Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Doblo ) Czujnik temperatury zewnątrznej Lift 2009



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Elektryka/Elektronika
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sta1416

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: C3 Picasso
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 23 Cze 2020, 08:16
Temat postu:

Czujnik temperatury zewnątrznej Lift 2009


Szanowni forumowicze.
Chciałem zapytać, gdzie wpiąć się z czujnikiem temperatury zewnętrznej w instalację, by móc aktywować wskazania na desce rozdzielczej. Posiadam wersje Malibu z 2009 roku, która nie posiada elektrycznych lusterek oraz tego czujnika.
Czy w drzwiach występuje gotowa instalacja w tej wersji wyposażenia czy muszę ciągnąć całkowicie nową do komputera?

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Wto 23 Cze 2020, 18:43
Temat postu:

Re: Czujnik temperatury zewnątrznej Lift 2009


Fiat to nie VW gdzie w bieda wersji dopinasz nowy element i zaptaszkowujesz w sterowniku i działa, tu trzeba trochę podłubać czasem kupić inny sterownik i potem ponownie wprogramować elementy.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
sta1416

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: C3 Picasso
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 24 Cze 2020, 13:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Czujnik temperatury zewnątrznej Lift 2009


Wersja Malibu to topowa wersja. W której do całości brakuje czujników parkowania oraz elektrycznych lusterek z czujnikiem temperatury zewnętrznej. Wyświetlacz mam pełny, z wyłączonym wskazaniem temperatury.

Pytanie raczej do osób które mają tę wersję i coś podobnego robiły. Znalazłem lusterko z czujnikiem tylko zastanawiam się czy brać z całą instalacją czy mam już w drzwiach. owszem, mogę ściągnąć boczek i zajrzeć, ale od tego jest forum by zapytać czy już to ktoś robił.

Nie potrzebuje odpowiedzi nic nie wnoszącej do tematu a jedynie nabijającą licznik postów użytkownika.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Czw 25 Cze 2020, 23:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Czujnik temperatury zewnątrznej Lift 2009


Już widzę jak posiadacze topowego Malibu biegną z informacją w temacie czujnika temp. żeby tylko butów nie pogubili i nóg nie połamali. Zobaczymy ilu chętnych zabierze głos w temacie. Takim jesteś kozakiem, to życzę szczęścia w rozwiązywaniu problemu a jak wydasz trochę kasy to nauczysz się pokory. Skoro nie chcesz pomocy to szukaj samemu rozwiązania, oby było proste i przyjemne, to przecież Twój problem a nie mój. A znając fiaty wiem, że to co w jednym egzemplarzu można zrobić za kilka groszy w innym może okazać się zabiegiem nieopłacalnym.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
sta1416

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: C3 Picasso
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 28 Cze 2020, 22:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Czujnik temperatury zewnątrznej Lift 2009


Co do pokory. W Polonezie zamontowalem kompletny pakiet elektryczny. El lustra, el szyby, centralny z ori alarmem. W passku b4 kompletny klimatronik, pasy us, mfa itd. Itp. i w kilkunastu innych autach kilka rzeczy gdzie tacy specjalisci wypisywali farmazony. Dodam jeszcze panie nauczycielu pokory, ze w zadnym aucie zadne doposazanie nie jest oplacalne. Ale to chyba wiesz bo widze ze jestes super doswiadczony.

Napisze jeszcze raz, od tego jest forum by sobie pomagac i udzielac informacji. Skoro inni wlasciciele nie chca pisac w danym temacie pomimo tego ze cos takiego robili to tylko swiadczy o nich.

Dobrze ze spolecznosci innych grup samochodow sa o wiele bardziej pomocne niz ta, gdzie jest multum tematow bez odpowiedzi lub w stylu "nie da sie, nie oplaca" lub " jedz do serwisu".

Na szczescie doswiadczenie pozwala mi ogarnac cos takiego we wlasnym zakresieb tylko czlowiek myslal ze bedzie prosciej i szybciej, ale jednak nie z takim forum.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 28 Cze 2020, 22:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sta1416

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: C3 Picasso
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 18 Sie 2020, 08:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Czujnik temperatury zewnątrznej Lift 2009


Więc tak, zakończyłem montaż. Potrzebujemy wiązki kompletnej drzwi z 7 przewodami wyprowadzonymi w kostce lusterka lub wersja ekonomiczna tylko dwóch pinów pasujących do złącza drzwi-słupek. Montujemy piny w złączu jak na zdjęciach. Po tym aktywujemy czujnik w komputerze. Ważne by mieć duży wyświetlacz. Rozbiórka osłony lusterka jest prosta, ale trzeba zrobić to delikatnie. Ozdobna nakładka schodzi kiedy delikatnie podważy się ją od środka, a później z zewnątrz. Przy ściąganiu boczka warto pamiętać o ukrytej śrubie pod włącznikami elektrycznych szyb.

Foty:







Tyle Smile w razie pytań pisać.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Elektryka/Elektronika Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Doblo »

Opinie o samochodach Fiat Doblo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Doblo ) Elektryka/Elektronika


Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatCroma

25 500

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatTipo

36 000

2016r.

190 000 km

śląskie

Fiat500x

86 900

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatTipo

32 900

2017r.

142 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System