Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Jak podłączyć tylne głośniki?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paweru

Czytelnik



Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Gru 2008, 10:18
Temat postu:

Jak podłączyć tylne głośniki?


Witam
Mam pytanie, jak podłączyć tylnie głośniki ?
Kable tam są, w radiu wszystko ok - ale sygnał tam nie dochodzi.
W tym aucie nigdy nie były podłączane głośniki z tyłu, są tylko te na podszybiu i w drzwiach, pewnie coś trzeba gdzieś w elektronice, okablowaniu podłączyć, może wiecie co i jak - dzięki za pomoc.
Aha - w kieszeni na radio wszyskie kable jakie tam wychodzą są wpięte do radia, nic nie leży luzem.

Pawel

Fiat Marea Weekend 1,6, 2000 r.
Powrót do góry
grooz

Dyskutant



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend SX 1,9 JTD 105 KM 2000 R. FIAT DUCATO 14 2,5 D 97R
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Gru 2008, 10:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak podłączyć tylne głośniki?


witam kolege co do glosnikow w tylnych slupkach w marysce weekend to musze Cie zmartwic ...tam nie ma glosnikow sa kable gotowe do podlaczenia a glosniki musisz sobie dokupic (wez jakis stary glosnik i podlacz pod kable w slupku i sprawdz czy dziala jesli tak to tylko dokupic nowe) ja mam ten sam problem kable sa glosnikow nie ma .Ladnie nas oszukali w tym fiacie...pozdrawiam
_________________
Kierowca Fiata ma brata,ale brat kierowcy Fiata nie ma brata ..kim jest kierowca Fiata dla brata..?
Powrót do góry
tomekkrak

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1,9 JTD 110KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Gru 2008, 10:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak podłączyć tylne głośniki?


wyciagasz radio,odpinasz kostke od glosnikow i na tej kostce jest zalozona przejsciowka ktora wypinasz i zakladasz sama kostke od glosnikow bez tej przejsciowki,podpinasz glosnika i gra
Powrót do góry
paweru

Czytelnik



Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Gru 2008, 23:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak podłączyć tylne głośniki?


no właśnie stąd to pytanie, głośniki nabyłem drogą kupna Smile - ale nie działają i z i bez przejściówki, macie może jeszcze jakieś pomysły ?

dzięki
Paweł
Powrót do góry
bennki

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 16:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak podłączyć tylne głośniki?


z tyłu radia na kostkę z kablami od głośników jest założona redukcja, która powoduje, że wyjście jest tylko na przód...wyciągnąć radio zdemontować redukcję podpiąć kostkę...trzeba też chyba coś w ustawieniach radia włączyć (w książce od radia jest to opisane)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 16:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Madaw

Dyskutant



Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Fiat Palio 1.2 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 17:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak podłączyć tylne głośniki?


grooz napisał:
witam kolege co do glosnikow w tylnych slupkach w marysce weekend to musze Cie zmartwic ...tam nie ma glosnikow sa kable gotowe do podlaczenia a glosniki musisz sobie dokupic (wez jakis stary glosnik i podlacz pod kable w slupku i sprawdz czy dziala jesli tak to tylko dokupic nowe) ja mam ten sam problem kable sa glosnikow nie ma .Ladnie nas oszukali w tym fiacie...pozdrawiam


Jak nie ma jak są u mnie w Marei były do niedawna jeszcze fabryczne (teraz nowe) Fiatowskie Very Happy i po śrubie można byłoby dostrzec że nigdy nie były odkręcane.
Powrót do góry
grooz

Dyskutant



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend SX 1,9 JTD 105 KM 2000 R. FIAT DUCATO 14 2,5 D 97R
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Sty 2009, 12:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak podłączyć tylne głośniki?


ja nie mam i nie mialem zeby miec musze kupic...
_________________
Kierowca Fiata ma brata,ale brat kierowcy Fiata nie ma brata ..kim jest kierowca Fiata dla brata..?
Powrót do góry
gekon74

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: stilo 1,9 jtd
Piwa: 6/2
Wysłany: Wto 13 Sty 2009, 12:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak podłączyć tylne głośniki?


