Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) wyciek plynu hamulcowego i brak sprzegla



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hamataro

Czytelnik



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Gru 2008, 17:58
Temat postu:

wyciek plynu hamulcowego i brak sprzegla


Witam moze ktos wie o co chodzi.
Fiat Brava 1.4 S 1997rok.

Wiec poczytalem troche ksiazke o fiat brava no i dalej nic nie kumam.

Moj problem to ostatnio chyba 2 razy po przymrozkach blokowalo mi sie sprzeglo tzn. po wcisnieciu sprzegla nie dalo sie wrzucic zadnego biegu. Ostatnio auto postalo mi chyba tydzien no i dzis po probie wyjechania z domu naciskam sprzeglo a tu nic pedal sprzegla chodzi bardzo lekko tak jak by zadnego oporu nie bylo. Patrzylem pod maske a tam jak naciskam pedal sprzegla wylewa sie plyn z chyba wysprzeglika a raczej fachowo to chyba nazywa sie silownik wylaczania sprzegla i tam z pod gumy cieknie plyn. W zbiorniczku plynu hamulcowego ponizej minimum. Dolalem plynu ale dalej nic. Czy teraz trzeba odpowietrzyc sprzego jesli tak to jak no i czy da sie naprawic jakos ten wyciek czy trza samy silownik kupywac..


Jesli ktos wie prosze o pomoc.,....
Powrót do góry
gadu-gadu
adasienko

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Brava 1,2 16V HSX + LPG, Marea Weekend 1.9JTD HSX 2000 rok, obecnie Fiat Stilo kombi Dynamic 1.6 16V+lpg 2003r i Ford Fiesta 1.3 benz 2000r.
Piwa: 9/0
Wysłany: Wto 16 Gru 2008, 10:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) wyciek plynu hamulcowego i brak sprzegla


Hej,

kiedyś w żony Alfa Romeo 156 1,9JTD była identyczną sytuacja. Wymieniłem wysprzęglik-koszt wysprzęglika był niski jak na to auto, bo 115zł-wiadomo podróbka. W tamtym samochodzie trzeba było uważać na łapę wysprzęglika bo była z jakiegoś badziewia odlana i mogła pęknąć przy wyciąganiu wysprzęglika.

Odpowietrzanie, to tak jak kolega powyżej powiedział. Naprawa stosunkowo prosta.

Powodzenia.
Powrót do góry
gadu-gadu
Hamataro

Czytelnik



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Gru 2008, 12:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) wyciek plynu hamulcowego i brak sprzegla


dzieki chlopaki za podpowiedz
Powrót do góry
gadu-gadu
automania23

Czytelnik



Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 18:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) wyciek plynu hamulcowego i brak sprzegla


witam powiem wam ze ten sam probleem mniałem z sprzegłem poprostu pompka montowana na skrzyni biegów posz.ła albo tłoczek albo guma pękłai sie płyn wylewa i taki jest problem ale wystarczy wymienic ja na nowa vpamietajcie niekupujcie takiej uzywanej bo to lipa nowa kosztuje 76 złi jest gwarancja wszystko
Powrót do góry
gadu-gadu
jarek38s

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki
Posiadane auto: Kia Carnival 2.9 crdi 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Lip 2016, 13:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) wyciek plynu hamulcowego i brak sprzegla


Witam.
Mam chyba podobny problem. Brak sprzęgła i pedał lata luźno bez żadnego oporu. Pierwsze objawy były takie, że sprzęgło coraz gorzej działało. Po wciśnięciu trzeba było puścić trochę pedał i wcisnąć drugi raz. Z czasem coraz bardziej trzeba było popuszczać pedał aż w końcu całkiem przestało działać. Podejrzewam pompę sprzęgła bo wycieku płynu nie zauważyłem. Chciałem się do niej jakoś dobrać ale nie wiem jak. Czy da się to zrobić bez kanału?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 31 Lip 2016, 13:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System