Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Zapala się kontrolka wtrysku ...Brawo 1.4 12V



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iwul28

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 4

Posiadane auto: Fiat,brawo,1.412V,1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 21:09
Temat postu:

Zapala się kontrolka wtrysku ...Brawo 1.4 12V


Witam mam wielki problem i proszę o pomoc. Zapala się kontrolka wtrysku i autko słabnie ,spadają obroty. Po zgaszeniu silnika i dwukrotnym przekręceniem stacyjki kontrolka gaśnie i jest ok przez chwilke...??? Podłączenie pod komputer nic nie wykazało, latem nie było problemu odkąd jest wigotno i deszczowo ciągle się zapala.Spostrzegłem, że najczęściej zapala się jak hamuję biegami ale i nie zawsze. Oglądałem kable pod maską ale wydają się wporządku opadają ręcę nawet serwis fiata wmawia mi że to poprostu Fiat i tak ma.[/i]
Powrót do góry
spik (wp kontakt) skype status
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 21:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Zapala się kontrolka wtrysku ...Brawo 1.4 12V


hmm to ci powiem ze jak zawieje chlodem to mi rowniez sie zapala ale pozniej gasnie - obstawiam ze jest to spowodowane nie najlepszej jakosci paliwem naszej stacji i ze nie mam jego powyzej polowy cos jakis krysztalek przymarza i blokuje wtrysk - ale to u mnie -- bo mi obroty nie spadaja nie wiem jak u ciebie
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
kristo

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: fiat bravo 75 TD 1,9 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 22:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Zapala się kontrolka wtrysku ...Brawo 1.4 12V


mialem dzis to samo ale juz wiem, w filtrze paliwa zebrala sie parafina która blokowala przeplyw oleju.W czasie jazdy gaslo mi moje stilo i swiecila na żółto kontrolka wtrysku.po wymianie wszystko jest w normie kontrolka zgasła a autko smiga
_________________
bravo 75td 99r
Powrót do góry
iwul28

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 4

Posiadane auto: Fiat,brawo,1.412V,1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Sty 2009, 20:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Zapala się kontrolka wtrysku ...Brawo 1.4 12V


W moim bravo tego roku wymieniłem wałek roz.magistralę poychacze wszystkie filtry i świece ogólny remoncik na ok2000zł i dalej nic. Tankowałem już różne paliw na shelu 100 oktanów ale dalej ten problem z kontrolką wtrysku i obrotami nawet jak jest deszczowo. Sprawdzili mi instalację w serwisie .fiata!!!!!!!!! tragedia nic nie znaleźli komputer nic nie wykazał a jak wyjechałem od nich i z duża prędkością wjechałem w kałuże problem powrócił a kasa za diagnostykę odpłynęła w dal. Szkoda go srzedać po tym remoncie ale nie mam już cierpliwości
Powrót do góry
spik (wp kontakt) skype status
Mistrz_8_Bil_i_9

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wygoda/Chełm/Warszawa
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.2 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Sty 2009, 09:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Zapala się kontrolka wtrysku ...Brawo 1.4 12V


panowie...z ta kontrolka to jest odddzielny post. Tam sa opisane wszystkie potencjalne przyczyny tego bledu - od wtryskiwaczy padnietych do czujnika biegu jalowego.

Odpowiadajac na temat posta: mam bardzo podobnie jezeli chodzi o kontrolke. Praktycznie zawsze mi sie zapala kiedy hamuje biegami, szczegolnie wyzszymi tj. 4,5. W ASO wyszlo mi ze to jest wina: czujnika ciśnienia w kolektorze ssacym. Koszt wymiany w ASO 700 PLN. Na allegro juz kupiilem za 200. W dobrych sklepach moto do kupienia sa zamienniki, koszt minimum 250. Nie wiem jak kwestia wyglada dla 1,4 - moze byc troche taniej - starszy silnik. Martwi jednak fakt, ze nic na kompie nie pokazalo....

pozdr
_________________
Jakies nakladki na progi grawerowane sobie chyba kupie
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 09 Sty 2009, 09:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bialy1664

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Sty 2009, 11:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Zapala się kontrolka wtrysku ...Brawo 1.4 12V


witam mialem ten sam problem napoczadku lampka zapalala sie odczasu doczasu pozniej zapalila sie na stale wymienilem wtryskiwacz niepomoglo okazalo sie ze jest to wina cewki zaplonowej wiec zalezy od tego ile juz tak jezdzisz jezeli dosyc dlugo licz sie z wymiana wtrysku jezeli nie wymien sama cewke i autko bedzie chodzic
Powrót do góry
Mistrz_8_Bil_i_9

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wygoda/Chełm/Warszawa
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.2 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Sty 2009, 13:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Zapala się kontrolka wtrysku ...Brawo 1.4 12V


bialy1664 napisał:
witam mialem ten sam problem napoczadku lampka zapalala sie odczasu doczasu pozniej zapalila sie na stale wymienilem wtryskiwacz niepomoglo okazalo sie ze jest to wina cewki zaplonowej wiec zalezy od tego ile juz tak jezdzisz jezeli dosyc dlugo licz sie z wymiana wtrysku jezeli nie wymien sama cewke i autko bedzie chodzic


