Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Doblo ) Czujnik temperatury zewnątrznej Lift 2009



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Elektryka/Elektronika
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sta1416

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: C3 Picasso
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 23 Cze 2020, 08:16
Temat postu:

Czujnik temperatury zewnątrznej Lift 2009


Szanowni forumowicze.
Chciałem zapytać, gdzie wpiąć się z czujnikiem temperatury zewnętrznej w instalację, by móc aktywować wskazania na desce rozdzielczej. Posiadam wersje Malibu z 2009 roku, która nie posiada elektrycznych lusterek oraz tego czujnika.
Czy w drzwiach występuje gotowa instalacja w tej wersji wyposażenia czy muszę ciągnąć całkowicie nową do komputera?

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Wto 23 Cze 2020, 18:43
Temat postu:

Re: Czujnik temperatury zewnątrznej Lift 2009


Fiat to nie VW gdzie w bieda wersji dopinasz nowy element i zaptaszkowujesz w sterowniku i działa, tu trzeba trochę podłubać czasem kupić inny sterownik i potem ponownie wprogramować elementy.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
sta1416

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: C3 Picasso
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 24 Cze 2020, 13:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Czujnik temperatury zewnątrznej Lift 2009


Wersja Malibu to topowa wersja. W której do całości brakuje czujników parkowania oraz elektrycznych lusterek z czujnikiem temperatury zewnętrznej. Wyświetlacz mam pełny, z wyłączonym wskazaniem temperatury.

Pytanie raczej do osób które mają tę wersję i coś podobnego robiły. Znalazłem lusterko z czujnikiem tylko zastanawiam się czy brać z całą instalacją czy mam już w drzwiach. owszem, mogę ściągnąć boczek i zajrzeć, ale od tego jest forum by zapytać czy już to ktoś robił.

Nie potrzebuje odpowiedzi nic nie wnoszącej do tematu a jedynie nabijającą licznik postów użytkownika.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Czw 25 Cze 2020, 23:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Czujnik temperatury zewnątrznej Lift 2009


Już widzę jak posiadacze topowego Malibu biegną z informacją w temacie czujnika temp. żeby tylko butów nie pogubili i nóg nie połamali. Zobaczymy ilu chętnych zabierze głos w temacie. Takim jesteś kozakiem, to życzę szczęścia w rozwiązywaniu problemu a jak wydasz trochę kasy to nauczysz się pokory. Skoro nie chcesz pomocy to szukaj samemu rozwiązania, oby było proste i przyjemne, to przecież Twój problem a nie mój. A znając fiaty wiem, że to co w jednym egzemplarzu można zrobić za kilka groszy w innym może okazać się zabiegiem nieopłacalnym.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
sta1416

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: C3 Picasso
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 28 Cze 2020, 22:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Czujnik temperatury zewnątrznej Lift 2009


Co do pokory. W Polonezie zamontowalem kompletny pakiet elektryczny. El lustra, el szyby, centralny z ori alarmem. W passku b4 kompletny klimatronik, pasy us, mfa itd. Itp. i w kilkunastu innych autach kilka rzeczy gdzie tacy specjalisci wypisywali farmazony. Dodam jeszcze panie nauczycielu pokory, ze w zadnym aucie zadne doposazanie nie jest oplacalne. Ale to chyba wiesz bo widze ze jestes super doswiadczony.

Napisze jeszcze raz, od tego jest forum by sobie pomagac i udzielac informacji. Skoro inni wlasciciele nie chca pisac w danym temacie pomimo tego ze cos takiego robili to tylko swiadczy o nich.

Dobrze ze spolecznosci innych grup samochodow sa o wiele bardziej pomocne niz ta, gdzie jest multum tematow bez odpowiedzi lub w stylu "nie da sie, nie oplaca" lub " jedz do serwisu".

Na szczescie doswiadczenie pozwala mi ogarnac cos takiego we wlasnym zakresieb tylko czlowiek myslal ze bedzie prosciej i szybciej, ale jednak nie z takim forum.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 28 Cze 2020, 22:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sta1416

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: C3 Picasso
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 18 Sie 2020, 08:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Czujnik temperatury zewnątrznej Lift 2009


Więc tak, zakończyłem montaż. Potrzebujemy wiązki kompletnej drzwi z 7 przewodami wyprowadzonymi w kostce lusterka lub wersja ekonomiczna tylko dwóch pinów pasujących do złącza drzwi-słupek. Montujemy piny w złączu jak na zdjęciach. Po tym aktywujemy czujnik w komputerze. Ważne by mieć duży wyświetlacz. Rozbiórka osłony lusterka jest prosta, ale trzeba zrobić to delikatnie. Ozdobna nakładka schodzi kiedy delikatnie podważy się ją od środka, a później z zewnątrz. Przy ściąganiu boczka warto pamiętać o ukrytej śrubie pod włącznikami elektrycznych szyb.

Foty:







Tyle Smile w razie pytań pisać.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Elektryka/Elektronika Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Doblo »

Opinie o samochodach Fiat Doblo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Doblo ) Elektryka/Elektronika


FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System