Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) kontrolka wtrysku i spadająca moc


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tron33

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Sty 2009, 19:58
Temat postu:

kontrolka wtrysku i spadająca moc


cześc mam bravo 1,9 jtd cud auto za nieduże pieniążki, ale do czasu
wpadłem w dziurę na drodze i zapaliła mi się kontrolka wtrysku
pojechałem na kompa i pokazał błąd pedału gazu i immobilajzera po skasowaniu wróciło wszystko do normy - do następnej dziury i tak w kółko
CZY KTOŚ Z WAS MAM MOŻE DOŚWIADCZENIE W TYM TEMACIE?
MECHANICY GŁUPIEJĄ
Powrót do góry
sztukas99

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT, 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lut 2009, 02:44
Temat postu:

Problem kontrolka wtryskiwaczy spadek mocy


Witam! Jestem nowy na forum ale Fiatem Bravo 1.9 JTD jeżdżę od ponad roku. W moim aucie występuje od czasu do czasu bardzo podobny problem jak u tron33. Dokładnie po wjechaniu w głębszą dziurę - (wstrząs), auto traci drastycznie moc, tak jakby nie reagowało na naciskanie pedału przyspieszenia. Auto jedzie dalej, ale odczuwalny spadek mocy występuje nawet po odpuszczeniu pedału przyspieszenia (efekt hamowania silnikiem), dziwne uczucie i zarazem trudny temat. Sam miałem naprawiany pedał przyspieszenia koszt ok. 150zł (podobno jest tam jakiś delikatny mechanizm i ścieżki, które się zrywają) - na samym początku jak zakupiłem Fiata Bravo nie mogłem się przyzwyczaić do bardzo czułego pedału przyspieszenia, być może już wtedy się coś z nim działo nie tak. Na komputerze skasowano dwa albo trzy błędy ale problem się powtarza. Będę wdzięczny za pomoc w tej sprawie.
Powrót do góry
sztukas99

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT, 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lut 2009, 03:22
Temat postu:

Kontrolka wtrysku problem


W jednym z postów na forum ( pisał Radzio_Sz ) wyczytałem, że pod schowkiem pasażera jak go sie wyciągnie znajdują sie tam od 4-6 przekaźników, dwa czarne od pompo wtryskiwaczy, dwa czerwone od automatycznego systemu kolizyjnego i opcjonalnie dwa niebieskie od (np. podgrzewanych foteli), w każdym bądź razie jeden z tych czarnych przekaźników się poluzował i auto tak właśnie reagowało. Jutro idę to sprawdzić u siebie w aucie jak pomoże to napisze na forum.
Powrót do góry
tron33

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Lut 2009, 21:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) kontrolka wtrysku i spadająca moc


cześć
fajnie że napisałeś, widzę że naprawiałeś pedał gazu nie było żadnej poprawy? ja właśnie czekam na potencjometr z rozbitka, ale ostatnio zobaczyłem że sprawa się nasila gdy paliwa jest mało
Napisz koniecznie co z tymi stycznikami??
Powrót do góry
tron33

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Lut 2009, 00:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) kontrolka wtrysku i spadająca moc


muszę powiedzieć że jak na razie to działania związane z poprawą posadowienia styczników przynoszą efekty.
na razie jeżdżę bez przedniego schowka , w razie gdy by, zobaczymy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 09 Lut 2009, 00:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sztukas99

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT, 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Lut 2009, 17:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) kontrolka wtrysku i spadająca moc


podobnie jeżdżę z wykręconym schowkiem, gdyby wystapiła podobna historia jak wczesniej. Narazie u mnie spokój, zobaczymy co sie bedzie działo.Wiem tylko ze jak odpalę silnik i wyciągne czarny przekaźnik po prawej stronie na górze to auto automatycznie gaśnie.
Powrót do góry
tron33

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Lut 2009, 16:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) kontrolka wtrysku i spadająca moc


jak czerwony wyciągniesz też auto nie odpali ja jeszcze wlałem stp do czyszczenia wtrysków i jeżdzi całkiem fajnie
pozdrawiam
Powrót do góry
tron33

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Mar 2009, 22:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) kontrolka wtrysku i spadająca moc


zamontowałem schowek ponownie i ponownie zaczęły się kłopoty - co to może być?????
Powrót do góry
ZIUT

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz
Posiadane auto: Marea Weekend 1,9JTD, 99: Croma 1,9 JTD-M, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Mar 2009, 18:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) kontrolka wtrysku i spadająca moc


