Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) Uszczelka Pod Głowicą Pomocy!!!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xxytras

Czytelnik



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Lut 2007, 19:10
Temat postu:

Uszczelka Pod Głowicą Pomocy!!!!


Mam CC 704 z 95r. Stan licznika to już prawie 120 000 Problem mój polega na tym że w ubiegłym roku zaczęło ubywać wody w chłodnicy a przybywać oleju w silniku i był duży problem z zapaleniem zimnego silnika. Po zawiezieniu do ASO okazało się że jest uszczelka do pod głowicą do wymiany. Po wymianie uszczelki wszystko było ok. ale tylko przez około 2 tygodnie potem problemy identyczne zaczęły się od nowa. Podkreślam że na pewno 100% silnik nie był przegrzany. Po powtórnej wizycie w ASO kierownik stwierdził że znów poszła uszczelka i wymieni mi ja na nową w ramach gwarancji. Od tamtej pory wszystko było ok. ale jakiś około rok później znów zaczyna ubywać wody w chłodnicy a przybywać oleju. Znów mam problem z odpaleniem zimnego silnika, znów pewno uszczelka pod głowicą. Moje pytanie do was państwo brzmi Dlaczego tak często ostatnimi czasy mi pada ta uszczelka? Co powinno zostać wymienione- naprawione żeby się tak nie działo? Słyszałem coś o planowaniu głowicy ale nie jestem mechanikiem i nie wiem o co chodzi? Czy ktoś morze wyjaśnić? Czy zakup nowej głowicy to przemyślana decyzja? Bardzo proszę o jakieś rady sugestie. Dodam tylko że serwis w którym wymieniałem tą uszczelkę już niestety nie istnieje. Shocked Shocked
Powrót do góry
skuter

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 438
Skąd jesteś (miejscowość / region): slask
Posiadane auto: megane II 2,016 v 04
Piwa: 21/0
Wysłany: Wto 27 Lut 2007, 22:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Uszczelka Pod Głowicą Pomocy!!!!


spr glowicy czy nie jest krzywa przy takich operacjach podstawa nie mozna wykluczyc samego bloku ktory tez mogl sie w jakims stopniu skrzywic przyczyna moze tkwic samej uszczelce np jakosc pozostaje jeszcze wykonanie uslugi
Powrót do góry
piotrlasso

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 892
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow

Piwa: 3/1
Wysłany: Sro 28 Lut 2007, 01:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Uszczelka Pod Głowicą Pomocy!!!!


teraz takie kity sprzedają zapewne znowu uszczelka
a mam pytanie czy po przejechaniu 500 km była dokręcana ponownie??
mechanik powinien sprawdzić czy głowica jest cała i prosta ewentualnie zplanować a w najgorszym wypadku polecić kupno nowej głowicy
_________________
piotr
Powrót do góry
xxytras

Czytelnik



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Lut 2007, 08:03
Temat postu:

Dokręcanie Głowicy


Nikt mi nie powiedział że głowicę trzeba dokręcić po przejechaniu 500km. a więc nie była dokręcana Crying or Very sad Czy mysli Pan że to może być przyczyną? Co jeszcze powinnem wiedzieć o wymianie uszczelki w cc zanim ktoś znów mi to spartoli Sad Bardzo proszę o wszelkie informacje. Dziękuję Wink
Powrót do góry
piotrlasso

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 892
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow

Piwa: 3/1
Wysłany: Sro 28 Lut 2007, 11:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Uszczelka Pod Głowicą Pomocy!!!!


są pewne procedury które mechanik pwinien znać a czy wogóle mechanik który to robił miał odpowiedni klucz "dynanometryczny"??
czy poprostu tak dokręcił
moga być takie przyczyny jak pisałem
słaba uszczelka (niska jakość)
lub złe dokręcenie
lub krzywa głowica
radzę to zrobic jak najszybciej puki mało wody leje się do oleju bo jak więcej sie doleje
to w silniku zrobi się piana jak z ubitego białka
no i może szlak silnik trafić już nie piszę o problemach potem z wyczyszczeniem silnika
_________________
piotr
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 28 Lut 2007, 11:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
xxytras

Czytelnik



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Lut 2007, 12:42
Temat postu:

A jaka cena?


Ile powinnem zapłacić za taką wymianę? Czy zna Pan jakiś dobry zakład w okolicach suchej beskidzkiej wadowic rabki jordanowa czy żywca który zrobi to tanio szybko sprawnie i fachowo?
Powrót do góry
skuter

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 438
Skąd jesteś (miejscowość / region): slask
Posiadane auto: megane II 2,016 v 04
Piwa: 21/0
Wysłany: Sro 28 Lut 2007, 23:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Uszczelka Pod Głowicą Pomocy!!!!


cena takiej uslugi jest ciezka do okreslenia poniwaz nikt nie wie co doglanie uleglo uszkodzeniu przy nastepnej wymianie zwroc uwage ze jest kolejny raz poros o spr glowicy oraz bloku siklnika i o czesci dobrej jakosci a co do warsztatu musisz popytac wsrod znajomych
Powrót do góry
elpolacco

Dyskutant



Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sucha
Posiadane auto: Skoda Felicia 1.3 MPI 1998r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Kwi 2007, 09:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Uszczelka Pod Głowicą Pomocy!!!!


Przy każdej wymianie uszczelik powinno się zplanować głowicę. Podczas mojej wymainy w sklepie Fiata miałem do wyboru 2 uszczelki: polską co podchodzi pod Bisa albo niemiecka. Cena pierwszej to ok 16, a drugiej 36 tak więc wydaje mi się, że warto zainwestować te 20 zł i kupić tą lepszą.
Powrót do góry
gadu-gadu
kajoll

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 34


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Kwi 2007, 12:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Uszczelka Pod Głowicą Pomocy!!!!


hej elpolacco mylisz sie nie zawsze przy wymianie uszczelki trzeba planowac glowice. Ja niedawno wymienialem uszczelke w cc 700 (jestemj poczatkujacy) wiec po wyjeciu glowicy zanioslem do znajomego mechanika ktory robi przy autach od prawie 40 lat myslalem ze zrobi mi planowanie glowicy a on ja tylko zobaczyl i powiedzial ze nie musze tego robic bo glowica jest prosta. W cc 700 jest tak mala glowica ze nie ma prawa sie z nia nic stac jesli oczywiscie silnik nie byl przegrzany.
____________________________________
pozdro kajoll
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.

10) audio. »

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatSeicento

8 000

2000r.

70 000 km

śląskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System