Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MLQDY

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydg

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Mar 2007, 16:16
Temat postu:

Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


Witam
Mam cieniasa od 3 tyg. Ogolnie wymieniłem tylko kilka rzeczy jak jakies linki,tuleje wachacza z tyłu itp,jak narazie nie ejst najgorzej,ale od jakiego tygodnia zaczelo cos mi skrzypiec w okolicach przedniego prawego koła. Co dziwne skrzypienie(trzeszczenie-tak troche jakby guma o gume czy taki skrzyp nie nasmarowanych drzwi-taki jakis dzwiek) objawia sie tylko podczas jazdy ale w momencie przyspieszania tzn jak sie rozpedzam tego nie ma a wystarczy ze puszcze gaz, lub wrzuce na luz, lub zaczne hamowac-przy hamowaniu chyba najmocniej az do momentu porawie zatrzymania. Trzeszczenie cichnie jak juz pisalem przy przypieszaniu oraz jest cichsze przy skrecaniu w prawo. Dzis zdjalelem kolo by moze cos zobaczyc i kurcze na lewarku jak krece kolem to tego w ogole nei slychac, dopiero podczas jazdy i wg mnie nie widzialem niczego niepokojacego prosze peknietej lekko gumowej oslony przegubu,ale nawalilem do niej smaru i mysle ze to przeciez ona nie jest przyczyna. patrzalem czy moze cos nie trze o tarcze, jakies blaszane oslony mamulca no i nieby wszystko jest ok, jest tylko jeszcze malutki luz jak ruszam kolem (nie wiem na czym, w maluchu to by byl luz na zwrotnicy lub lozysku a tutaj na tyle jesczze sie nie znam.)mysle jednak,ze ten luz takze nie ma nic do rzeczy i juz mi rece opadaja:-( Czy ktos cos takiego mnoze kiedys mial lub przychodza komus jakies sugestie???Z gory dzieki za pomoc.Cienki to oczywiscie siedemsetka, rok 1996
Powrót do góry
gadu-gadu
Minio

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno/Kraków

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Mar 2007, 19:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


Witam ja mam podobny problem do Ciebie i tez niemoge dojsc co mi tak piszczy tak mi sie przynajmniej wydaje ze moze to byc może łożyko ale nie jestem pewein
Pozdrawiam
_________________
CC 700 VAN
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
MLQDY

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydg

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Mar 2007, 21:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


z tego co wiem to lozysko zuzyte huczy, jest porostu glosne, a u mnie jest dzwiek jak pisalem jakby ktos ciagle otwieral i zamykal stare nienaoliwione drzwi
Powrót do góry
gadu-gadu
MLQDY

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydg

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Mar 2007, 21:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


nikt nie wie??;(
Powrót do góry
gadu-gadu
amber1979

Debiutant



Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): tczew
Posiadane auto: skoda fabia 1.4mpi
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 04 Sie 2009, 20:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


moga to byc polosie
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 04 Sie 2009, 20:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
janiu85

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice/Busko Zdrój
Posiadane auto: CC 899 LPG wtrysk
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 04 Sie 2009, 21:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


a moze koledzy poprostu przeguby
Powrót do góry
gadu-gadu
Jantar

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Był Fiat Cinquecento 704, rok produkcji 1997, Obecnie Fiat Bravo 1.9 JTD z 2001 roku
Piwa: 7/13
Wysłany: Wto 04 Sie 2009, 22:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


Myśle jak mój poprzednik, że to mogą być faktycznie przeguby, u mnie też kiedyś piszczało w tych okolicach ale okazało się że to był sworzeń na wahaczu.
Powrót do góry
gadu-gadu
valdez

Czytelnik



Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): bytom
Posiadane auto: ciankol - szatan 700 - 94
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 22:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


lozysko odpada,ono chuczy jak mi w tylnim..;/ a w prawym tez mi cos piszczy ale tylko na dziurach,moze to byc pol os ?? jak myslicie
Powrót do góry
art