Koledzy-przede wszystkim zacznijmy temat od tego czy radio jest oryginalne czy zmienialiście na inne-nie wszystkie oryginalne radia fiata miały wyjście na tylne głośniki-coś o tym wiem-ja mam wersję HLX i głośniki z tyłu byłu podpięte ale też i radio było z górnej pólki z wyjściem na zmieniarkę CD a na przykład moja kobita kupiła Bravkę(2 fiaty w rodzinie to o jeden za dużo) i miała słabsze radio-tam kable były podciągnięte na tył ale nawet po zamontowaniu głośników nie grały-dopiero po wymianie radia wszystko zagrało-poprostu niektóre modele radia fabrycznego nie mają wyjścia na tył natomiast kostki są znormalizowane i kable zawsze są podpiętę-instalacja jest standardowa na kostkach ISO i jeśli kable są z tyłu to na 100% będą grać przy odpowiednim radiu Smile
_________________
BYŁA MAREA 2.4TD
TERAZ JEST STILO 1.9 JTD
Powrót do góry
Madaw

Dyskutant



Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Fiat Palio 1.2 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Sty 2009, 17:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak podłączyć tylne głośniki?


Po Lifcie dawali radia na głośniki z tyłu i były tam już owe głosniki fabrycznie
Powrót do góry
darkool

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 1

Posiadane auto: Fiat Marea 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Sty 2009, 00:50
Temat postu:

Głośniki


Witam w radiu wystarczy przestawić by grało na cztery głośniki bo domyślnie jest ustawione na dwa.
Powrót do góry
Mistrano

Debiutant



Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Marea SX 1.6 16v 97r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 31 Sty 2009, 00:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak podłączyć tylne głośniki?


Podepnę się pod temat Wink ja mam maryśke sx w sedanie i właśnie będe za niedługo montował głośniki z tyłu i normalne radyjko. I nie wiem czy ja też mam doprowadzone już kable do tylnych głośników ? jak tak to gdzie szukać końce tych kabli Wink
Powrót do góry
robert_or3

Debiutant



Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: fiat marea sx 1,9 td 1996
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 06 Lut 2009, 16:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak podłączyć tylne głośniki?


Ja również mam sedana sx. Ostatnio kupiłem półkę z głośnikami. przewody z radia wychodzą. Problem polega na tym że nie mam pojęcia gdzie się kończą. Wie ktoś gdzie one mogą być?
_________________
LADA 2107
Polonez 1,6
Marea 1,9 TD
Powrót do góry
gadu-gadu
Mistrano

Debiutant



Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Marea SX 1.6 16v 97r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Lut 2009, 22:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak podłączyć tylne głośniki?


Wymontowałem radyjko oryginalne i nie zauważyłem żadnej redukcji na kostce iso a z kostki wychodzą kable też do tylnych głośników ale ich tam raczej nie ma bo by grały zresztą sx to uboga wersje a założyłem porządne radyjko tylko tak zobaczyłem od bagażnika na półke i półka jest zdejmowalna tylko że pod półką jest blacha z otworkami i będzie przeszkadzać chyba w zamontowaniu głośników w półce... mogę spokojnie powycinać troszkę blachy pod półką ? no i odnośnie tych kabli od głośników tylnych, gdzie będą ich końce w maryśce sedan ? też w tylnych słupkach ?
Powrót do góry
robert_or3

Debiutant



Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: fiat marea sx 1,9 td 1996
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 07 Lut 2009, 16:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak podłączyć tylne głośniki?


Jakoś sobie poradziłem z problemem (pociągnąłem przewody i wpiąłem się nimi w wiązkę za schowkiem) Co nie zmienia faktu że nadal nie wiem gdzie się kończą Smile Jeśli nie macie ich w sedanie z tyłu pod półką (w sieci wyczytałem że powinny wystawać spod półki w bagażniku) odradzam szukanie. To strata czasu. U mnie przewody wychodzą z radia, idą w peszlu gdzieś w stronę komory silnika i tam ślad po nich się urywa.
_________________
LADA 2107
Polonez 1,6
Marea 1,9 TD
Powrót do góry
gadu-gadu
Mistrano

Debiutant



Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Marea SX 1.6 16v 97r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Lut 2009, 22:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak podłączyć tylne głośniki?


To może lepiej i łatwiej będzie zamontować tube i mam pytanie właśnie odnośnie tuby bo kumpel ma do sprzedania oryginalną tube z punto 2 za 150zł, warta jest coś ta tuba ? i czemu ta tuba ma kostke i tam dochodzi wiązka kabli ? musi tam być coś więcej oprócz wejścia, wie ktoś może co ta tuba jeszcze posiada ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Nadwozie.


FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System