Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) Awaria silnika fiat seicento 900



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mateusz998

Czytelnik



Dołączył: 01 Lis 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: Fiat seicento 900
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Lis 2018, 20:16
Temat postu:

Awaria silnika fiat seicento 900


Jakoś miesiąc temu zauważyłem że nagle z wydechu dymi mi na niebiesko i dość intensywnie. wczoraj jak jechałem wyskoczyła mi informacja że silnik się przegrzał więc zatrzymałęm sie i odkręciłem korek od płynu chłodniczego. okazało się że jest go mało więc kupiłem na szybko wodę dolałem i pojechałem dalej. Pare kilometrów dalej sytuacja się powtórzyła z tym że tym razem w wodzie był olej. Zostawiłem go na godzinę i wróciłem do domu już bez żadnych problemów. następnego dnia pojechałem do mechanika i w drodze znowu się zagotował płyn w chłodnicy(w sensie że woda) wiec zrobiłem to samo i dojechałęm do mechanika. Tam okazało się że wentylator chłodnicy nie działał więc go naprawili i odpowietrzyli układ i pojechałęm dalej. Niestety to już nie pomogło bo objawy były ponownie takie same. Aktualnie samochód stoi i go nie ruszam i zastanawiam się czy wymiana samej uszczelki pod głowicą i regeneracja głowicy wystarczy czy raczej trzeba zrobić remont generalny silnika. Proszę o pomoc.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Pią 02 Lis 2018, 11:18
Temat postu:

Re: Awaria silnika fiat seicento 900


Nikt nie ma szklanej kuli. Dziwi mnie sposób naprawy auta przez mechaników uszkodzenie wentylatora niesie duże prawdopodobieństwo wystąpienia innych powiązanych z tym uszkodzeń silnika. Objawy które opisujesz mogą świadczyć nie tylko o uszkodzeniu UPG. Jaki jest stan silnika dowiesz się po jego rozebraniu, być może taniej będzie wymienić silnik na inny sprawny niż remontować ten uszkodzony. Ale obym się mylił w ocenie opisywanych objawów.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatTipo

39 850

2016r.

92 700 km

wielkopolskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatGrande Punto

19 500

2012r.

147 134 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System