Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MLQDY

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydg

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Mar 2007, 16:16
Temat postu:

Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


Witam
Mam cieniasa od 3 tyg. Ogolnie wymieniłem tylko kilka rzeczy jak jakies linki,tuleje wachacza z tyłu itp,jak narazie nie ejst najgorzej,ale od jakiego tygodnia zaczelo cos mi skrzypiec w okolicach przedniego prawego koła. Co dziwne skrzypienie(trzeszczenie-tak troche jakby guma o gume czy taki skrzyp nie nasmarowanych drzwi-taki jakis dzwiek) objawia sie tylko podczas jazdy ale w momencie przyspieszania tzn jak sie rozpedzam tego nie ma a wystarczy ze puszcze gaz, lub wrzuce na luz, lub zaczne hamowac-przy hamowaniu chyba najmocniej az do momentu porawie zatrzymania. Trzeszczenie cichnie jak juz pisalem przy przypieszaniu oraz jest cichsze przy skrecaniu w prawo. Dzis zdjalelem kolo by moze cos zobaczyc i kurcze na lewarku jak krece kolem to tego w ogole nei slychac, dopiero podczas jazdy i wg mnie nie widzialem niczego niepokojacego prosze peknietej lekko gumowej oslony przegubu,ale nawalilem do niej smaru i mysle ze to przeciez ona nie jest przyczyna. patrzalem czy moze cos nie trze o tarcze, jakies blaszane oslony mamulca no i nieby wszystko jest ok, jest tylko jeszcze malutki luz jak ruszam kolem (nie wiem na czym, w maluchu to by byl luz na zwrotnicy lub lozysku a tutaj na tyle jesczze sie nie znam.)mysle jednak,ze ten luz takze nie ma nic do rzeczy i juz mi rece opadaja:-( Czy ktos cos takiego mnoze kiedys mial lub przychodza komus jakies sugestie???Z gory dzieki za pomoc.Cienki to oczywiscie siedemsetka, rok 1996
Powrót do góry
gadu-gadu
Minio

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno/Kraków

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Mar 2007, 19:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


Witam ja mam podobny problem do Ciebie i tez niemoge dojsc co mi tak piszczy tak mi sie przynajmniej wydaje ze moze to byc może łożyko ale nie jestem pewein
Pozdrawiam
_________________
CC 700 VAN
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
MLQDY

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydg

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Mar 2007, 21:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


z tego co wiem to lozysko zuzyte huczy, jest porostu glosne, a u mnie jest dzwiek jak pisalem jakby ktos ciagle otwieral i zamykal stare nienaoliwione drzwi
Powrót do góry
gadu-gadu
MLQDY

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydg

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Mar 2007, 21:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


nikt nie wie??;(
Powrót do góry
gadu-gadu
amber1979

Debiutant



Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): tczew
Posiadane auto: skoda fabia 1.4mpi
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 04 Sie 2009, 20:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


moga to byc polosie
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 04 Sie 2009, 20:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
janiu85

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice/Busko Zdrój
Posiadane auto: CC 899 LPG wtrysk
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 04 Sie 2009, 21:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


a moze koledzy poprostu przeguby
Powrót do góry
gadu-gadu
Jantar

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Był Fiat Cinquecento 704, rok produkcji 1997, Obecnie Fiat Bravo 1.9 JTD z 2001 roku
Piwa: 7/13
Wysłany: Wto 04 Sie 2009, 22:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


Myśle jak mój poprzednik, że to mogą być faktycznie przeguby, u mnie też kiedyś piszczało w tych okolicach ale okazało się że to był sworzeń na wahaczu.
Powrót do góry
gadu-gadu
valdez

Czytelnik



Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): bytom
Posiadane auto: ciankol - szatan 700 - 94
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 22:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


lozysko odpada,ono chuczy jak mi w tylnim..;/ a w prawym tez mi cos piszczy ale tylko na dziurach,moze to byc pol os ?? jak myslicie
Powrót do góry
art

