Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Fiat bravo 1,6 16V 3 litry płynu chłodzącego?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Uklad chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
baciu89

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Biskupia
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16V 76kW(103km) 97r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 31 Gru 2008, 20:17
Temat postu:

Fiat bravo 1,6 16V 3 litry płynu chłodzącego?


Witam! Mam dziwny problem dzisiaj wymieniałem płyn chłodniczy w swoim autku. Przy spuszczaniu okazało się że wyleciało mi go jakieś 3 litry (nie miałem go za mało) a w książce auta wyczytałem że powinno być 7 Shocked !!! Miałem zapowietrzony układ bo auto nabierało wielkiej temperatury w krótkim czasie. Dodam że jak zeszły mi te 3 litry to odpaliłem silnik aż wł się wentylator miałem również odkręcone korki do odpowietrzania (1 przy chłodnicy a 2. na rurze wchodzącej do kabiny) Niewiele to dało zleciało kapkę więcej tego płynu i nic więcej. Trochę mnie to dziwi ale zalałem czysty płyn weszło jakieś 4 l minus troszkę na odpowietrzenie to i tak więcej niż zleciało. I już nie nabiera tej temperatury, wszystko gra ale dlaczego w książce jest napisane 7 litrów Question
Powrót do góry
gadu-gadu
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 31 Gru 2008, 23:44
Temat postu:

Re: Fiat bravo 1,6 16V 3 litry płynu chłodzącego?


baciu89 napisał:
Dodam że jak zeszły mi te 3 litry to odpaliłem silnik aż wł się wentylator miałem również...


Odpaliles ten silnik zeby wylac plyn czy jak bylo napelnione ??:> bo zgubialem
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
baciu89

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Biskupia
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16V 76kW(103km) 97r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 01 Sty 2009, 02:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Fiat bravo 1,6 16V 3 litry płynu chłodzącego?


Od początku: silnik był w miarę ciepły, spuściłem dolną rurą od chłodnicy te ok 3 litry płynu, jak już przestało lecieć to odpaliłem silnik i nagrzałem aż załączył się wentylator ale to nic nie dało tzn zleciało troszkę więcej z pół szklanki Very Happy To normalne że zamiast 7 litrów zleciało 3 z kawałkiem?
Powrót do góry
gadu-gadu
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 01 Sty 2009, 12:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Fiat bravo 1,6 16V 3 litry płynu chłodzącego?


Sposcil 3 litry co wyglada na to ze 4 zostaly -- wiec praktycznie masz 50% szans ze slinik jest nie naruszony a uszczelka cala... ale przypuszczam ze jej zywot przez to szybko sie skonczy....
Juz nie zlewaj tego co tam zostalo :> bo to nie ma sensu zadnego - dolej po prostu plynu np. prestone (-37stopni i uniwersalny, mieszalny z kazdym innym plynem) lub innego plynu chlodniczego ktory miesza sie !!!! z dowolnym plynem chlodniczym bo pamietaj ze niektorych plynow nie nalezy m ieszac ze soba bo sa nie mieszalne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i do dziela Smile

Jak wymienialem chlodnice to zlali mi to co trzeba bylo zatkali wezyk zeby za duzo nie wylecialo!! i dolalem tylko prestona i jezdze nie narzekam. a ze raz na miecha 0.1 litra mi ubedzie moze 0.2 to niektore bravolotki tak niby maja... --- wynika z tego ze spuszczanie pelnego plynu chlodniczego nie ma sensu... bo to niejest plyn ktory sie z uzywa :>

---->>> NIE ODPALAJ NIGDY AUTA JAK SPUSZCZASZ PLYN JEDYNIE JAK GO UZUPELNIASZ TO WTEDY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
baciu89

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Biskupia
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16V 76kW(103km) 97r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 01 Sty 2009, 23:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Fiat bravo 1,6 16V 3 litry płynu chłodzącego?


Dzięki wszystkim za rady! Silnik bez tych 3 litrów płynu uruchomiłem na krótko więc nic się raczej nie stało! Na dole chłodnicy chyba nie mam zaworu ale u góry (ten do odpowietrzania chyba) tak i miałem go odkręconego. Dolałem płynu jest ok! A ile mniej więcej litrów wchodzi do chłodnicy? Mam auto z gazem w związku z tym nie ma to wpływu na ilość tego płynu chłodzącego w obiegu? i tak powinno być ok 7 litrów jak podaje książka? Wiem że płyn wchodzi też do parownika ale nie skraca się przez to jakoś obiegu? Jestem troszkę ciemny w te sprawy proszę o wyrozumiałość Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 01 Sty 2009, 23:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Uklad chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Uklad chłodzenia


FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System