Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) CC 700 aisan'97: odpadło koło pasowe na wale



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ja2009

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Sty 2009, 17:38
Temat postu:

CC 700 aisan\\\'97: odpadło koło pasowe na wale


Jakieś 400-500km temu miałem wymieniany łańcuszek rozrządu ("przez koło" - z powodu wymiany przy okazji jakichś łożysk i osłon gumowych, bez zdejmowania zderzaka). Przy okazji wymieniany był też zimering na wale (???) i sprzęgło. Wczoraj przy próbie zapalenia, przy drugim czy trzecim (zapalał ale zaraz gasł; wcześniej nie było problemów z zapalaniem) razie usłyszałem dźwięk tłuczącej się pokrywki garnka - spadło koło pasowe. Założyłem koło z powrotem na wał, ale nie znalazłem śruby, gwint wygląda ok - mechanik albo nie wkręcił śruby albo śruba się odkręciła i wypadła.

Pytania są następujące:
1. koło pasowe lekko się kołysze na boki, tak ze +/-1mm, czy to tak ma być, czy się wyrobiło na skutek braku odpowiedniego docisku przez śrubę. Samo koło w miejscu łączenia z wałem nie wygląda na jakoś specjalnie wyrobione. Będzie konieczna wymiana koła/wału?Sad
2. gdzie dostanę taką śrubę? gdzieś znalazłem że to jest M24. czy to może być jakaś zwykła czy musi być specjalna? jaka długa? czy potrzebna jest jakaś podkładka?

czy można spróbować jechać bez tej śruby?tak żeby chociaż dojechać do mechanika (ok. 3km). czy lepiej nie ryzykować.

Jakieś pół roku temu miałem remont alternatora (łożyska, szczotki) i wymianę paska klinowego. Czy to mogło mieć jakiś wpływ (nowy pasek jest "twardszy", chociaż ten stary był już sporo popękany; może za mocno naciągnięty)?

Pozdrawiam
Powrót do góry
humunguss

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 277
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: cc 900, 1995 gaźnik/lpg- Astra F 1,6
Piwa: 9/1
Wysłany: Nie 11 Sty 2009, 21:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) CC 700 aisan'97: odpadło koło pasowe na wale


Kup taką nakrętke na szrocie i mocno dokręć powinno być dobrze, ale nie jezdzij bez niej.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.

10) audio. »

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

15 999

2012r.

200 800 km

wielkopolskie

FiatPunto Evo

16 700

2013r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System