Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie pali na jeden cylinder?


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
archive_32

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 405

Posiadane auto: Siena 1,6 16v 98r HL + sekwencja OMVL
Piwa: 32/7
Wysłany: Sro 10 Cze 2009, 12:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie pali na jeden cylinder?


Krzysiek 2831 , sterowanie na cewkę WN przychodzi z elektronicznego sterownika wtryskiem i zapłonem , i nie myśl ,że może nie dochodzić . Inne uszkodzenie cewki np. przegrzanie lub spalenie uzwojena sprawia ,że to już złom. Takie zachowanie jak Twoje wskazuje o przebiciu colektora tranzystora zalanego wewnątrz cewki do masy cewki .{ W ramach eksperymentu kiedyś wpracy zrobiliśmy sekcję takiej cewki }Pragnę dodać, że kolega na tak odizolowanej tylko solidniej śmiga już 3 lata . Ale decyzję zostawiam Tobie
Powrót do góry
Krzysiek2831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra H 1.6 105km, 2007r.
Piwa: 5/2
Wysłany: Sro 10 Cze 2009, 13:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie pali na jeden cylinder?


Dzięki spróbuję ją jeszcze podmienić lub odizoluje tą co mam .Co prawda kiedyś ją podmieniałem ale nie pamiętam czy taka sytuacja miałą miejsce czy też nie bo zamieniałem je często:)
Powrót do góry
Krzysiek2831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra H 1.6 105km, 2007r.
Piwa: 5/2
Wysłany: Czw 11 Cze 2009, 21:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie pali na jeden cylinder?


Jeszcze nie odizolowałem cewki ale spojrzałem w nocy pod maskę i przestraszyłem się, z kabli była choinka , każdy ma przebicie w kilku miejscach ale przebić nie widać po dodaniu gazu.Po dotknięciu przewodu w miejscu przebicia czuć delikatne kopnięcie.
Dziwne bo przewody są oryginalne i mają kilka miesięcy.
Gdzieś czytałem ,że świecenie przewodów nie musi oznaczać że kable są złe.Co o tym myślicie?
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Czw 11 Cze 2009, 22:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie pali na jeden cylinder?


Krzysiek2831 napisał:
Jeszcze nie odizolowałem cewki ale spojrzałem w nocy pod maskę i przestraszyłem się, z kabli była choinka , każdy ma przebicie w kilku miejscach ale przebić nie widać po dodaniu gazu.Po dotknięciu przewodu w miejscu przebicia czuć delikatne kopnięcie.
Dziwne bo przewody są oryginalne i mają kilka miesięcy.
Gdzieś czytałem ,że świecenie przewodów nie musi oznaczać że kable są złe.Co o tym myślicie?

myślę, że kable nic a nic nie powinny świecić. to by potwierdzało przypuszczenie, że są kable NGK i "NGK"
Powrót do góry
Krzysiek2831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra H 1.6 105km, 2007r.
Piwa: 5/2
Wysłany: Pią 12 Cze 2009, 07:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie pali na jeden cylinder?


Tylko to są magneti marelli , mam stare ngk to założe je żeby zobaczyc czy dzieje sie to samo.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 12 Cze 2009, 07:22
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_32

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 405

Posiadane auto: Siena 1,6 16v 98r HL + sekwencja OMVL
Piwa: 32/7
Wysłany: Pią 12 Cze 2009, 08:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie pali na jeden cylinder?


Macie Panowie rację przewody WN nie mają prawa świecić , ulot - przebicie na przewodach to mniejsza lub brak iskry na świecach. Przewody WN można w pewnym stopniu reanimować . Firma Kontakt Chemie produkuje KC Silicone 72 w spray [olej izolacyjny na bazie silikonów] zapobiegający wyładowaniom elektrycznym gdyż wypiera wodę i wilgoć . Nawet sprawne przewody dobrze jest nim spryskać aby uniknąć wyładowań koronowych .
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pią 12 Cze 2009, 10:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie pali na jeden cylinder?


Żwirko napisał:
Firma Kontakt Chemie produkuje KC Silicone 72 w spray [olej izolacyjny na bazie silikonów] zapobiegający wyładowaniom elektrycznym gdyż wypiera wodę i wilgoć . Nawet sprawne przewody dobrze jest nim spryskać aby uniknąć wyładowań koronowych .

IMHO nieopłacalny zakup - 56,29 PLN za pojemnik (pierwsza lepsza cena z netu) a nowe kabelki 100 PLN Smile
Powrót do góry
Krzysiek2831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra H 1.6 105km, 2007r.
Piwa: 5/2
Wysłany: Pon 15 Cze 2009, 08:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie pali na jeden cylinder?


Witam po weekendzie!
Otóż sprawa ma się tak, że akurat minał termin okresowej wymiany świec więc to zrobiłem i przy okazji kupiłem przewody WN.
Niestety pomimo , że auto dostało trochę życia to na okresowe szaprania i przechopdzenia w stan pracy na 2 cylindry to nie pomogło.
Nie chcę zapeszyć bo dopiero jeżdżę tak 2 dni ale po odizolowaniu cewki auto zupełnie odżyło i jak narazie nic mu nie dolega.
Swoją drogą na cewce w miejscu mocowania śrubami widoczne były po jednej czarnej kresce i nie był to brud więc podejrzewam ślad po przebiciu.
Cewkę odizolowałem starannie dętką od roweru:)
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pon 15 Cze 2009, 08:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie pali na jeden cylinder?


Krzysiek2831 napisał:
Witam po weekendzie!
Otóż sprawa ma się tak, że akurat minał termin okresowej wymiany świec więc to zrobiłem i przy okazji kupiłem przewody WN.
Niestety pomimo , że auto dostało trochę życia to na okresowe szaprania i przechopdzenia w stan pracy na 2 cylindry to nie pomogło.
Nie chcę zapeszyć bo dopiero jeżdżę tak 2 dni ale po odizolowaniu cewki auto zupełnie odżyło i jak narazie nic mu nie dolega.
Swoją drogą na cewce w miejscu mocowania śrubami widoczne były po jednej czarnej kresce i nie był to brud więc podejrzewam ślad po przebiciu.
Cewkę odizolowałem starannie dętką od roweru:)

może być dętka, może być podkładka z korka - byle izolator nie przewodził, jak nawilgnie Smile
Powrót do góry
Krzysiek2831

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra H 1.6 105km, 2007r.
Piwa: 5/2
Wysłany: Czw 23 Lip 2009, 08:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) nie pali na jeden cylinder?


Problem z przechodzeniem w stan pracy na dwa cylindry po nagrzaniu silnika rozwiązany.
Pomogła wymiana cewki na nową , odizolowanie starej pomogło na tyle że problem występował rzadzej.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System