Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Tryb awaryjny - ale tylko czasami :)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zator

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk/Graz
Posiadane auto: Fiat Stilo Multiwagon 1.9 jtd 2004r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Sty 2019, 11:39
Temat postu:

Tryb awaryjny - ale tylko czasami :)


Witam serdecznie.

Jestem posiadaczem Stilo Multiwagon 1.9 jtd 2004r 140KM już od ponad roku i od kiedy je posiadam, (jak i poprzednie właścicielki) auto cierpi na pewną przypadłość. Mianowicie bez powodu samochód wchodzi w tryb awaryjny (mniejsza moc, brak możliwości używania tempomatu, komunikat "engine fault") dzieje się to przy każdej pogodzie, niezależnie czy silnik ciepły czy zimny. Z tego co udało mi się zauważyć to najczęściej błąd występuje przy mocnym depnięciu w gaz szczególnie na autostradzie kiedy próbuję zmienić prędkość z dużej na większą jadąc pod górę, lub przy problematycznym odpaleniu auta (pierwsze odpalenie poszło nie tak, przy drugim samochód odpala normalnie ale już pali się żółta lampka Smile ). Generalnie przy jeździe po mieście błąd jest nieodczuwalny więc często nie zauważam, że coś się stało, na trasie owszem widać i wtedy wystarczy zjechać, wyłączyć silnik na 5 min, i auto dalej jedzie normalnie (lampka się wciąż świeci, komunikat przy uruchomieniu silnika-wyświetla, po paru godzinach do 2 dni gaśnie). Stilacz był z ową przypadłością za mojej kadencji już u 2 różnych mechaników, jeden powymieniał czujniki - zgubiłem fakturę i nie pamiętam, które konkretnie (brak efektu), drugi nie wgłębiając się w szczegóły stwierdził, że jeżeli mi to bardzo nie przeszkadza to żeby tak jeździć bo przyczyn może być wiele a dojście do problemu - wymiany kolejnych podejrzanych elementów - drogie. Auto miało ten problem już u poprzednich właścicielek i podobnie opisały swoje wizyty u mechaników.

Czy ktoś miał podobną historię i podzieli się ze mną jej zakończeniem? Czy jest jakieś ryzyko wiążące się z dalszym użytkowaniem samochodu w stanie w jakim jest obecnie?

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi Smile
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Sob 26 Sty 2019, 23:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Tryb awaryjny - ale tylko czasami :)


Prawdopodobnie masz problem z przeladowaniem.Wywala blad i wrzuca w awaryjny przy mocniejszym depnieciu w gaz.Zacieta jest geometria turbiny lub uszkodzone sterowanie, zawor overboost. Mam to u siebie i zaradzilem w ten sposob,ze dokupilem drugi czujnik cisnienia ,ten co jest w kolektorze ssacym, Ten dokupiony jest zapiety do kostki, a ten w kolektorze siedzi sobie nie podpiety.Komputer nie wie jakie jest cisnienie doladowania,ale nie wywala bledu bo czujnik jest zapiety w ukladzie.Auto nie wpada w tryb awaryjny. Koszt ok. 30 zl za uzywany czujnik. Robota 10 min. Juz 2 lata tak smigam. Autoz 03r. 251 tys. nalotu.Nie chce mi wyrywac turbiny do czyszczenia tej regulacji (geometrii),ani kombinowac z zaworem overboost (sterowanie turbiny). Mozesz sprobowac u siebie. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System