Wersja JTD za (nad) schowkiem ma przekaźniki związane z układem wtryskowym (sterowaniem silknika).
Mieliście samochód podłączony już pod kompa, na nim można ładnie przetestować działanie potencjometru pedału gazu.
Powrót do góry
tron33

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Mar 2009, 20:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) kontrolka wtrysku i spadająca moc


może i można ale po co przecież schowek jest daleko od pedału gazu
Powrót do góry
sztukas99

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT, 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Mar 2009, 03:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) kontrolka wtrysku i spadająca moc


Ja około tydzień temu byłem na wizycie u znajomego na diagnostyce komputerowej: błędy jakie wyskoczyły to:

Błąd:
1. EGR - mam zamiar zaślepić - podobno wzrośnie nieco moc i spalanie się zmniejszy o kilka %, oraz niestety zwiększy emisja spalin Razz
2. Pedał gazu - nie mam pojęcia co z tym zrobić
3. Czujnik ABS (strona lewa) - już usunąłem usterkę - przewód się odizolował trzeba było polutować i założyć nową izolację.

Jeżeli ktoś ma podobne problemy z pedałem gazu tzn. na komputerze miał błąd i wie jak go naprawić, proszę o jakieś mądre i sensowne rady. Pedał gazu jest w moim bravo nadzwyczaj czuły i delikatnie naciskając go i jadąc na pierwszym biegu wystarczy lekko musnąć a autem szarpie, dziwne uczucie. W sumie ja się już przyzwyczaiłem i nauczyłem odpowiedni nim operować. Może to ma związek z błędem pedału gazu.

Z góry wielkie dzęki za pomoc
Powrót do góry
tron33

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Mar 2009, 07:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) kontrolka wtrysku i spadająca moc


jak to zaślepić EGR?
Powrót do góry
Slider

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warm-maz
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v 1997r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Mar 2009, 14:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) kontrolka wtrysku i spadająca moc


Kolego tron33 miałem ten sam problem co ty tyle że w Lanci delta, ale to podobny silnik. Jak się zapaliła kontrolka od wtrysku samochód zrobił się mułowaty. Po zgaszeniu i odpaleniu przeważnie gasła ale na nierównościach znowu się zapalała. Nie jeździłem do żadnego mechanika tylko znajomy elektryk powiedział że odłączyła się jakaś masa. Po prostu przewód raz masował a na dziurach coś się rozłączało. Niestety nie wiem co konkretnie zrobił ale zajęło mu to 30minut i miał tylko miernik.
Powrót do góry
tron33

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Mar 2009, 20:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) kontrolka wtrysku i spadająca moc


dzięki , doszedłem do tych samych wniosków to znaczy że coś musi nie kontaktować ale podejrzewam że przyczyną mogą być przegrzewające się przekaźniki - jak mam zdemontowany schowek to problemu nie ma!!
Powrót do góry
sztukas99

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT, 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Mar 2009, 23:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) kontrolka wtrysku i spadająca moc


Post do kolegi tron33. Szukając na necie informacji na temat tego co mi się przytrafiło (błąd EGR) poczytałem i zaślepię napewno.

Cytuję teraz kolege ze strony http://www.vectra-unlimited.pl/www_2/dzialy/porady/egr2.html , który naprawde dobrze opisał sam proces czyszczenia EGR lub ewentualnego zaślepienia oto kilka jego słów:

"... Zaślepiony nie będzie brudził kanałów nagarem i napewno popracuje on sprawnie duużo dłużej. Odnośnie samej pracy silnika - po zaślepieniu czuć, że pracuje równiej jak pisałem łagodniej schodzi z obrotów i bez żadnego falowania stoi ładnie, stabilnie na niskich odrotach, nie poszarpuje, nie gaśnie - chodzi tak jak powinien chodzić silnik. Dobrze ! Odnośnie spalin ponoć spaliny nie są zawyżone tak aby nie przeszadł przeglądu ...". [1]

"... Zaslepiłem EGR, i odczułem wyrażną poprawe mocy przy ruszaniu oraz silnik
zaczał fajnie pracować w całym zakresie obrotów, .....
ps. po przejechaniu kilkudziesieciu kilometrów auto przestało dymić, spalin nie widać, poprawa bardzo duża..." [2]



Fot.1. Przed zaślepieniem [1]


Fot.2. Po zaślepieniu [1]


Źródło:
[1] Strona http://www.vectra-unlimited.pl/www_2/dzialy/porady/egr2.html, autor: Dady
[2] Strona http://forum.focusklubpolska.pl/printview.php?t=12169&start=0, autor postu: oskar7 - Nie 23 Lip, 2006
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System