Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat ) seicento 900 po pożarze lampka ssania, spalanie, przerywanie

postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) Przywitania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Właścicielka seja 900

Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn
Posiadane auto: Seicento 900
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Kwi 2021, 22:53
Temat postu:

seicento 900 po pożarze lampka ssania, spalanie, przerywanie

Mam seja 900 z 2001. W lutym po przejechaniu trasy do pracy ok 30km spod maski się dymilo i okazało się ze był tam pożar paliły się przewody, trzeba było gasić gasnicą. Kolega z pracy coś tam porobil i udało się tym autem przejechać ok 2 km do machanika ale zapalalo się ssanie i dziwnie się jechalo. Powiedzialam że się paliło i wręczyłam mechanikowi wiązkę kabelkow z elektryką przywiezionych przez kolegę ze śrutu. Mechanik nie był elektrykiem ale się podjął i byłam wdzięczna bo ledwo tam dojechałam (popodłączał wszystko, wymienił olej i filtr, klawiaturę bo ponoć tam coś było z wyciekiem oleju i musiało się zapalić na kolektorze, usunął błąd lampki ssania, poprawił hamulce itp). Po tej naprawie swiecic sie jednak zaczela lampka immo. Mech stwierdzil ze nie wie czemu i ze jak zolta lampka to moge jezdzic. Pojechałam prosto na przeglad bo był termin i przeszedł pozytywnie ale do domu nie dojechalam bo pod sklepem auto juz nie odpaliło. Zadzwoniłam do mech. Powiedział ze nie ma pojęcia skąd to i ze pewnie przez mróz. Sąsiad wziął auto do garażu wymienił cewki i świece ale po naprawie to samo, lampka immo i loteria z odpalaniem. Pojechałam do elektryka. Usunął immo z kompa całkowicie i od tej pory odpala ale zaczęła się swiecic lampka ssania i auto jak rano na zimno jechalo pod górę to przy dodawaniu gazu przerywalo, szarpało. Kolejny mechanik stwierdził że coś jest wg niego ze sterownikiem silnika coś tam pokazuje temp.-40st C.żeby dać do fachowca elektronika ze może trzeba wymienić komp. Z oszczędności i braku czasu bo kolejki nie dałam do spec tylko za radą kolegi kupiłam komp bez immo i wymieniliśmy. Na początku jechalo b. dobrze ale z dnia na dzień się jakby pogarszało. Najpierw lampka ssania się świeciła tylko przy starcie czyli normalnie, potem zaswiecala się dodatkowo w czasie jazdy i gasła, teraz świeci się praktycznie cały czas a rano jak nie dodam gazu to auto gasnie, spalanie w moim odczuciu zwiększone o ok. 30%, no u jak jest zimny to przy rozpedzaniu przerywa i szarpie zwłaszcza pod górę, musze żąglować biegami 2 i 3 żeby to jakoś zniwelować, przy probie zmiany biegu z 2 na 3 i z 3 na 4 zauważyłam tez ze auto słabnie zamiast przyspieszyć, kilka razy tez zgasło w czasie jazdy..na trasie jak jade dwupaaem 110km/h ssanie gasnie i jak jest nagrzany to nie przerywa. Nie odczuwam jakiegos zwiekszonego zapachu paliwa ani podwyzszonych obrotow..nie wiem już co zrobić.. czy ktoś miał podobnie? czy to jest do naprawienia i czy się to opłaca...ale lubię to auto i do tej pory było bezawaryjne.. (smutna).. będę bardzo wdzięczna za pomoc w zdiagnozowano problemu.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak

Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Czw 08 Kwi 2021, 16:58
Temat postu:

Re: seicento 900 po pożarze lampka ssania, spalanie, przerywanie

Jak wygląda kontrolka ssania w seju bo nie kojarzę takiej kontrolki.
Myślę , że chodzi o kontrolkę z tego linka (2 post ze zdjęciem) http://fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=123330 Jeżeli tak to potwierdź jeżeli inna to wstaw zdjęcie tej kontrolki.
Właścicielka seja 900

Czytelnik

Wysłany: Czw 08 Kwi 2021, 19:14
Temat postu:

Re: ( Fiat ) seicento 900 po pożarze lampka ssania, spalanie, przerywanie

Witaj, dziękuję za odzew. Tak to ta lampka ze zdjęcia czyli wtrysk;)
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak

Wysłany: Czw 08 Kwi 2021, 22:02
Temat postu:

Proponuję podłączy autko pod komputer diagnostyczny i odczytać kod błędu jaki został zapisany w sterowniku auta. Bo skoro zapala checka to błąd musi być zapisany w sterowniku jeżeli aku nie był odłączany.
Można tego dokonać na kilka sposobów:
- Podjechać do mechanika lub ASO
- Dogadać się z kimś z forum z okolicy który za piwko podłączy autko pod kompa
- Zakupić kabelek (interfejs diagnostyczny) i ściągnąć z neta programik za free i samemu podłączyć autko do kompa.
Znając kod zapisanego błędu łatwiej ukierunkować poszukiwania usterki.
Kumaty mechanik wspomagany diagnostyką komputerową powinien naprawić tak proste autko jak Twoje bardzo szybko.
Właścicielka seja 900

Czytelnik

Wysłany: Pią 09 Kwi 2021, 10:19
Temat postu:

Witaj, ale się ciesze ze odpisujesz jest jakaś nadzieja;) wszystkie rady bardzo cenne zwłaszcza ta ze sviagnieciem programiku, kolega ma nawet taki programik na telefonie ale akurat z moim kompem nie może się połączyć ..

Machanicy nie chca sie bawić z takim autem chyba szkoda im czasu..

Kolega proponował tez żeby próbować dołączać po kolei czujniki wału ze wtedy może uda się ustalić z ktorym jest coś nie tak.. co o tym myślisz?

Jestem z okolic Cieszyna;)
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pią 09 Kwi 2021, 10:19
Temat postu:

reklama

Powrót do góry
piohol

Auto Maniak

Wysłany: Pią 09 Kwi 2021, 16:44
Temat postu:

Sej 900 to nie ta bajka aby diagnozować go telefonem on nie ma OBDII. Poproś kolegę aby zobaczył czy gniazdo diagnostyczne w twoim bolidzie jest 16pinowe i znajduje się pod pokrywą z lewej strony kolumy kierownicy czy 3 pinowe pod maską samochodu. Sądząc po próbie diagnostyki telefonem masz 16pinowe w kabinie. Ale to tylko przypuszczenie a muszę mieć pewność.
Edit
masz 16pinowe bo to samochód z rocznika 2001
Jakie oznaczenie znajduje się na komputerze sterującym silnika IAW 16F czy IAW 4AF/4EF/59F ?
Kabelek VAG kkl i programik IAWscan2 lub startrek 409.1 do tego lapek z win-xp. I takim zestawem "pogadać " z autkiem.
Właścicielka seja 900

Czytelnik

Wysłany: Pią 09 Kwi 2021, 17:51
Temat postu:

Na komputerze znajduje się oznaczenie 1 AW 16FM EC.
Kolega ma jakiś sprzęt do zmierzenia ciśnienia i powiedział ze w pn przywiezie do pracy to mi sprawdzi (ciśnienie w aucie gdzieś tam od silnika), zastanawiamy się czy "nowy" komp mógł być wadliwy ale na początku jeździło całkiem nieźle a potem jakby auto "wracalo" stopniowo do stanu wcześniejszego + wyskoczyła prawie na stałe ta lampka wtrysku.

Acha miałam wcześniej też wrażenie ze na biegu jałowym autem tak jakby trzeslo. .

Kolega dziś próbował tez na jałowym biegu gazowac no i jak wciskal pedał gazu szybko do końca to auto dusilo, a jak powoli wciskal to reagowało prawidlowo...

Powiem mu czym to radzisz zbadać w pn..
Dzięki za poświęcenie czasu na czytanie i odpowiedz na mój watek;)

Halina
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak

Wysłany: Pią 09 Kwi 2021, 20:24
Temat postu:

Podłącz kompa odczytaj błędy podejrzyj parametry pracy i wskazania czujników. Taka kolejność diagnostyki.
Po co rozp.......ć pół samochodu skoro świeci check to błąd musi być zapisany. Po odczycie kodu błędu podejmować decyzje gdzie szukać usterki a nie na chybił trafił macać a może się trafi.
Masz za dużo kasy to wydaj na przyjemności a nie na naprawę auta.
A może lepiej dołożyć te pieniądze i kupić lepszy i sprawny. Sposobem wymieniać na chybił trafił to można pół auta wymienić i nadal go nie naprawić.
Jakie przesłanki nakazują sprawdzenie ciśnienia sprężania które proponuje kolega? No chyba, że chodzi o podciśnienie w kolektorze dolotowym ale to może pokazać program o którym pisałem.
Może chce z Tobą pogadać to umów się z nim na kawę a nie brudźcie się niepotrzebnie.
Odczyt błędów i ewentualna wymiana uszkodzonych części a nie odwrotnie.
A tu link do filmiku o diagnostyce seja jednym z zaproponowanych programów https://www.youtube.com/watch?v=CyTbeNzx2Rw
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) Przywitania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: