Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) kontrolka wtrysku i spadająca moc


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tron33

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Sty 2009, 19:58
Temat postu:

kontrolka wtrysku i spadająca moc


cześc mam bravo 1,9 jtd cud auto za nieduże pieniążki, ale do czasu
wpadłem w dziurę na drodze i zapaliła mi się kontrolka wtrysku
pojechałem na kompa i pokazał błąd pedału gazu i immobilajzera po skasowaniu wróciło wszystko do normy - do następnej dziury i tak w kółko
CZY KTOŚ Z WAS MAM MOŻE DOŚWIADCZENIE W TYM TEMACIE?
MECHANICY GŁUPIEJĄ
Powrót do góry
sztukas99

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT, 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lut 2009, 02:44
Temat postu:

Problem kontrolka wtryskiwaczy spadek mocy


Witam! Jestem nowy na forum ale Fiatem Bravo 1.9 JTD jeżdżę od ponad roku. W moim aucie występuje od czasu do czasu bardzo podobny problem jak u tron33. Dokładnie po wjechaniu w głębszą dziurę - (wstrząs), auto traci drastycznie moc, tak jakby nie reagowało na naciskanie pedału przyspieszenia. Auto jedzie dalej, ale odczuwalny spadek mocy występuje nawet po odpuszczeniu pedału przyspieszenia (efekt hamowania silnikiem), dziwne uczucie i zarazem trudny temat. Sam miałem naprawiany pedał przyspieszenia koszt ok. 150zł (podobno jest tam jakiś delikatny mechanizm i ścieżki, które się zrywają) - na samym początku jak zakupiłem Fiata Bravo nie mogłem się przyzwyczaić do bardzo czułego pedału przyspieszenia, być może już wtedy się coś z nim działo nie tak. Na komputerze skasowano dwa albo trzy błędy ale problem się powtarza. Będę wdzięczny za pomoc w tej sprawie.
Powrót do góry
sztukas99

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT, 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lut 2009, 03:22
Temat postu:

Kontrolka wtrysku problem


W jednym z postów na forum ( pisał Radzio_Sz ) wyczytałem, że pod schowkiem pasażera jak go sie wyciągnie znajdują sie tam od 4-6 przekaźników, dwa czarne od pompo wtryskiwaczy, dwa czerwone od automatycznego systemu kolizyjnego i opcjonalnie dwa niebieskie od (np. podgrzewanych foteli), w każdym bądź razie jeden z tych czarnych przekaźników się poluzował i auto tak właśnie reagowało. Jutro idę to sprawdzić u siebie w aucie jak pomoże to napisze na forum.
Powrót do góry
tron33

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Lut 2009, 21:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) kontrolka wtrysku i spadająca moc


cześć
fajnie że napisałeś, widzę że naprawiałeś pedał gazu nie było żadnej poprawy? ja właśnie czekam na potencjometr z rozbitka, ale ostatnio zobaczyłem że sprawa się nasila gdy paliwa jest mało
Napisz koniecznie co z tymi stycznikami??
Powrót do góry
tron33

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Lut 2009, 00:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) kontrolka wtrysku i spadająca moc


muszę powiedzieć że jak na razie to działania związane z poprawą posadowienia styczników przynoszą efekty.
na razie jeżdżę bez przedniego schowka , w razie gdy by, zobaczymy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 09 Lut 2009, 00:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sztukas99

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT, 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Lut 2009, 17:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) kontrolka wtrysku i spadająca moc


podobnie jeżdżę z wykręconym schowkiem, gdyby wystapiła podobna historia jak wczesniej. Narazie u mnie spokój, zobaczymy co sie bedzie działo.Wiem tylko ze jak odpalę silnik i wyciągne czarny przekaźnik po prawej stronie na górze to auto automatycznie gaśnie.
Powrót do góry
tron33

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Lut 2009, 16:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) kontrolka wtrysku i spadająca moc


jak czerwony wyciągniesz też auto nie odpali ja jeszcze wlałem stp do czyszczenia wtrysków i jeżdzi całkiem fajnie
pozdrawiam
Powrót do góry
tron33

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Mar 2009, 22:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) kontrolka wtrysku i spadająca moc


zamontowałem schowek ponownie i ponownie zaczęły się kłopoty - co to może być?????
Powrót do góry
ZIUT

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz
Posiadane auto: Marea Weekend 1,9JTD, 99: Croma 1,9 JTD-M, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Mar 2009, 18:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) kontrolka wtrysku i spadająca moc


