Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) 1.9 itd problem z silnikiem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Antrop666

Czytelnik



Dołączył: 11 Sie 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Heinsberg
Posiadane auto: Fiat stilo 1.9 itd
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Sie 2018, 19:20
Temat postu:

1.9 itd problem z silnikiem


Witam, kilka dni temu w Niemczech kupiłem fiata stilo 1.9 itd 2003 r . Podczas jazdy wywala mi komunikat engine fault przy czym silnik się dławi .Wiem ze były podobne tematy ale u mnie nie ma reguły kiedy problem się pokazuje. Problem nie pojawia się cały czas tylko czasami , wczoraj jeździłem 4h i komunikat pojawił się tylko raz , dzisiaj chwile po odpaleniu i zaraz znikł i więcej nie wyskakiwał także pojawia się różnie , ktoś wie ci może być powodem ? Pod autem znalazłem jakaś plastikowa obudowę cała zaklejona taśma . Filt powietrza? Może być przyczyna? https://zapodaj.net/91c743176d71a.jpg.html
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Nie 12 Sie 2018, 11:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) 1.9 itd problem z silnikiem


Engine fault to jest błąd silnika. Bez podpięcia pod kompa nie pójdziesz dalej. Musisz zobaczyć jakie są błędy.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Nie 12 Sie 2018, 20:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) 1.9 itd problem z silnikiem


Szefowa dobrze mówi, z tym kompem. Ta czesc oklejona tasmą to zbiornik oparow oleju, separator ,co wyleci z odmy i aby turbina nie zasysala wszystkiego. Sprawdz na poczatek zawor EGR,moze sie zacina... Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Antrop666

Czytelnik



Dołączył: 11 Sie 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Heinsberg
Posiadane auto: Fiat stilo 1.9 itd
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Sie 2018, 20:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) 1.9 itd problem z silnikiem


Witam, byłem dzisiaj u mechanika który podłączył pod komputer , oczywiście wywaliło dużo błędów i je usunął , lecz w drodze powrotnej problem znów się pojawiał , jutro jadę znów do niego . Ten zawór egr gdzie się znajduje i pod jakim katem go sprawdzić ? Dodam ze jeździłem dwa dni i problem się nie pojawiał . Dzisiaj po pracy po odpaleniu silnika komunikat pojawił się odrazu , auto stało w samym słońcu nagrzane ( nie wiem czy to ma znaczenie) . Rano gdy jadę do pracy i silnik jest zimny to nic się nie dzieje , dopiero później . Raz temu błędowi towarzyszył jeszcze inny coś z olejem nie pamietam dokładnie low oil ... ale stan oleju jest w normie .
Powrót do góry
Antrop666

Czytelnik



Dołączył: 11 Sie 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Heinsberg
Posiadane auto: Fiat stilo 1.9 itd
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Sie 2018, 21:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) 1.9 itd problem z silnikiem


Witam, byłem dzisiaj u mechanika który podłączył pod komputer , oczywiście wywaliło dużo błędów i je usunął , lecz w drodze powrotnej problem znów się pojawiał , jutro jadę znów do niego . Ten zawór egr gdzie się znajduje i pod jakim katem go sprawdzić ? Dodam ze jeździłem dwa dni i problem się nie pojawiał . Dzisiaj po pracy po odpaleniu silnika komunikat pojawił się odrazu , auto stało w samym słońcu nagrzane ( nie wiem czy to ma znaczenie) . Rano gdy jadę do pracy i silnik jest zimny to nic się nie dzieje , dopiero później . Raz temu błędowi towarzyszył jeszcze inny coś z olejem nie pamietam dokładnie low oil ... ale stan oleju jest w normie .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 16 Sie 2018, 21:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Antrop666

Czytelnik



Dołączył: 11 Sie 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Heinsberg
Posiadane auto: Fiat stilo 1.9 itd
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Sie 2018, 13:56
Temat postu:

Elwkteyka


Halo, byłem znów u mechanika , sprawdzili pod katem oleju bo wyskakiwała mi kontrolka niskiego ciśnienia oleju plus wngine fault. Ale z ciśnieniem jest wszystko ok , na warsztacie powiedzieli mi ze to prawdopodobnie elektryka ale nie wiedza dokładnie a nie chcą rozbierać całego auta , i tak za 2 dni na warsztacie , sprawdzenie oleju wywaliłem 300euro , pomocy co może być przyczyna ??
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Czw 06 Wrz 2018, 21:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) 1.9 itd problem z silnikiem


Poczytaj trche na forum o stilo, bo byl juz taki temat. W stilo zastosowali czujnik poziomu oleju , ktory lubial sie zawieszac szczegolnie gdy rzadko byl wymieniany olej w silniku. Dziwie sie tym "mechanikom" ze tego nie sprawdzali.Generalnie Niemcy nie dbaja o auta wloskiej produkcji...pracowalem kiedys w serwisie i widzialem na wlasne oczy ,jak olej silnikowy nie chcial wyplynac z miski bo taki byl stary....
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
grzes22383

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 210
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: stilo 1,9 jtd 115km
Piwa: 2/6
Wysłany: Sro 19 Wrz 2018, 21:15
Temat postu:

ENGINE FAULT stilo 115 koników


Pierwsza sprawa kiedy ci wywala błąd z olejem i czy jest to pierwszy komunikat (jeśli pierwszy pojawia się inny i auto zgasnie to normalne że nastepny wywali z olejem )druga sprawa nie dawaj żadnemu mechanikowi auta to auto naprawia się samemu w dodatku za grosze chyba że masz już faktycznie silnik zajechany co jest nie możliwe i sporadyczne pisz na priv postaram się pomóc to auto mam już praktycznie w jednym palcu teraz tak pierwsza sprawa wymień separator tj ta beczka pod filtrem obstawiam na 99 że jest to głowny powód dławienia się miałem ten przypadek cięzko jest kupić samą beczkę a za filtr kmpl.wołają na alle jak za nowy w dodatku jest tak nisko zamontowany że uwalić go bardzo łatwo ( po prostych drogach ok ale jak ja po leśnych problem)sam go ujebbba... na krótko można załozyc butelkę scisnąć opaską żeby było szczelne i gites jeżdzi a dalej jak sam wolisz!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System