Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Cykanie przekaźnika, preheat filtur, alternator filtur, imo



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
P3T3R

Czytelnik



Dołączył: 03 Maj 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin
Posiadane auto: Fiat Stilo Multiwagon 1.9 jtd 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Maj 2020, 19:46
Temat postu:

Cykanie przekaźnika, preheat filtur, alternator filtur, imo


Przede wszystkim Witam wszystkich.
Pokrótce opisze mój problem a mianowicie w piątek wieczorem pojechałem na myjnie po czym po wyjechaniu zatrzymałem się aby wytrzeć środek. W momencie gdy zgasiłem samochód z pod maski było słychać "cykanie" przekaźnika przy akumulatorze t10 oraz chyba to również przekaźnik od świec żarowych (ten umieszczony na grodzi silnika tuż za filtrem paliwa). Sytuacja nie miała miejsca pierwszy raz wiec zbagatelizowałem sprawę, wiadome ze gdzieś dostała się wilgoć wiec jak wyschnie to będzie ok, zawsze tak było. Lecz nie tym razem, wyruszyłem w trasę i stilo jechało normalnie zatrzymałem się na stacji paliw i cykania już nie było aż po przejechaniu ok. 20km samochód przestał jechać, silnik w pierwszej chwili nie zgasł ale wyskoczył błąd od silnika, zapalił się check i imobilajzer, auto straciło moc i zaczęło tracić obroty. Po zatrzymaniu auto zgasło, wyłączyłem kluczyk. po czym spróbowałem zapalić za pierwszym razem zapalił się imobilajzer i auto nie odpaliło ale po zdjęciu i założeniu klemy minusowej auto odpaliło i pojechałem dalej. Przejechawszy kolejne 10 km sytuacja się powtórzyła z tym że już zaczęły się większe problemy wyskakiwały różne błędy. Od check engin przez błąd alternatora po imobilajzer. Cykanie cały czas trwało ale tylko gdy stacyjka była na zero, po przekręceniu zapłonu ustępuje, ale za to zapala się preheat filture i świeci się trójkąt i świece żarowe mrugają przez jakiś czas. samochód już nie odpalił po mimo walki dwu godzinnej na drodze wyczyściłem w tym czasie wszystkie masy które udało mi się zlokalizować, klemę na akumulatorze minusową odpiąłem i podpiołem wszystkie kostki za równo on skrzynki bezpieczników jak i od tego przekaznika świec żarowych. Nic to nie dało bo auto wróciło na lawecie iż akumulator się wyczerpał. W domu przełożyłem akumulator i stilo odpaliło ale po minucie umarło cykanie dalej występowało.
Wczoraj wyjąłem skrzynkę bezpieczników i otworzyłem ją, była trochę zaśniedziała ale bez wielkiej tragedii. Na wszelki wielki wyczyściłem i wysuszyłem. Po włożeniu dalej było cykanie i za pierwszym razem przy próbie odpalenia zapalił się błąd alternatora, za drugim imobilajzer się zaświecił stałym światłem, a za trzecim zamrugał ale auto odpaliło i chodziło normalnie. Po zgaszeniu dalej cykanie (wrrrrr) i cały czas preheat filture i świece żarowe przez jakiś czas mrugają po czym gasną.
Dziś auto normalnie odpala, cykania nie ma ale mrugają świece żarowe po odpaleniu i trójkąt przez chwile i wiadomy komunikat preheat filture

I tu rodzą się moje pytania czy jakaś wilgoć w skrzynce bezpiecznikowej może powodować zapalanie się imobilajzera? czy ma to coś wspólnego? jutro planuje kupić nową skrzynkę (nie chce się bawić w czyszczenie bo nie wiem na ile to wystarczy a auto jest mi potrzebne)
Czy może warto od razu zainwestować w ten przekaźnik od świec? na raz to wymienić i mieć z głowy czy sama skrzynka wystarczy?
Znalazłem gdzieś film na yt gdzie ktoś miał identyczny problem z cykaniem ale u niego o wyjęciu przekaźnika ze skrzynki bezpiecznikowej milknie również cykanie tej puszeczki na grodzi a u mnie nie, nie wiem czemu?

Fiat stilo 1.9 jtd, 115km 2002r 270tys przebiegu (choć nie wierzę)
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Nie 03 Maj 2020, 22:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Cykanie przekaźnika, preheat filtur, alternator filtur, imo


Typowy objaw w stilo po intensywnym myciu. Zalana zostala skrzynka bepiecznikow w komorze silnika. Skrzynka jest rozbieralna,mozną ją wysuszyc ,zakonserwowac np. kontaktem 60 i bedzie auto smigac.
Kiedys mialem po myciu, tak,ze na pracujacym silniku wylaczylem kluczyk i wyjalem ze stacyjki ,a silnik pracowal dalej???? Przebieg mozesz miec autentyczny, ja swoim mam 265 tys,auto z 2003r. Jak kupowalem w 2007, mial 101 tys, km. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
P3T3R

Czytelnik



Dołączył: 03 Maj 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin
Posiadane auto: Fiat Stilo Multiwagon 1.9 jtd 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Maj 2020, 08:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Cykanie przekaźnika, preheat filtur, alternator filtur, imo


Witam ponownie w dalszej części problemu z autem. Nie chcę zakładać nowego tematu bo auto to samo a problemów coraz więcej.
A więc wymieniłem niszczesna skrzynkę bezpiecznikow, moja po otwarciu była dno w porównaniu do nowej to dzień do nocy. Przy okazji wymieniłem świece, wyczyscilem wszystkie masy które znalazłem zabezpieczylem. Zarobiłem na nowo obie klemy i oczywiście je wymieniłem. Wyczyscilem egr, przepustnice. I auto odpalilo, nawet przez kilka dni było dobrze. Zamówiłem ten przekaźnik od wsiec bo dalej święci się preheat filture. I czekam na niego a w tym czasie stilo zaczęło strzelać dalej fochy. Już drugi dzień pod rząd miała tą sam sytuacja miejsce. Rano po odpaleniu auto normalnie pracuje, odpala bez zajakniecia. Wsiadam i jadę, po drodze zatrzymuje się pod sklepem po ok. 1km i auto pod sklepem już nie odpala. Kręci, kręci, i nic. Dopiero wizyta pod maską i poruszanie kostkami na filtrze paliwa sprawia że auto odpala. I już jasna cholera mnie bierze, czy tam jest coś co może powodować takie zachowanie? Jakoś elektrozawor? Zaraz po takim zabiegu zapala się woda w filtrze paliwa? Zauważyłem że te kostki są uszkodzone i czy to właśnie nieprawidłowa ich praca może powodować takie zachowanie? Lubię ten samochód ale już zaczyna brakować mi cierpliwości. Pomocy
Edit.
Ja wiem ze za pewne jest mnóstwo takich tematów ale chciał bym się jeszcze dowiedzieć co byście polecili jeżeli chodzi o interfejs do fiata i jaki program do urzytku własnego?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System