Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grzegorz250

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sułkowice
Posiadane auto: panda 1.2(2011) stilo 1.8 (2002)
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Lut 2010, 20:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE


Mi jak się tak działo to to pał mi czujnik stopu.Wymiana + czujnik ok.200zł. i jest ok. Cool
Powrót do góry
gadu-gadu
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 10:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE


grzegorz250 napisał:
Mi jak się tak działo to to pał mi czujnik stopu.Wymiana + czujnik ok.200zł. i jest ok. Cool


to gdzie to robiłeś?

ja w aso schewe zapłaciłem może z 50 pln

problemu nie ma, a właściwie prawie. Jak auto długo stoi(tydzień) to się czasu czepnie, ale stawiam na acu bo nawet jak go ładowałem ręcznie to się zielone okienko nie pojawiło. Niby aso na przeglądzie dolało wody ale chyba coś słabo to wyszło
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
szambelan

Debiutant



Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁÓDŹ
Posiadane auto: STILO 1,4
Piwa: 0/5
Wysłany: Czw 17 Lut 2011, 08:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE


mialem ten problem wyswietlilo mi sie nagle ebd failure no i kontrolka abs ciagle sie swiecila cos dzialo sie z napieciem radio zaczelo przygasac, nie moglem odpalic samochodu. Wiec wyjalem aku i na przez cala nocke ładowalem wlozylem naladowany aku odpalilem a i tak sie palily, przejechalem z 10m z ostrym hamowaniem i tu nagle zgasly Very Happy i juz wiecej sie nie pojawily i 150 zeta w kieszeni Laughing
Powrót do góry
tomuch1

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznań
Posiadane auto: Fiat Stilo 3d, 1.6, 16V, LPG, 01r
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 17 Lut 2011, 14:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE


Takie komunikaty (asr,esp) pojawiały mi się pernamentnie. Rozwiązania jednego, uniwersalnego nie ma. Ostatecznie pomógł zestaw zabiegów:
- wymiana aku,
- założenie brakującej dolnej osłony silnika,
- przeczyszczenie wraz zastosowaniem preparatu "kontakt" w: złączka d4 i ta obok (pod bezpiecznikami), skrzynka bezpieczników koło akumulatora (szczególnie bezpieczniki na większy prąd), złącze tuż przy skrzynce ESP (z napisem bosh za skrzynką bezpieczników).

Zresztą, nauczyłem się, że o ile mam dostęp do jakiejkolwiek złączki w stilonie od razu traktuję ją kontaktem Very Happy

Póki co , odpukać, komputer nie odzywa się. Powodzenia
Powrót do góry
mikolajj83

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krotoszyn
Posiadane auto: c4 picasso/peugeot 206
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 27 Lut 2011, 12:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE


witam ja mam ten sam problem tylko ze u mnie dochodzi do tego jeszcze ABS z tego co sie dowiedzialem w serwisie to mozliwe ze przewod idacy od czujnika jest przetarty i samochod fiksuje . Ja jeszcze tego nie ruszalem wiec narazie nic wiecej nie moge powiedziec. u mnie ten problem powstaje zawsze jak jest mokro nie wiem czy gdzies sie woda dostaje i robi male zwarcie czy jak ale teraz jest sucho i jest ok .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 27 Lut 2011, 12:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mada2

Czytelnik



Dołączył: 22 Gru 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: stilo 1.6 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Lut 2011, 15:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE


No ja zakupiłem w grudniu stilona 1.6 i zaraz w drodze do domu pierwszy raz pojawiła się kontrolka asr esp. W ciągu kilku kolejnych dni kilka razy zgasł w czasie jazdy zazwyczaj na dojeździe do skrzyżowań bądź na luzie.
później przyszły z powrotem mrozy i nie działo się nic. kolejna odwilż i kompletnie padł nie dało się przejechać 5km by nie zgasł, albo nie chciał odpalić standardowo kontrolka asr esp + jak nie odpalał check vehicle protection. Zostawiłem w aso trzymali tydzień wysłali do naprawy centralkę wtrysku wysuszyli skrzynkę bezpieczników (niby silnik był czyszczony i została zalana) wrócił do mnie 3 tygodnie temu od tej pory nie zgasł ani razu 3 razy zapaliła się kontrolka zanim mrozy wróciły. Teraz czekam na odwilż panowie w aso poinformowali mnie, ze jak dalej będzie występował problem to centralka do wymiany.

aku na mrozach teraz padło jednak żadnych kontrolek od asr esp nie było co oznacza ze jedynie w odwilży występuje problem. napięcia na aku są dobre 12,2 przy wyłączonym silniku i 14,2 jak odpalę cala elektrykę w aucie

za kilka dni wróci odwilż i pewnie kolejna wizyta tym razem u elektryka może on wyniucha coś tańszego do wymiany Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
stilonwolf

Czytelnik



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): bochnia
Posiadane auto: fiat stilo 1.9 jtd 115 km
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Wrz 2011, 14:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE


Witam , Proponuje wymienić stycznik pompy paliwowej znajduje sie w skrzynce koło aku ,styczniki się te przegrzewają i mają słaby styk .Przez to wariuje cały układ.
U mnie pomogło
Powrót do góry
kisza