No ale Ty nie pisz czlowiekowi zeby wymienial cewke...bo to moze byc co najmniej kilka innych rzeczy. Ja powiedzialem ze to czujnik cisnienia w kolektorze ssacym, bo podobne objawy. Jedyne co mozna zrobic w przypadku tej kontrolki, to KOMPUTER - diagnostyka. Tam na pewno cos wyjdzie i wtedy mozna zaczac cos wymieniac dopiero. Ze tego zo wyczytalem do tej pory, kontrolka wtrysku zapalac sie moze z powodu:
- czujnik temp
- termostat
- czujnik biegu jalowego
- czujnik podcisnienia w kolektorze ssacym
- wtryskiwacz
- cewka
- niedrozne przewody paliwowe (pomaga preparat czyszacy)
- i pewnie wiele innych Very Happy

Wiec zalecam diagnostyke. Nastepnie proponuje sie podzielic wynikami i wtedy na pewno cos zaradzimy.

pozdr
_________________
Jakies nakladki na progi grawerowane sobie chyba kupie
Powrót do góry
gadu-gadu
iwul28

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 4

Posiadane auto: Fiat,brawo,1.412V,1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Sty 2009, 21:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Zapala się kontrolka wtrysku ...Brawo 1.4 12V


Jak dokonac diagnostyki jeżeli w orginalnym salonie fiata komputer nic nie wykazuję a panowie robią wielkie oczy. W innych warsztatach proponują wymiane wielu elementów ale nie dają gwarancji że zadziała. Chciałbym przypomnieć że latem i jak jest sucho w miarę ciepło nie ma problemu zaczyna się na jesień i do wiosny. Mam nowe filter paliwa po remoncie silnika wlewałem różne preparaty czyszczące wtryski i przewody.Kiedy myślałem że jest ok nadeszła zima i znowu du... Evil or Very Mad Zauważyłem że mam nawet poizolowane niektóre kostki więc wcześniej ktoś miał już ten jesienny problem, auto automatycznie spada na 800 ob i jest dużo słabsze.Ręce opadają ale dziękuję za wszystkie rady zacznę od nowa walkę bo i tak tyle włożyłem żę szkoda go sprzedać pozdrawiam.
Powrót do góry
spik (wp kontakt) skype status
derek81

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Bravo S; Grudzien 97 1.4 12V
Piwa: 17/2
Wysłany: Pon 12 Sty 2009, 22:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Zapala się kontrolka wtrysku ...Brawo 1.4 12V


uzupelnij dane, napisz skad jestes? moze poleci Ci ktos jakis naprawde dobry warsztat.

Wg mnie powinienes umowic sie z mechanikiem ale konkretnym, niech sprawdzi pokolei Cisnienia, czujniki itd, zostaw mu auto i niech dziala. komputer nic nie wykazal? W niektorych przypadkach, nie pokazuje a jednak cos jest rypniete, ja tak mialem na przyklad.
Powrót do góry
gadu-gadu
ewela9030

Czytelnik



Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeg
Posiadane auto: Fiat Bravo 1996r. 1400ccm, 12V
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Wrz 2011, 07:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Zapala się kontrolka wtrysku ...Brawo 1.4 12V


Witaj. Miałam to samo. Wymieniłam filtr paliwa i sonde i wszystko gra;) Pozdrawiam
Powrót do góry
coin75

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polkowice
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,4 12v 97r
Piwa: 1/9
Wysłany: Pią 09 Wrz 2011, 07:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Zapala się kontrolka wtrysku ...Brawo 1.4 12V


W moim bravo mam problem , odpalam wszystko jest ok jade i czasami jak mu chcę depnąc to czym więcej mu dodam gazu to auto mi zwalnia jak by nie dostawał paliwa , bez takiej przygazówki auto jedzie ale trwa to chwile i nie zawsze się to dzieje. Wymienione mam wszystkie filtry ,a jak go tak przydusze to jak by było coś przypchane ,odpuści czasem albo zapali sie marchewka i muszę odpalic auto aby zgasła marchew. co może byc za przyczyna proszę bo juz mnie trafia.
Powrót do góry
coin75

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polkowice
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,4 12v 97r
Piwa: 1/9
Wysłany: Sob 10 Wrz 2011, 13:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Zapala się kontrolka wtrysku ...Brawo 1.4 12V


Mimo iż nikt nie napisał ,to dodam że uporałem się z tym problemem sam:) na razie w wersji testowej ale wszystkie usterki jakie opisałem ustały i teraz czekam pare dni zanim zrobię to na stałe,kwestia testów w czasie jazdy na krótkich odcinkach zanim wyjadę w trasę.
Powrót do góry
coin75

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polkowice
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,4 12v 97r
Piwa: 1/9
Wysłany: Czw 10 Lis 2011, 20:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Zapala się kontrolka wtrysku ...Brawo 1.4 12V


Tak ,podziałało ale na krótko . Teraz zakupiłem nowy wtryskiwacz wraz z przepustnicą i rokowcem ,ale musze kupic uszczelki.
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Pią 11 Lis 2011, 16:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Zapala się kontrolka wtrysku ...Brawo 1.4 12V


Coin,gdzie zgubiłeś regulamin? Punkt 20,a nie 3 swoje posty pod rząd.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
coin75

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polkowice
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,4 12v 97r
Piwa: 1/9
Wysłany: Pią 11 Lis 2011, 17:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Zapala się kontrolka wtrysku ...Brawo 1.4 12V


Głupio wyszło fakt ,ale nie specjalnie i bardzo przepraszam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System