Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Opinie o Punto i porównanie do innych aut.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
daroo

Czytelnik



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolne Miasto Gdańsk

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Mar 2007, 10:08
Temat postu:

Opinie o Punto i porównanie do innych aut.


Witam wszystkich posiadaczy tych - jak mi się wydaje - przyjemnych aut.
Chciałbym poprosić Was o opinie na temat Fiata Punto , czy polecacie ten samochód, mam zamiar kupić model w cenie ok. 12-15 tyś zł, nie wiem nic o silnikach także też chętnie przyjmę opinie.
Zastanawiam się też nad np. Fiatem Marea czy Palio, też w tej cenie. Jak widzicie to porównanie Question co Waszym zdaniem jest lepszym wyborem Question
Generlanie moim założeniem jest kupić samochód w danej cenie jak najmłodszy/z jak najmniejszym przebiegiem, żeby za dużo w niego nie inwestować Wink Czekam z niecierpliowścią na opinie Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
LAU1976

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 12


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Mar 2007, 17:58
Temat postu:

*


Witam,

ja mam Punto II 1,2 8v, czyli najsłabszą wersję i... sobie chwalę. Samochód jest z 2002 roku, nawinięte ma 51.000 km. Na jednym baku w trasie przejechał ostatnio 650 km, w miescie stystyk nie znam, bo różnie tankuję i różnie jeżdżę. Wymieniłem w nim 2 lata temu centralkę wtrysku (w sumie 900 zł po rekompensacie FIATA) i ostatnio tylne amortyzatory (KAYABA) koszt ok. 350 zł. To z większych spraw. Poza tym, tankuję, myję, pucuję i się cieszę Very Happy .
Pozdr!
Powrót do góry
LAU1976

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 12


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Mar 2007, 18:13
Temat postu:

*


A zaraz, zaraz, troche się rozpędziłem Smile . Aktualnie posiadam problem z przednimi hamulcami - klocki nie odbijają do końca i szybciej (żeby nie napisać szybko, czyli 7.000 km Mad ) się zużywają. Ale ktoś już mi tu napisał, ze dla dla wprawnego mechanika to bułka z masłem.
Ale i tak mimo to się cieszę Very Happy .
Powrót do góry
tomkub74

Czytelnik



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Lip 2007, 21:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Opinie o Punto i porównanie do innych aut.


Chłopie. Zastanów się dwa razy przed kupnem fiata. za te pieniądze lepiej kup starszego niemca albo japońca. Napewno nie pozałujesz.
Powrót do góry
gadu-gadu
LAU1976

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 12


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Lip 2007, 22:51
Temat postu:

*


Od ostatniego wpisu minęły 4 miesiące i... nadal go lubię, bo nie musiałem przy nim robić nic co pokaźnie naruszyłoby mój budżet Very Happy. A po doświadczeniach z moimi poprzednimi samochodami, decydującym czynnikiem przy wyborze samochodu jest bezwzględnie WIEK - jak najmniejszy Exclamation.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 09 Lip 2007, 22:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marcin r.

Czytelnik



Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Sie 2007, 18:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Opinie o Punto i porównanie do innych aut.


Witam Wszystkich, od 2000 r, jeżdżę Punto II silnik 1,1 - nowy fabrycznie. Samochód fajny, w miarę bezawaryjny. Stan licznika na dzień dzisiejszy 60065 km. Do tej pory wymieniłem: rozrusznik i akumulator. Po za tym oczywiście części eksploatacyjne np. klocki. Ogólnie nie zdarzyło się aby autko nie odpaliło Very Happy . Nawet w najgorsze mrozy zapala bez problemu. Trochę zastrzeżeń mam do lakieru i rdzy: pojawiły się ogniska na kielichach amortyzatorów przednich - oczyszczę i zamaluję Hammeraidem Wink i Bitexem. Lakier - złoty metalik - nie najlepiej znosi aurę, na masce i dachu pojawiły się widoczne w słońcu przebarwienia - jaśniejsze plamy. Ale nie jest to nic poważnego.
_________________
Punto II, 2000 r. 1,1
Powrót do góry
Pasoń Edward

Auto Maniak



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 605
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice
Posiadane auto: Audi A4 b5 1.6 /Gaz//DUCATO Camper 2.5D
Piwa: 40/1
Wysłany: Czw 04 Paź 2007, 10:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Opinie o Punto i porównanie do innych aut.


A ja wam opowiem o moim Punciaku 1 1,2 8v 75km.z 1995r. pierwszy własciciel ,wersja ELX.-orginalny Włoch za dopłatą 3500zł.Wycisnąłem z nigo 2 razy 192 km/h,ogólnie do przebiegu 161.000 silnik niestwarzał broblemów.Bo go sprzedałem. 35000- Rozprogramował się silnik wolnych obrotów wina akumulatora zdychał.
48.000-wylały przednie amortyzatory 50.000-zainstalowałem gaz.
50.000-padło łożysko w przednik kole. 52.000-padł czujnik temp. i głupiały wolne obroty. 54.000-padła sonda lambda.TERAZ SPOKUJ DO .74.000 Padł komputer 74.000 -zatkał się filtr paliwa miał niecały rok.Zaraz wyciek z wałka rozrządu po obu stronach.74.000-wymiana alternatora ONE WSZYSTKIE PĘKAJĄ UMNIE było to podczas jazdy narobiło trochę szkód jak go rozerwało(mam teraz MAREA iterz wymieniłem już łapał pęk w 3 miejscach-to jest problem rdzy która go rozsadza.)76.000 Wymiana wszystkich przewodów hamulcowych są stalowe Zajżyjcie jak wyglądają wasze.I przy przebigu 25.000 i 80.000 wymieniłem poduszki pod tylną belką koła były pochyłe jak w tatrze.NIEWYMIENIAM TU ŻE WSZYSTKO WYMIENIAłEM TAK JAK WYMAGAłO :KLOCKI,TARCZE SWIECE,KABLE,OLEJ ITP.Ale największym problemem jest RDZA-Niemogłem jej opanowac -punto to ocynk częściowy tył klapy nie ,miałem już dziury do Srodka,Wzmocnienia do lewara chydraul. te orginalne wypusty z tyłu wpadły mi do środka na wulkanizacji-obcich gdyż na zewnątrz wyglądał super.Tak samo łączenie podłogi z progami ,jedne dziury,gurne mocowania sprężyn z przodu daleko posunięta rdza .Konserwowałem go co roku i profile zamknięte terz.JEDNO MUSZĘ DODAC ZROBIłEM NIM 161.000 I NIGDY NIEZAWIóDł NA TRASIE-Pod domem go zgasiłem nieotpalił -ALE NIE W TRASIE. MIMO WSZYSTKO DOBRZE GO WSPOMINAM.A pisac mógłbym jest oczym
Pozdro ED>
Powrót do góry
wetwert

Czytelnik



Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Paź 2007, 22:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Opinie o Punto i porównanie do innych aut.


Helo
Posiadam obecnie Punciaka II 1.2 8V 2000r. Kupiłem go użwanego z przebiegiem 57.000 km w roku 2004. Na dzień dzisiejszy stan licznika 102.000. Co do napraw:
wymiana materiałów eksploatacyjnych (akumulator, przednie tarcze, klocki hamulcowe, opony, pasek napędu rozrządu,oleje filtry itp.)
z innych spraw:
- miska olejowa - skorodowała wymieniłem w zeszłym roku
- żarówki w przednich reflektorach!!! zgroza wytrzymują z pół roku (może rok) i nie ma znaczenia czy tanie z marketu czy firmowe Boschy - wada fabryczna reflektorów (parują)
- tłumik środkowy padł w zeszłym roku wymiana
i to by było na tyle Very Happy
Jestem bardzo zadowolony z niego, ale mój teść ma punto II z 2006 kupiony nowy w salonie serwisowany i co chwilę ma z nim problemy np.:
- wspomaganie raz działa raz nie
- po nocy raz zapala raz nie
- wydech od nowości chodzi jak jakiś tani zamiennik
dodatkowo straszny zapach plastiku którego nie można się pozbyć
Tak więc polecam wszystkim Punciaki ale takie jak mój Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
cienias

Debiutant



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 47

Posiadane auto: CC 700 97r Aisan (LPG)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Mar 2008, 20:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Opinie o Punto i porównanie do innych aut.


Jeździłem punciakiem 1 1,2 75k 96r oryginalny włoch 8 lat zrobiłem 160000km i miałem praktycznie tylko 2 awarie: rozsypały się łożyska w tylnych wahaczach (2 razy ) i popękały od wewnątrz gumowe przewody przednich hamulców ( nie oddawały klocki i blokowało hamulce) po za tymi dolegliwościami nic więcej go nie bolało oczywiście takie rzeczy jak wymiana amorków i paska rozrządu po 100000 to chyba w normie są. Śmiało mogę powiedzieć że punto to dobry samochód i chyba wiele niemcom nie ustępuje a tańszy znacznie.
Powrót do góry
chipo

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Doblo 2007 Panorama
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Cze 2008, 19:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Opinie o Punto i porównanie do innych aut.


Moja historia z punto to prawie 10 lat jazdy i 250 tysiecy na liczniku od 1998 roku, punto I, 3d, z silniczkiem 1,1l klasyczny golas ;P... ale dzięki temu nie miałem szczególnych z nim problemów oprócz permanentrnych wymian alternatora zmieniane były typowe elementy wahacze x2 oraz dwa komplety amorków... i zero innych problemów, wiadomo klocki hamulcowe trzeba było zmieniać ale tarcze... miałem od nowości do końca - nie ruszane Smile
W sumie auto jak na swój rocznik i klasę pojemne - po złożeniu kanapy, przewiozłem nim full mebli od małych do szaf i łóżek włącznie ;P Mój monster, niejednego zadziwiał pod światłami, co oznacza, że autko nawet z tak małym silniczkiem było dynamiczne i nawet przy długiej ostrej jeździe w górnym zakresie prędkości (na autostradach niemieckich ze średnią 140-150 km/h po kilkaset kilometrów) radził sobie nieźle - uciążliwe było niestety wycie silnika przy tych "kosmicznych" dla tej pojemności prędkościach - choć zdarzało się że że przy sprzyjających warunkach można było nim latać w okolicach 170 km/h - jednak nie odważyłem się tak jechać "ciągle" dłużej niż godzinkę...
za to kłopotliwy był w korku... to autko stworzone do jazdy.. a nie do przesuwania go z miejsca na miejsce. kłopotliwy, bo szybko silnik się nagrzewał i wentylator chłodnicy non stop był załączony... ale prawdę mówiąc, nigdy mnie nie zmusił do zjazdu na pobocze ;P
Nadmieniam tylko, że autko miałem od nowości, więc nie była to jakaś importowana strychnina, w której nie wiadomo co pierwsze strzeli Smile

