Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) dziwne zachowanie silnika.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tauronek44

Czytelnik



Dołączył: 29 Kwi 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): tarnów
Posiadane auto: fiat cc 900
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Lip 2020, 20:17
Temat postu:

dziwne zachowanie silnika.


Jadąc cienkusiem nagle zgasł silnik, po dopchaniu do stacji benzynowej, sprawdzeniu połączeń, obecności paliwa w filtrze paliwa kręceniu rozrusznikiem, samochód nie odpalał, dobrze że do warsztatu samochodowego nie daleko. Podjęte próby uruchomienie kończyły się jak wyżej. Odebrałem dziś swojego cienkusia od mechanika który stwierdził że samochód jest sprawny odpala za każdym razem bez problemów. Brak usterki. Super, jednak czy to jednorazowy wybryk, tego nie wiem i mam obawy że znowu zawiedzie. U mechanika stał tydzień na placu, wczoraj chcieli naprawiać ale odpalił. W związku z tym mam pytanie może ktoś z was spotkał się z takim przypadkiem w czasie eksploatacji swojego cienkusia i podzieli się wiedzą na ten temat. Dziś przypomniałem sobie że kiedyś pożyczonym fiatem 126 jadąc na wczasy też mi zgasł silnik zadzwoniłem do właściciela który poinformował mnie że tak mu się dzieje w fiaciku że musisz poczekać z godzinne i odpali. I tak się stało. Wówczas doszedłem do wniosku który się potwierdził, miał zatkane odpowietrzenie zbiornika paliwa (konserwacja podwozia) Nie szło odkręcić wlewu paliwa musiał czekać na samoistne odpowietrzenie zbiornika. Może to jest mój problem z cienkusiem? Nie wiem Może ktoś ma wiedze praktyczną jak sprawdzić odpowietrzenie zbiornika i gdzie to szukać? Fiat cc900 rocznik 1993, przebieg 80k
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Czw 23 Lip 2020, 19:53
Temat postu:

Re: dziwne zachowanie silnika.


Zatkać odpowietrzenie zbiornika w f126 to naprawdę trzeba było chcieć i poświęcić trochę czasu. i a koserwując podwozie było to niemożliwe bez dewastacji układu wlewu paliwa. W swoim bolidzie sprawdź CPW i jego okablowanie bo to on często w tym modelu jest przyczyną takich usterek.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.

10) audio. »

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System