Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) Odpowietrzanie układu chłodzenia w fiacie cinquecento 700



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pablo4

Czytelnik



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 4

Posiadane auto: Fiat cinquecento 700 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Sty 2009, 22:03
Temat postu:

Odpowietrzanie układu chłodzenia w fiacie cinquecento 700


Witam mam problem z odpowietrzeniem układu chłodzącego w moim fiacie po wymianie płynu chłodzącego zaczął mi się bezprzeryw zapowietrzać, płynu nieubywa ,temperatura podczas jadzy dochodzi do ponad 100c , termostat sie nieotwierał więc załorzyłem nowy ,korek od zbiornika wyrównawczego terz wymieniłem na nowy,przewody są ciepłe jak sie rozgrzeje tylko dolny od chłodnicy o termostatu jest zimny;nagrzewnica grzeje tak jak powinna, zakarzdym razem gdy odpowietrze układ termostat sie otwiera i wentylator chłodnicy się włoncza, a na drugi dzień gdy gdzieś jade to znów się nieotwiera i po odkręceniu korka od odpowietrzania układu to wydostaje się powietrze z płynem ,już niewiem co morze być przyczyną tego ciągłego zapowietrzania się układu,jeśli ktoś coś wie prosze o pomoc Question
Powrót do góry
gadu-gadu
jsand

Auto Maniak



Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 778
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: cc 900 SPI, peugeot 406 2.0 16V
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 15 Sty 2009, 23:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Odpowietrzanie układu chłodzenia w fiacie cinquecento 700


Cześć. Kolego nie chciałbym byc złym prorokiem, ale wygląda mi to na upg niestety. Pomierz ciśnienia sprężania na cylindrach i sprawdź czy rano na zimnym silniku przed zapaleniem nie ma ciśnienia w układzie chłodzenia odkręcając korek na zbiorniczku i nasłuchując. To może będziemy mądrzejsi Wink .

P.S. Bo raczej mało prawdopodobne, żeby był źle odpowietrzony po iluś tam już odpowietrzaniach.
_________________
Pozdrawiam JS.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
pablo4

Czytelnik



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 4

Posiadane auto: Fiat cinquecento 700 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Sty 2009, 09:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Odpowietrzanie układu chłodzenia w fiacie cinquecento 700


Witam sprawdziłem rano na zimnym silniku czy jest ciśnienie w zbiorniczku wyrównawczym i raczej niema,a ciśnienie w cylindrach narazie niemam jak sprawdzić bo niemam odpowiedniego przyrządu,ale gdyby było słabe ciśnienie sprężania to chyba by stracił na mocy a tak niejest przynajmniej niezauwarzyłem, a co oznacza skrót upg bo niezabardzo wiem co mu morze dolegać,masz jakieś pomysły co jest z tym układem chłodzenia Question
Powrót do góry
gadu-gadu
jsand

Auto Maniak



Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 778
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: cc 900 SPI, peugeot 406 2.0 16V
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 16 Sty 2009, 10:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Odpowietrzanie układu chłodzenia w fiacie cinquecento 700


Cześć. UPG - uszczelka pod głowicą. Jak nieszczelność będzie niewielka to zmian mocy możesz nie wyczuć, a część spalin ucieka wtedy do układu chłodzenia i pomiarem ciśnienia sprężania można to wykryć Dziwne tylko to, że zazwyczaj zapowietrza się wtedy nagrzewnica bo to najwyższy punkt, a u Ciebie jest troszkę inaczej, ale innego pomysłu nie mam.
_________________
Pozdrawiam JS.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
pablo4

Czytelnik



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 4

Posiadane auto: Fiat cinquecento 700 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Sty 2009, 15:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Odpowietrzanie układu chłodzenia w fiacie cinquecento 700


Miałeś racje jsand to będzie upg ,aby sie upewnić byłem terz u znajomego mechanika ,i powiedział że to bedzie uszczelka pod głowicą,dzienki za pomoc pozdrawiam Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 16 Sty 2009, 15:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jsand

Auto Maniak



Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 778
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: cc 900 SPI, peugeot 406 2.0 16V
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 16 Sty 2009, 15:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Odpowietrzanie układu chłodzenia w fiacie cinquecento 700


No cóż, życie. Jak ja czasami nie lubię mieć racji brrr... Twisted Evil . Ale przynajmniej wiesz na czym stoisz Wink .
_________________
Pozdrawiam JS.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.

10) audio. »

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System