Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Doblo ) Fiat Doblo przerywa przy przyspieszaniu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arekselekto

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Władysławów
Posiadane auto: Fiat Doblo 1.6 16v 2004 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Paź 2018, 19:22
Temat postu:

Fiat Doblo przerywa przy przyspieszaniu


Witam
Zakupiłem Doblo 1.6 16v z roku 2004 z instalacją lpg (stag 200) i mam z nim problem. Auto przy przyspieszaniu przerywa niezaleznie czy jade na benzynie czy na lpg. Komputer pokazuje błąd p201 i p203. Po wykasowaniu błędu jadąc na benzynie błąd wtrysku praktycznie pojawia się natychmiast jadąc na lpg pojawia się po kilku kilometrach. Błąd nie pojawia się na postoju a tylko podczas jazdy (na postoju niezależnie od obrotów błąd się nie pojawia ). Zaprowadziłem samochód do mechanika. Wymiana filtrów jakieś [cenzura]ły w zawieszeniu, wymiana rozrządu ale nie naprawił objawu przerywania. Następnie zaprowadziłem autko do ASO 2 godz diagnostyka i diagnoza uszkodzenie jednego wtrysku plus żle ustawiony rozrząd (przed wymianą rozrządu przez poprzedniego mechanika także przerywał). Samochód ma także inny problem nie trzyma temperatury silnika tzn na postoju ładnie dochodzi na połowę wskaznika zał sie wentylator ale podczas jazdy momentalnie spada na 1/4 wskaznika i już tak pozostaje nie ważne z jaką jadę prędkością jadę czy z górki czy pod górę.Komputer pokazuje temperaturę 60 stopni i jest bardzo stabilna niezależnie od jazdy. Termostat był wymieniany podczas wymiany rozrządu(przed wymianą było tak samo) . Ma ktoś jakiś pomysł co może być ? Czy diagnoza ASO Fiata jest prawidłowa ? Dla zainteresowanych mam wydruki z ASO mogę umieścić
Powrót do góry
majas.wa

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 631
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: fiat
Piwa: 36/9
Wysłany: Wto 23 Paź 2018, 18:10
Temat postu:

przerywa


Objaw wskazuje wg mnie na uszkodzenie wiązki czujnika przepustnicy i/lub czujnika temperatury, ale to tylko moje prywatne zdanie.
Po koleżeńsku mimo braku poufałej znajomości sugerowałbym odwiedziny u elektryka aby posprawdzać ciągłość wiązki, stan kostek, konektorów, akumulator porządnie doładować to najtańsze rozwiązanie na początek a może pomóc.
Powrót do góry
darofiat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 432
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/Śląskie
Posiadane auto: Teraz:Fiat 263 Diablo 2013 1.4Tjet+LPG_KIA SOUL 1.6+LPG były:Punto I Punto II FL ,GRANDE Punto, Linea,Palio,DOBLO IFL,PEUGEOT 307 SW FL,OPEL Kadett Opel Insignia,Chevrolet Captiva,Citroen ZX
Piwa: 23/2
Wysłany: Sro 07 Lis 2018, 06:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Fiat Doblo przerywa przy przyspieszaniu


Albo co gorsza uszkadza się komputer silnika...Poszarp za wtyczki komputera w czasie pracy silnika może zauważysz jakieś zmiany...
_________________
Elektronika samochodowa i wszystko co z nią związane na PW:)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Doblo »

Opinie o samochodach Fiat Doblo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne.


FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System