Wersja JTD za (nad) schowkiem ma przekaźniki związane z układem wtryskowym (sterowaniem silknika).
Mieliście samochód podłączony już pod kompa, na nim można ładnie przetestować działanie potencjometru pedału gazu.
Powrót do góry
tron33

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Mar 2009, 20:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) kontrolka wtrysku i spadająca moc


może i można ale po co przecież schowek jest daleko od pedału gazu
Powrót do góry
sztukas99

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT, 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Mar 2009, 03:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) kontrolka wtrysku i spadająca moc


Ja około tydzień temu byłem na wizycie u znajomego na diagnostyce komputerowej: błędy jakie wyskoczyły to:

Błąd:
1. EGR - mam zamiar zaślepić - podobno wzrośnie nieco moc i spalanie się zmniejszy o kilka %, oraz niestety zwiększy emisja spalin Razz
2. Pedał gazu - nie mam pojęcia co z tym zrobić
3. Czujnik ABS (strona lewa) - już usunąłem usterkę - przewód się odizolował trzeba było polutować i założyć nową izolację.

Jeżeli ktoś ma podobne problemy z pedałem gazu tzn. na komputerze miał błąd i wie jak go naprawić, proszę o jakieś mądre i sensowne rady. Pedał gazu jest w moim bravo nadzwyczaj czuły i delikatnie naciskając go i jadąc na pierwszym biegu wystarczy lekko musnąć a autem szarpie, dziwne uczucie. W sumie ja się już przyzwyczaiłem i nauczyłem odpowiedni nim operować. Może to ma związek z błędem pedału gazu.

Z góry wielkie dzęki za pomoc
Powrót do góry
tron33

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Mar 2009, 07:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) kontrolka wtrysku i spadająca moc


jak to zaślepić EGR?
Powrót do góry
Slider

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warm-maz
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v 1997r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Mar 2009, 14:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) kontrolka wtrysku i spadająca moc


Kolego tron33 miałem ten sam problem co ty tyle że w Lanci delta, ale to podobny silnik. Jak się zapaliła kontrolka od wtrysku samochód zrobił się mułowaty. Po zgaszeniu i odpaleniu przeważnie gasła ale na nierównościach znowu się zapalała. Nie jeździłem do żadnego mechanika tylko znajomy elektryk powiedział że odłączyła się jakaś masa. Po prostu przewód raz masował a na dziurach coś się rozłączało. Niestety nie wiem co konkretnie zrobił ale zajęło mu to 30minut i miał tylko miernik.
Powrót do góry
tron33

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Mar 2009, 20:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) kontrolka wtrysku i spadająca moc


dzięki , doszedłem do tych samych wniosków to znaczy że coś musi nie kontaktować ale podejrzewam że przyczyną mogą być przegrzewające się przekaźniki - jak mam zdemontowany schowek to problemu nie ma!!
Powrót do góry
sztukas99

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT, 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Mar 2009, 23:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) kontrolka wtrysku i spadająca moc


Post do kolegi tron33. Szukając na necie informacji na temat tego co mi się przytrafiło (błąd EGR) poczytałem i zaślepię napewno.

Cytuję teraz kolege ze strony http://www.vectra-unlimited.pl/www_2/dzialy/porady/egr2.html , który naprawde dobrze opisał sam proces czyszczenia EGR lub ewentualnego zaślepienia oto kilka jego słów:

"... Zaślepiony nie będzie brudził kanałów nagarem i napewno popracuje on sprawnie duużo dłużej. Odnośnie samej pracy silnika - po zaślepieniu czuć, że pracuje równiej jak pisałem łagodniej schodzi z obrotów i bez żadnego falowania stoi ładnie, stabilnie na niskich odrotach, nie poszarpuje, nie gaśnie - chodzi tak jak powinien chodzić silnik. Dobrze ! Odnośnie spalin ponoć spaliny nie są zawyżone tak aby nie przeszadł przeglądu ...". [1]

"... Zaslepiłem EGR, i odczułem wyrażną poprawe mocy przy ruszaniu oraz silnik
zaczał fajnie pracować w całym zakresie obrotów, .....
ps. po przejechaniu kilkudziesieciu kilometrów auto przestało dymić, spalin nie widać, poprawa bardzo duża..." [2]



Fot.1. Przed zaślepieniem [1]


Fot.2. Po zaślepieniu [1]


Źródło:
[1] Strona http://www.vectra-unlimited.pl/www_2/dzialy/porady/egr2.html, autor: Dady
[2] Strona http://forum.focusklubpolska.pl/printview.php?t=12169&start=0, autor postu: oskar7 - Nie 23 Lip, 2006
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System