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: CC
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Sie 2009, 20:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


Klocki hamulcowe trą o tarczę.
Powrót do góry
tekil

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 496
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: fabia 2005
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 30 Sie 2009, 17:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


trzeszczec moze sworzen na wahaczu.
Powrót do góry
JaRabbit
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 675
Skąd jesteś (miejscowość / region): WD XXXXX
Posiadane auto: RAV4 2,4 USA
Piwa: 28/0
Wysłany: Nie 30 Sie 2009, 17:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


Może skrzypieć guma na tylnym mocowaniu wahacza. Tam metal pracuje bezpośrednio w gumie. Psiknij WD40 po wszystkich połączeniach wahacza z nadwoziem i sprawdź czy pomoże.
_________________
Corolla E12-ostatnia prawdziwa Toyota
Powrót do góry
Cichy PPG

Dyskutant



Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Seat Arosa 1.0 MPI Benz.
Piwa: 2/3
Wysłany: Sro 02 Wrz 2009, 23:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


A weź tylko i spróbuj rozebrać szczęki na tarczy i zobacz czy nie masz klocków już zjechanych. Jeśli są zjechane może to powodować że częściowo blacha odziera ci o tarcze co jest bardzo niebezpieczne przy szybszej jeździe i częstym hamowaniu.
_________________
Cichy
Powrót do góry
gadu-gadu
dudekmotorek

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Hyundai Tucson 2.0 pb/lpg- piwa??? dziękuję nie piję!
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 03 Wrz 2009, 09:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


tez stawiam na klocki byc moze blokuja sie delikatnie w zacisku.Zawsze sa jakies luzy i geometria zawieszenia zmienia sie minimalnie. Tuleja u mnie byla tak wyrobiona ze auto skrecalo delikatnie po dodaniu gazu a nie bylo nic slychac. Jesli ktos moze prosze o rade: pojawil sie u mnie dzwiek tak jakby "szarpanej sprezyny" w tylnym zawieszeniu jest po kompleksowym remoncie tzn: amortyzatory, sprezyny resorujace,hamulce. Dzwiek sie pojawil po jezdzie w 4 osoby i na nierownej drodze.Nie bylo go wczesniej po remoncie.
_________________
Pierwszego TARPANA wyklepano mlotkami - historia lubi się powtarzać!!!
Powrót do góry
Adam077

Debiutant



Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żukowo k.Gdańska
Posiadane auto: Cinquecento 700 97'
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Wrz 2009, 19:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


Witam! U mnie dźwięk szarpanej sprężyny pojawiał się przy jedzie na wstecznym i przy gwałtownym ruszaniu . Wymieniłem nawet poduszkę skrzyni i nic. Jak się później okazało trzeba było podgiąć blachę osłaniającą tłumik środkowy (blacha mocowana jest do podwozia). Blacha lekko opadła naruszona zębem czasu i wpadała w rezonans powodując dźwięk jak by ktoś młotkiem stukną w sprężynę Wink Co do problemu skrzypienia zawieszenia z przodu to też obstawiam sworzeń na wahaczu . Kilkukrotne popsikanie go WD-40 i przekręcenie kołami prawo-lewo powinno na jakiś czas załatwić sprawę .
Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
jacekszczesny

Auto Maniak



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 657
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pisz
Posiadane auto: seicento 1.1 MPI 19000
Piwa: 42/7
Wysłany: Pią 04 Wrz 2009, 20:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


dziwna sprawa z tą prawą stroną u mnie to samo zaczołem od chamulcy wszystko wporządku wymieniłem przegób , łożysko półosie nawet wachacz i nic nie pomogło myślę że to coś w skrzyni . Najlepsze rozwiązanie do jakiego doszłem włączyć radio Laughing
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

Fiat500x

55 900

2017r.

99 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System