Podsumowując polecam puntka jedynkę, z dobrych rąk i zapewne pojeździ jeszcze sporo... mój poszedł do ludzi Sad ale mam nadzieję że również i im posłuży jeszcze parę latek...

pozdrawiam,
Artrk
Powrót do góry
Only Fiat

Debiutant



Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Punto 1.2 73km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Cze 2008, 15:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Opinie o Punto i porównanie do innych aut.


Ja nie dawno kupiłem punto i jestem zadowolony:)
śmiga się świetnie:D
polecam 1.2 8V szesnastka droższa przy wymianie rozrządu itp = drozsza eksploatacja ...oczywiście fajnie śmiga:D
_________________
Punto 1.2 73Km! Jazdaaa:D
Powrót do góry
gadu-gadu
xmen1144

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): cieszyn
Posiadane auto: fiat PUNTO 1242cm/44KW1998-12
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Mar 2009, 20:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Opinie o Punto i porównanie do innych aut.


tak ,ja posiadam jedynkę 99/1,2.ale sprowadzoną z Austria ,poza drobnymi usterkami ,jeżdzi.....i jeżdzi .
_________________
xmen
Powrót do góry
michalmajak

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Fiat Punto 2 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Sie 2009, 18:22
Temat postu:

;p


witam ja na chwile obecna posiadam punto 2 wersie 3D o wersji silnikowej 1.9 JTD(2001r) i jestem bardzo zadowolony z tego autka, szczerze miałem kiedyś peugeota partnera o tej samej pojemności silnika oczywiście diselka tak jak tego,to nie porównanie peugeot nie ma mocy a puncio sprawuje się porostu rewelacyjnie, nie jeden roskozaczony kierowca swojej bmw i audicy wąchał spaliny spod świateł, auto zadziwiająco mało pali średnio spala od 5 do 6 litrów ropy na 100km, komfort jazdy jest naprawdę wielki choć mam go na twardym zawiasie do tej pory nic w nim nie szwanku nie ma problemu z rdza bo jej nie ma Very Happy polecam ten samochód szczególnie młodym kierowcom Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Powrót do góry
gadu-gadu
SLUgang

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: punto1.7td,passat b5,omega bfl 3.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2009, 21:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Opinie o Punto i porównanie do innych aut.


ja mam kilka aut i m.in.punto 1.7td 63km,98r.w posiadaniu od 2003 roku,kupione z prawdziwym przebiegiem 80tys.km(obecnie 180tys.).przyznam,ze masakrycznie katowany(spala 8-9l ropy),eksploatowany w ciezkich warunkach,ciagnie przyczepe(amory oryginal,wahacze dobre) i stwierdzam,ze jest super trwaly.olej wymieniany na czas,filtry tez.raz wymienilem swiece i koncowki wtryskow(na opale tez smigal).raz byl problem z immo i nie chcial odpalic.pasek rozrzadu byl od nowosci i w zeszlym roku sie zerwal.szkody jak na diesla minimalne.naprawa na gotowo 1000(za sama wymiane rozrzadu w pasku place min.1200pln).zawieszenie ok,to u mnie podstawa,a jest od nowosci.tak samo jak tlumiki.niestety hamulce sa kiepskie.klopot to ciezko odpala z zimie,ale dobry aku i jest dobrze.v max. wg nawi to 170,ale halas okropny.ogolnie polecam bo to mimo wszystko zaj...... auto!
_________________
www.mobilklik.pl
Powrót do góry
punciopyr...

Debiutant



Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: grande punto 1,2 2008,
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 11 Lis 2009, 13:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Opinie o Punto i porównanie do innych aut.


jeżdże punto II 1,2 8v od 0d 4 mies. przebieg 75 tys, jako drugi właściciel zrobiłem 7 tys. i sobie chwalę zmieniłem tylko amorki z tyłu i tłumik . Chociaz był mały problem a mienowicie pompa paliwa nie zasysała paliwa raz załaczala raz nie lecz powód okazał sie błachy - przetarty przewód od masy kosz 20 zl i to tyle z usterek. auto malo pali latem d0 5l/100km a jesienia ok 5,5 ,także auto ciche niezbyt zrywne ale ekonomiczne .Polecam
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System