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: CC
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Sie 2009, 20:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


Klocki hamulcowe trą o tarczę.
Powrót do góry
tekil

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 496
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: fabia 2005
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 30 Sie 2009, 17:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


trzeszczec moze sworzen na wahaczu.
Powrót do góry
JaRabbit
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 675
Skąd jesteś (miejscowość / region): WD XXXXX
Posiadane auto: RAV4 2,4 USA
Piwa: 28/0
Wysłany: Nie 30 Sie 2009, 17:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


Może skrzypieć guma na tylnym mocowaniu wahacza. Tam metal pracuje bezpośrednio w gumie. Psiknij WD40 po wszystkich połączeniach wahacza z nadwoziem i sprawdź czy pomoże.
_________________
Corolla E12-ostatnia prawdziwa Toyota
Powrót do góry
Cichy PPG

Dyskutant



Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Seat Arosa 1.0 MPI Benz.
Piwa: 2/3
Wysłany: Sro 02 Wrz 2009, 23:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


A weź tylko i spróbuj rozebrać szczęki na tarczy i zobacz czy nie masz klocków już zjechanych. Jeśli są zjechane może to powodować że częściowo blacha odziera ci o tarcze co jest bardzo niebezpieczne przy szybszej jeździe i częstym hamowaniu.
_________________
Cichy
Powrót do góry
gadu-gadu
dudekmotorek

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Hyundai Tucson 2.0 pb/lpg- piwa??? dziękuję nie piję!
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 03 Wrz 2009, 09:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


tez stawiam na klocki byc moze blokuja sie delikatnie w zacisku.Zawsze sa jakies luzy i geometria zawieszenia zmienia sie minimalnie. Tuleja u mnie byla tak wyrobiona ze auto skrecalo delikatnie po dodaniu gazu a nie bylo nic slychac. Jesli ktos moze prosze o rade: pojawil sie u mnie dzwiek tak jakby "szarpanej sprezyny" w tylnym zawieszeniu jest po kompleksowym remoncie tzn: amortyzatory, sprezyny resorujace,hamulce. Dzwiek sie pojawil po jezdzie w 4 osoby i na nierownej drodze.Nie bylo go wczesniej po remoncie.
_________________
Pierwszego TARPANA wyklepano mlotkami - historia lubi się powtarzać!!!
Powrót do góry
Adam077

Debiutant



Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żukowo k.Gdańska
Posiadane auto: Cinquecento 700 97'
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Wrz 2009, 19:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


Witam! U mnie dźwięk szarpanej sprężyny pojawiał się przy jedzie na wstecznym i przy gwałtownym ruszaniu . Wymieniłem nawet poduszkę skrzyni i nic. Jak się później okazało trzeba było podgiąć blachę osłaniającą tłumik środkowy (blacha mocowana jest do podwozia). Blacha lekko opadła naruszona zębem czasu i wpadała w rezonans powodując dźwięk jak by ktoś młotkiem stukną w sprężynę Wink Co do problemu skrzypienia zawieszenia z przodu to też obstawiam sworzeń na wahaczu . Kilkukrotne popsikanie go WD-40 i przekręcenie kołami prawo-lewo powinno na jakiś czas załatwić sprawę .
Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
jacekszczesny

Auto Maniak



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 657
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pisz
Posiadane auto: seicento 1.1 MPI 19000
Piwa: 42/7
Wysłany: Pią 04 Wrz 2009, 20:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Cos piszczy (trzeszczy,skrzypi) w okolicach przedniego koła


dziwna sprawa z tą prawą stroną u mnie to samo zaczołem od chamulcy wszystko wporządku wymieniłem przegób , łożysko półosie nawet wachacz i nic nie pomogło myślę że to coś w skrzyni . Najlepsze rozwiązanie do jakiego doszłem włączyć radio Laughing
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System