Debiutant



Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): uk
Posiadane auto: punto 2
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 11 Wrz 2011, 14:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE



Sprawdź na wtyczce pompy ABS dwa różowe kabelki powinna by po 5V to było przyczyną u mnie. Kabelki sie przetarły.
Powrót do góry
Arkadio10

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława/warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Fiat Stilo Dynamic 3D, 1.8 LPG BRC, 2002
Piwa: 1/10
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 13:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE


a ja mam taki problem - ostatnio wymienialem wachacz prawy poduchy amorkow i tarcze z klockami z tylu, no i zaczal sie problem z abs asr i esp failure, choc przyznam ze przed wymiana kiedy klocek byl zdarty do zera tez mialem pare razy ten komunikat. W styczniu wymienilem czujnik stop i przez pol roku mialem spokoj, a teraz znow wylatuja te bledy, glownie przy hamowaniu, takze obstawiam czujnik ze sie zwalil. Ale czy po pol roku to normalne?? czy to moze cos innego?? Pamietam tez chyba ze jak ten czujnik mialem padniety to samo asr i esp wywalalo a teraz jeszcze abs
Powrót do góry
gadu-gadu
wlodma1

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): łask 98-100
Posiadane auto: stilo 1,6 16V 2002
Piwa: 0/7
Wysłany: Nie 09 Paź 2011, 10:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE


Ja miałem podobny problem. Byłem na serwisie, gdzie zdiagnozowano usterkę centralki wtrysku- koszt naprawy jedyne 2600 zł ;(
Ale zrobiłem eksperyment, odpiąłem wtyczkę abs, tą, która wychodzi z pompy i teraz wszystko ok, no może poza tym, że świecą mi wszystkie kontrolki i nie działa licznik km i szybkości. Zastanawiam się czy właśnie w tej połączeniu elektroniki pompy hamulcowej nie ma usterki..
Powrót do góry
frantastic

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 175
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Stilo, 3D, 1,9JTD/115 KM, 2002
Piwa: 6/6
Wysłany: Czw 13 Paź 2011, 16:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE


U mnie komunikat jak wyżej zaczął wyskakiwać regularnie po przejechaniu od 10 do 20 km od chwili ruszenia. Stało się to po tym jak przy wymianie tarcz i klocków z przodu musiałem użyć dobrego młotka i nim porządnie przy... by jedna ze starych tarcz zeszła z piasty. Robiłem to sam więc wiem gdzie uderzałem i nie była to bezpośrednio czujka ABS przy tym kole. Wystarczyły same wstrząsy. Interfejs diagnostyczny pokazuje błąd C1206 - front left wheel speed sensor. Zamierzam więc tę czujkę wymienić przed zimą.
Powrót do góry
brykiet35

Czytelnik



Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgorzelec
Posiadane auto: Stilo 1.6 acitve
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 18 Kwi 2012, 08:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE


Witam mam podobny problem otóż wczoraj jak wracałem z trasy o dziwo jak w nia jechałęm wszystko było ok podczas hamowania wyswietlil sie blad esp i asr i dzialo sie tak tylko podczas hamowania oczywiscie po zgaszeniu silnika zniknełły oba błędy lecz przy ponownym hamowaniu pojawiły sie znow.Dodam tylko małą ciekawostkę okolo rok temu jak go kupiłem gosciu ktory zakladal mi alarm wracajac od siebie z garazu dzwoni do mnie ze zaswiecily mi sie klocki hamulcowe gdy jechał do swojego garazu nie swiecily sie tylko jak zalozyl alarm po nacisnieciu srednio 3 razy hamulca zaswiecaja sie do dzis mimo wymiany klockow i tarcz.Czytając powyzsze posty dodam iz co jakis czas wylacza mi sie rowniez wspomaganie kierownicy zwykle na jakis nierownosciach lub podjazdu pod kraweznik przy skrecie i nie tylko czy jest to zwiazane w jakis sposob z reszta moich usterek?Aku nie wymieniałem pali dobrze moze te styki trzeba poczyscic?
Powrót do góry
gadu-gadu
jarson190

Auto Maniak



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 864
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: było stilo MW jest croma 150kM
Piwa: 39/1
Wysłany: Sro 18 Kwi 2012, 22:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE


zacznij od rozebrania i wyczyszczenia skrzynki bezpieczników przy akumulatorze
Powrót do góry
brykiet35

Czytelnik



Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgorzelec
Posiadane auto: Stilo 1.6 acitve
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 19 Kwi 2012, 14:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE


Ok tak zrobie oczywiscie wyczyscic tym kontaktem w sprayu?
Powrót do góry
gadu-gadu
jarson190

Auto Maniak



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 864
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: było stilo MW jest croma 150kM
Piwa: 39/1
Wysłany: Czw 19 Kwi 2012, 22:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ASR ESP FAILURE


kontakt + miękki pędzelek dobrze by było to wszystko przedmuchać sprężonym powietrzem - przed rozebraniem porób sobie zdjęcia abyś wiedział jak poskładać - skrzynka jest pospinana po obwodzie i składa się z 3 elementów - uważaj także na piny aby ich nie pogiąć przy składaniu nic na siłę Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatTipo

32 900

2017r.

142 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

39 850

2016r.

92 700 km

wielkopolskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatPanda

34 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System