Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Grande Punto ) fiat grande punto silnik



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacek197

Czytelnik



Dołączył: 08 Lis 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielen
Posiadane auto: fiat grande punto 1,4
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 08 Lis 2019, 18:39
Temat postu:

fiat grande punto silnik


witam. otoz mam dylemat mam fiata grande punto 1.4 , po odpaleniu na zimno slychac przez kilka kilkanascie sekund stuki tak jak by na zaworach, a jako ze ma on regul chydralniczna to nic tu nie poczne stosuje olej 10w40 i chcialbym zmienic go na 10w30 tym samym robiac wczesniej plukanke silnika. czy to cos pomoze ?
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Pią 08 Lis 2019, 19:11
Temat postu:

Re: fiat grande punto silnik


Umierającemu kadzidła nie pomogą. Delikatne stukanie zaworów w pierwszym okresie pracy silnika z większym przebiegiem to raczej normalny objaw. Gorzej gdy stukanie utrzymuje się po napełnieniu samoregulatorów hydraulicznych. Zmieniaj może częściej olej a nie lepkość oleju bo to nic nie zmieni.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Pon 11 Lis 2019, 21:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) fiat grande punto silnik


Cytat:
jako ze ma on regul chydralniczna to nic tu nie poczne stosuje olej 10w40 i chcialbym zmienic go na 10w30


jak masz regulacje hydrauliczną zaworów -a dokładniej hydrauliczne kompensatory luzu zaworowego to powinieneś

stosować olej zalecany 5W40 co najmniej C2 jak masz katalizator , koniec kropka .

oleje 10W... były do starszych silników z regulacją płytkową
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Wto 12 Lis 2019, 18:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) fiat grande punto silnik


A jak wlałeś do starszego silnika olej 5w40 to już kaplica. Smile Ja uważam, że mniej szkodzi olej 10w40 wymieniany co 10tkm niż najlepszy olej 5w40 wymieniany co 50tkm. Ale to moje zdanie. Zawsze używam olei o parametrach zalecanych przez producenta. I raz wybrany olej lany jest u mnie dożywotnio do silnika (tzn. do momentu sprzedaży auta). Czasookres wymiany to 10-15tkm lub co rok. Częste zmiany właściwości oleju oraz producenta nie wróżą silnikowi długiej bezawaryjnej pracy zwłaszcza w przypadku silników z hydrauliką zaworową. Jak do tej pory stosując tą zasadę silniki przelatały u mnie po 200-300tkm i dalej jeździły bezproblemowo po ich sprzedaży. Niedawno spotkałem swoją PII, która nowy własciciel nakręcił przebieg ponad 450tkm i nadal silnik bez kapitalki.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Wto 12 Lis 2019, 23:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) fiat grande punto silnik


ostatecznie nie wiem czy kolega ma silnik 1,4 16v czy 8v i z którego roku prod. ??

z doświadczenia wiem, że przypadłość występuje póżną jesienia i zimą
gdy silnik dostanie nowy olej 10W40, który w niskich temp. jest gęstszy niż 5W40 wtedy spracowane kompensatory( czytaj upuszczające zasób oleju) to szklanki/popychacze dłużej pracują nie napełnione Sad i nie służy im to
pomijając efekty akustyczne, ja odradzam ruszanie z tak pracującym silnikiem ,
w Aso powiedzą hydrauliczne kompensatory luzu do wymiany, zwłaszcza jak auto jest po gwarancji czy rekojmii Evil or Very Mad
ponieważ w paru Fiatach z niewielkimi przebiegami ok 50tys.km słyszałem takie chwilowe klekotanie zimnych silników
proponuje indywidualne podejście zależne od rodzaju eksploatacji ; trasy czy miasto i podejście kierownika do mechaniki

osobiście sugeruje wymianę oleju na wiosnę, aby w ciepłym czy upalnym okresie silnik miał jak najlepszy olej z zalecaną specyfikacją producenta silnika/auta

nie należę do szaleńców którzy stosują przebiegi miedzy wymianami większe niż 15 -maks 20tyskm
w ostatnich latach w silniku Hdi zmieniam co roku z przebiegami (z tras ) 7÷9 tyskm na złość producentom Laughing
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Wto 12 Lis 2019, 23:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Grande Punto »

Opinie o samochodach Fiat Grande Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Grande Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System