Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) rozładowywanie akumulatora



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
abram91

Czytelnik



Dołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): brzeg dolny
Posiadane auto: fiat stilo 1.8 2/3 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Gru 2010, 14:24
Temat postu:

rozładowywanie akumulatora


jw. zakupiłem dosyć nie dawno ( 1mies. temu) nowy akumulator do mojego stilona. Coś strasznie zżera mi prąd, ale nie wiem co, dlatego chciałem zapytać Was, co to takiego może być?
zostawiłem raz autko na dwa dni, po moim przyjściu do garażu, aku był rozładowany... Podładowałem go, ale problem ponownie się powtarzał. Myślałem, że to wina aku, oddałem do reklamacji, dzisiaj przyszedł, wszystko okej. Byłem również u elektryka, który nie potrafił zdiagnozować, co to może być. w szoku był, kiedy zobaczył na mierniku 0.5A poboru energii z aku przy wyłaczonym silniku. Shocked
po swietach zamierzam udac sie do ASO,ale najpierw chciałbym poznac wasze sugestie.
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Czw 23 Gru 2010, 15:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) rozładowywanie akumulatora


Jak już wiesz jak włączyć miernik, to go włącz, wyciągaj po kolei bezpieczniki, aż przy którymś spadnie Ci natężenie, wtedy włóż bezpiecznik i odłączaj odbiorniki które są na tym bezpieczniku. Jak spadnie natężenie to właśnie ten jest "prądożerca"
Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia
Powrót do góry
karol83

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 214
Skąd jesteś (miejscowość / region): za górami
Posiadane auto: vendka
Piwa: 6/2
Wysłany: Czw 23 Gru 2010, 15:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) rozładowywanie akumulatora


Sprawdź jeszcze ładowanie musi być 13,8-14.4.
Alternator też może rozładowywać.
Powrót do góry
arkko

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
Wysłany: Czw 23 Gru 2010, 16:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) rozładowywanie akumulatora


0.2 A to max.Może pobierać prąd źle podłaczone radio,uszkodzony centralny zamek,alarm,żarówka nie gasnąca w jakimś schowku lub bagażniku.Zrób jak pisze kolega wyżej,odłaczaj bezpieczniki podczas pomiaru,zobaczysz co ciągnie.
Powrót do góry
LOOKAS19822803

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 243
Skąd jesteś (miejscowość / region): SRODA SLASKA
Posiadane auto: BRAVO 1.9 TD100 97r 1.6 16v sx 97r
Piwa: 5/1
Wysłany: Czw 23 Gru 2010, 16:24
Temat postu:

Re: rozładowywanie akumulatora


a z ASO daj sobie spokoj lepiej dobrze sie zabawic na sylwestar za te pieniadze (nie male z reszta)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 23 Gru 2010, 16:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
abram91

Czytelnik



Dołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): brzeg dolny
Posiadane auto: fiat stilo 1.8 2/3 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Gru 2010, 17:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) rozładowywanie akumulatora


jak oznajmił elektryk, alarm jest sprawny, centralny działa bez zarzutów. a co do lampek, wszystkie zostały sprawdzone. w najblizszych dniach postaram sie zajac tymi bezpiecznikami po czym od razu dam znac czy cos wyszlo.

Cytat:
a z ASO daj sobie spokoj lepiej dobrze sie zabawic na sylwestar za te pieniadze (nie male z reszta)
co racja, to racja! Wink
Powrót do góry
arkko

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
Wysłany: Czw 23 Gru 2010, 19:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) rozładowywanie akumulatora


Znałem przypadki że zarówka w lampie miałe takie zwarcie że nie wywalało bezpiecznika,świeciła normalnie ale przez to zwarcie pobierała prąd.Z poborem prądu przez auto są nieraz niezłe jaja,i dużo dużo szukania.A to że elektryk mówi że alarm sprawny,centralny działa,to nie znaczy że gdzies nie ciągnie jedno i albo drugie prądu,przez delikatne zwarcie.
Powrót do góry
Stilonek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.4 3D 2004
Piwa: 12/0
Wysłany: Czw 23 Gru 2010, 20:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) rozładowywanie akumulatora


arkko napisał:
0.2 A to max..

Ile? Tyle to nie po dwóch, a po czterech dniach nie miałbyś "prądu".
Góra 0,050A, ja mam pobór 0,028A z zasilaczem od carpc, fabrycznie było połowę tego.
Powrót do góry
abram91

Czytelnik



Dołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): brzeg dolny
Posiadane auto: fiat stilo 1.8 2/3 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Gru 2010, 00:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) rozładowywanie akumulatora


a czy spalona żarowka od swiatel przeciwmglowych moze jakos wplywac na tak duzy pobor pradu? mam spalona po prawej stronie.
Powrót do góry
RR

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Stilo MW 2003 115KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 24 Gru 2010, 11:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) rozładowywanie akumulatora


abram91 napisał:
a czy spalona żarowka od swiatel przeciwmglowych moze jakos wplywac na tak duzy pobor pradu? mam spalona po prawej stronie.


Nie może. To czy prąd płynie czy nie przez żarówkę sterowane jest za pomocą przekaźników. Nie zależnie od tego czy masz sprawną czy przepaloną czy w ogóle brak żarówki jeśli przekaźnik pracuje poprawnie to przy wyłączonych światłach na złączu żarówki nie będzie napięcia.
Świecenie tradycyjnej żarówki jest efektem ubocznym nagrzania "do białości" żarnika. Jeśli żarnik się spalił lub w inny sposób przerwał (np od nadmiernych drgań samochodu) to został rozwarty układ i prąd fizycznie nie ma jak przepływać przez żarówkę.

Wracając do przekaźników... Smile Jeśli przekaźnik działa niepoprawnie (np. styki przekaźnika lekko "sklejają się" lub przekaźnik był zalany wodą i powstaje zwarcie) albo masz gdzieś przebicie w instalacji (znów np z powodu wilgoci połączonej z kiepską izolacją fiata) to możesz mieć właśnie takie upływanie prądu. Skoro to 0,5A to znaczy że ucieka Ci około 6W... Możesz więc szukać albo stale pracującego odbiornika który tyle zużywa (jakaś pojedyncza żarówka w schowku? walnięty alarm, radio?) albo wyjmować po kolei przekaźniki i bezpieczniki patrząc kiedy zużycie się zmniejszy. Taka mała uwaga, jeśli np. przekaźnik sterujący światłami ma takie niewielkie przebicie i przepuszcza 0,5A na dwie żarówki przednie i dwie tylne (razem potrzebują 2x55W + 2x20W = 150W) to nie zdziw się że nie widać świecenia - przy tak małym prądzie żarnik się nawet nie zacznie nagrzewać, tak samo klakson może nie trąbić, pompa spryskiwacza może jeszcze nie obracać się itd.
PS. Aby nie zdenerwować żony/dziewczyny/rodziny itd weź się za to po świętach Wink
Wesołych!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System