Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Fiat bravo 1,6 16V 3 litry płynu chłodzącego?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Uklad chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
baciu89

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Biskupia
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16V 76kW(103km) 97r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 31 Gru 2008, 20:17
Temat postu:

Fiat bravo 1,6 16V 3 litry płynu chłodzącego?


Witam! Mam dziwny problem dzisiaj wymieniałem płyn chłodniczy w swoim autku. Przy spuszczaniu okazało się że wyleciało mi go jakieś 3 litry (nie miałem go za mało) a w książce auta wyczytałem że powinno być 7 Shocked !!! Miałem zapowietrzony układ bo auto nabierało wielkiej temperatury w krótkim czasie. Dodam że jak zeszły mi te 3 litry to odpaliłem silnik aż wł się wentylator miałem również odkręcone korki do odpowietrzania (1 przy chłodnicy a 2. na rurze wchodzącej do kabiny) Niewiele to dało zleciało kapkę więcej tego płynu i nic więcej. Trochę mnie to dziwi ale zalałem czysty płyn weszło jakieś 4 l minus troszkę na odpowietrzenie to i tak więcej niż zleciało. I już nie nabiera tej temperatury, wszystko gra ale dlaczego w książce jest napisane 7 litrów Question
Powrót do góry
gadu-gadu
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 31 Gru 2008, 23:44
Temat postu:

Re: Fiat bravo 1,6 16V 3 litry płynu chłodzącego?


baciu89 napisał:
Dodam że jak zeszły mi te 3 litry to odpaliłem silnik aż wł się wentylator miałem również...


Odpaliles ten silnik zeby wylac plyn czy jak bylo napelnione ??:> bo zgubialem
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
baciu89

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Biskupia
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16V 76kW(103km) 97r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 01 Sty 2009, 02:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Fiat bravo 1,6 16V 3 litry płynu chłodzącego?


Od początku: silnik był w miarę ciepły, spuściłem dolną rurą od chłodnicy te ok 3 litry płynu, jak już przestało lecieć to odpaliłem silnik i nagrzałem aż załączył się wentylator ale to nic nie dało tzn zleciało troszkę więcej z pół szklanki Very Happy To normalne że zamiast 7 litrów zleciało 3 z kawałkiem?
Powrót do góry
gadu-gadu
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 01 Sty 2009, 12:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Fiat bravo 1,6 16V 3 litry płynu chłodzącego?


Sposcil 3 litry co wyglada na to ze 4 zostaly -- wiec praktycznie masz 50% szans ze slinik jest nie naruszony a uszczelka cala... ale przypuszczam ze jej zywot przez to szybko sie skonczy....
Juz nie zlewaj tego co tam zostalo :> bo to nie ma sensu zadnego - dolej po prostu plynu np. prestone (-37stopni i uniwersalny, mieszalny z kazdym innym plynem) lub innego plynu chlodniczego ktory miesza sie !!!! z dowolnym plynem chlodniczym bo pamietaj ze niektorych plynow nie nalezy m ieszac ze soba bo sa nie mieszalne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i do dziela Smile

Jak wymienialem chlodnice to zlali mi to co trzeba bylo zatkali wezyk zeby za duzo nie wylecialo!! i dolalem tylko prestona i jezdze nie narzekam. a ze raz na miecha 0.1 litra mi ubedzie moze 0.2 to niektore bravolotki tak niby maja... --- wynika z tego ze spuszczanie pelnego plynu chlodniczego nie ma sensu... bo to niejest plyn ktory sie z uzywa :>

---->>> NIE ODPALAJ NIGDY AUTA JAK SPUSZCZASZ PLYN JEDYNIE JAK GO UZUPELNIASZ TO WTEDY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
baciu89

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Biskupia
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16V 76kW(103km) 97r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 01 Sty 2009, 23:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Fiat bravo 1,6 16V 3 litry płynu chłodzącego?


Dzięki wszystkim za rady! Silnik bez tych 3 litrów płynu uruchomiłem na krótko więc nic się raczej nie stało! Na dole chłodnicy chyba nie mam zaworu ale u góry (ten do odpowietrzania chyba) tak i miałem go odkręconego. Dolałem płynu jest ok! A ile mniej więcej litrów wchodzi do chłodnicy? Mam auto z gazem w związku z tym nie ma to wpływu na ilość tego płynu chłodzącego w obiegu? i tak powinno być ok 7 litrów jak podaje książka? Wiem że płyn wchodzi też do parownika ale nie skraca się przez to jakoś obiegu? Jestem troszkę ciemny w te sprawy proszę o wyrozumiałość Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 01 Sty 2009, 23:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Uklad chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Uklad chłodzenia


FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System