunikaty sie pojawiły a ja byłe podczasm manewru skretu i hamowania wiec tylko to zlukałem
Powrót do góry
gadu-gadu
Małolepszy

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM
Piwa: 5/2
Wysłany: Sro 02 Wrz 2009, 00:49
Temat postu:

esp, asr failure


Problem z esp, asr failure w moim stilo jest już chyba rozwiązany. Wcześniej opisywałem jakie są objawy, a teraz napisze jak rozsądnie pozbyć sie tego komunikatu. W moim stilo powodem był akumulator, po wymianie na nowy od miesiąca czasu i przejechaniu 2000km ani raz nie pojawił się ten komunikat. Wcześniej był średnio raz na 200km. Na forum kilka osób opisuje ze niektóre błędy failure ( które zapalają się losowo i gasną ) spowodowane są zużytym akumulatorem, ale ciężko uwieżyć że jak auto kręci i jedzie to wina może być właśnie jego. Tym bardziej że w razie wydania prawie 400zł błąd się pojawi i kasa będzie wyrzucona w błoto. Wcześniej miałem 3 letni akumulator banner 66Ah z niemiec bo z tamtąd kupiłem samochód. Podkreślam że nigdy nie miałem problemu z kręceniem. Jedyne co z punktu technicznego zauważyłem po zmianie akumulatora to to że na starym napięcie podczas rozruchu spadało do 9V, na nowym mam 11,5V. Zauważyłem jeszcze ze podczas kręcenia radio uruchomione przygasa znacznie krucej niż na starym akumulatorze i co najwarzniejsze nie ma już failure. Akumulator jaki kupiłem to centra futura ca770 77Ah 760A 374 zł taki jest zalecany z katolagu centry. Stila są naszpikowane elektryką i nie lubią spadków napięć. Polecam przed zakupem akumulatora rozważyć zmiane czujnika hamowania bo on też daje takie objawy. Koszt okolo 30zł a wymiana z latarką 2 minuty. Powodzenia Very Happy
Powrót do góry
ModKotu

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): częstochowa
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Wrz 2009, 00:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE


witam opisywalem moj problem kilka postow wczesniej, po wpince pod kompa pokazalo blad czujnika kata skretu i czujnika nachylenia jednak serwisant powiedzial ze to prawie nie mozliwe aby dwa czujniki padly zalecil sprawdzenie przewodow do tych czujnikow i tu moje pytanie czy wiecie gdzie te kabelki moge znalesc sprawdzal juz to ktos?? a co do abs to juz bledu nie wyswietla byl blad jednego czujnika w kole
Powrót do góry
Małolepszy

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM
Piwa: 5/2
Wysłany: Sob 05 Wrz 2009, 02:35
Temat postu:

asr


A ten bład masz zawsze po odpaleniu czy tylko raz na jakiś czas. Jeżeli komunikat zapala się zawsze to jest możliwe uszkodenie przewodów a jeżeli pojawia sie on losowo to wymień akumulator. W stilo jest sieć can tzn że jeden przewód odpowiada za kilka funkcji. A jeżeli chodzi o asr i esp to informacje z czujników przy kołach trafiają do centralki abs tej z której wychodą przewody chamulcowe za akumulatorem po lewej stronie następnie do body computera pod kierownicą za bezpiecznikami a po drodze jest czujnik kąta skrętu który znajduje się pod dolną osłoną kierownicy. I jeszcze czujnik odchylenia który jest w przedniej części tunelu przed przyciskami city i asr. I powiem ci jedno jak nie jesteś wysokiej klasy elektrykiem to nie tykaj się tego bo nawet nie będziesz wiedział kiedy uszkodziłes lub zwarłeś przewód a twój stilo jak wogóle odpali to pozbędzie się większości funkcji a nawet detektyw Rutkowski razem z Szerlokiem Holmsem nie dojdą do tego co się stało. To sa wiązki po kilkanaście przewodów w ciasnych miejscach grubo owinięte. Więc radził bym ci zanim cos poczynisz sprawdz akumulator.
Powrót do góry
ModKotu

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): częstochowa
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Wrz 2009, 12:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE


dzieki za podpow malolepszy, aku od razu sprawdzalem bo wiem ze on lubi psuc jednak to jest cos z przewodami bo wyswietla to caly czas, tez mi sie wydaje ze ciezko bedzie sprawdzic to samemu napisze wam co to sie zadzialo za 2 tyg jak moj elektryk wroci z urlopu pozdrawiam
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Wto 27 Paź 2009, 21:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE


i do czego doszedłeś?

w moim stilo pojawiło się to dwa razy. Objawy ja wyżej ale dwa razy podczas skrętu z prdkościa około 10-15 km/h zaraz po odpaleniu auta. Auto odpala bez problemu ale widać jak mocno wszystko przygasa podczas pracy elektrycznej nagrzewnicy.

Zakładam, że aku bo ma już 7 lat chociaż pali z rana bez problemu.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
krzymali

Debiutant



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślenice
Posiadane auto: Stilo 3D 1.9 JTD 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Lut 2010, 20:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE


U mnie rozwiązanie problemu abs, asr, ebd failure okazało się banalnie proste:) Wystarczyło docisnąć jeden z bezpieczników znajdujących się za akumulatorem (chyba z napisem 70) i błędy zniknęły. Wcześniej oczywiście byłem na komputerze, przeczytałem wszystkie porady na forum i postanowiłem rozpocząć eliminowanie usterki od przeczyszczenia wtyczki D4 pod aku. Jednak po zdjęciu osłony aku zauważyłem właśnie ten wystający bezpiecznik, docisnąłem go i wszystko jest OK Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatPanda

43 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System