Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Wyskakujący bieg



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zolo36

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,8 16V 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Lip 2009, 03:46
Temat postu:

Wyskakujący bieg


Witam

mam problem ze skrzynia biegów. Szukałem na forum ale nie znalzłem podobnego problemu. Wyskakuje mi trójka, wszystkie inne biegi działają prawidłowo. Wchodzą dobrze i trzymają. Żadnych stuków ani dziwnych dzwięków nie słychać. "Złota rączka" powiedział mi, że trzeba jakiś plastikowy, tani element wymienić przy skrzyni i będzie ok. Jestem technicznym laikiem, macie może jakieś doświadczenia w tym temacie?
Powrót do góry
zolo36

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,8 16V 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Sie 2009, 20:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Wyskakujący bieg


Witam ponownie,
niestety nikt nie byl mi w stanie pomóc ale może teraz. Dowidywałem sie co to może być i wszyscy twierdzą ze to synchronizator i najlepiej wymienć całą skrznie bo nie warto naprawiać. Koszty zbyt wysokie. W związku z tym znalazłem skrzynie ale podobno są różne modele do mojej wersji. Czy jest jakiś sposób dowiedzieć sie jaką wersję skrzyni muszę kupić? Bez wymontowywania oczywiście. Nie chce jechać po nią pół polski żeby sie dowiedzieć, że włąśnie ta nie pauje do mojego.
Dziękuje za podpowiedzi
Powrót do góry
burnout87

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 384
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 3D 1.9 JTD ~150KM '02, UNO 1.4ies '97, Movano 2.5 DTI '04
Piwa: 11/4
Wysłany: Sro 19 Sie 2009, 01:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Wyskakujący bieg


zolo36 napisał:
Witam ponownie,
niestety nikt nie byl mi w stanie pomóc ale może teraz. Dowidywałem sie co to może być i wszyscy twierdzą ze to synchronizator i najlepiej wymienć całą skrznie bo nie warto naprawiać. Koszty zbyt wysokie. W związku z tym znalazłem skrzynie ale podobno są różne modele do mojej wersji. Czy jest jakiś sposób dowiedzieć sie jaką wersję skrzyni muszę kupić? Bez wymontowywania oczywiście. Nie chce jechać po nią pół polski żeby sie dowiedzieć, że włąśnie ta nie pauje do mojego.
Dziękuje za podpowiedzi


może ePER będzie pomocny
http://www.spangerum.com:7080/navi?WINDOW_ID=2&KEY=STARTUP
Powrót do góry
gadu-gadu
Radarek0

Czytelnik



Dołączył: 23 Wrz 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Opel Signum 2,2 DTI 2004r. 298 tyś. km
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 11 Lis 2018, 15:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Wyskakujący bieg


Ja tak miałem i mechanik mówił o synchronizatorze i naprawa nieopłacalna - lepiej wymienić skrzynię. Po rozgrzaniu skrzynia rzęziła jak w starym Żuku.
Postanowiłem wymienić olej w skrzyni i tu niespodzianka bo po odkręceniu korka spustowego zlało się kilka kropli. Po wymianie jak ręką odjął. Trzeci bieg wyskoczył tylko raz na początku po przejechaniu kilkuset metrów. Potem jeździłem około godziny głównie na trójce i z obrotami do ponad 4 tys. i wszystko jest ok.
Podsumowując sprawdzić olej i albo dolać albo jeśli nie był jeszcze wymieniany to wymienić na nowy. U mnie w Stio 1,9 JTD 115 KM wchodzi 1,65 L. Ja dobrałem olej na motul.pl i kupiłem 2 X 1L na all.. GEAR 300 75w-90 za ok 40 zł/L.
W moim przypadku chyba jeszcze zleję 0,3 L żeby wyeliminować wypłukane opiłki i zaleję tym co mi zostało z 2 L.
Dodam że musiałem wymienić skrzynię po wypadku (w starej pękła obudowa) i nie sprawdziłem w nowo założonej oleju. Stara skrzynia przejechała ok 230 tys km i do kolizji było z nią wszystko ok.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500

51 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System