Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Tipo ) Problem z odpalaniem silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Tipo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Radek_23

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 3

Posiadane auto: FIAT TIPO 2.0 GRANTURISMO
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Lut 2009, 00:51
Temat postu:

Problem z odpalaniem silnika


Witam. Wiem że było już parę tematów odnośnie problemów z odpalaniem ale te na które trafiłem dotyczyły głównie 1.4/1.6. Ja niestety mam problem z 2.0 16V Sad Gdy auto jest zimne (tzn np po nocy) nie chce mi palić z kluczyka (męczę go parę razy i się zalewa) natomiast jak się rozgrzeje pali normalnie i jest ok. Auto jest z LPG ale na gazie również nie odpala. Jak go biorę na zaciąg to na benzynie łapie tak jakby na 2gary po przegazowaniu wskakuje reszta natomiast na gazie na zaciąg dobrze łapie. Oczywiście jak jest zimny to gaśnie jak ciepły już nie. Są nowe świece, przewody i paluch od zapłonu. Czy to może być wina któregoś z czujników, jeśli tak to który mam wymienić bądź jak najprościej sprawdzić czy to ten nawalił? I jeszcze jedno jak kręcę na rozruszniku to jakby prąd odcinało bo gasną kontrolki na ułamki sekund i zapalają się. Proszę o pomoc bo auto mi się podoba i nie chciałbym się go pozbywać ale to strasznie człowieka denerwuję jak jest potrzebne a nie pali Mad
Powrót do góry
Radek_23

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 3

Posiadane auto: FIAT TIPO 2.0 GRANTURISMO
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Lut 2009, 23:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Tipo ) Problem z odpalaniem silnika


Dzięki za pomoc... Sad no dobra ale doszedłem do tego że to raczej wina ubytku oleju. Tylko teraz pytanie czy warto robić silnik? a może wystarczy uszczelkę spr? Dodam że płynu chłodzącego nie ubywa ani nie ma oleju w płynie ani silnik wycieków na zewnatrz
Powrót do góry
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Nie 15 Mar 2009, 12:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Tipo ) Problem z odpalaniem silnika


jeżeli płynu nie ubywa to nie masz co pchać się w koszty sprawdzania uszczelki.zmierzyć ciśnienie na cylindrach i to wszystko.remont silnika?dobre pytanie...kwestia jak stoisz finansowo,bo za 1500zł można już kupić silnik(oczywiście używany)z przerzuceniem i roczną gwarancją.
Powrót do góry
Radek_23

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 3

Posiadane auto: FIAT TIPO 2.0 GRANTURISMO
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Mar 2009, 22:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Tipo ) Problem z odpalaniem silnika


Te z tak właśnie myśle że nie ma co robić remontu bo się nie opłaca. ubytek oleju to pewnie wina pierścieni bo świece czesto muszę czyścić. na razie wleje mu jakiegoś doktorka (niestety) i trochę pojeżdze a póżniej silnik do wymiany. A i jeszcze jeden problem. czy ktoś wie kto by miał na sprzedaż koło zamachowe do tipo 2.0 8v? bo przy odpalaniu są zgrzyty a i bendiks przy rozruszniku wymieniałem 2 razy i jast dużo opiłków od niego wiec pewnie koło ma zęby starte badz jakis jest wyłamany Sad
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Tipo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Tipo »

Opinie o samochodach Fiat Tipo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Tipo ) Porady, problemy techniczne


Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System