Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat ) Filtr stożkowy


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) Tuning
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hans15336

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 458
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Mercedes Benz W211
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 15 Lut 2009, 21:52
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Filtr stożkowy


Hawker napisał:
Poczytaj pozostałe wykresy i ponownie przeczytaj dział filozofia. Tym razem ze zrozumieniem.

Zauważ że ten jeden wykres opisuje samochód przygotowany w miarę profesjonalnie.


A czy kupienie filtra DEDYKOWANEGo nie jest profesionalnym przygotowaniem ???

Pozatym tam jest porównanie filtr tuningowy vs seria i o to nam chodzi !!! Bardzo ważne bo inne części nie mają wpływu , zatem nadal porponuje poczytać i wyciągnąć wnioski.

Dla mnie koniec tematu.
_________________
Ex Centomaniak - SC 1.2@100KM
Ex Stilomaniak - Abarth 2,4
Ex Uniomaniak - Uno 1.4 LPG
Gwiazdomaniak - W211 2.2@170KM
Powrót do góry
Hawker

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 131

Posiadane auto: Fiat Panda FIRE1.1 SOHC/2 MPI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Lut 2009, 19:28
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Filtr stożkowy


Po pierwsze, czytaj pozostałe wykresy. Po drugie, co innego zamontować filterek z dobranymi z grubsza rurkami ,a co innego wykonać obliczenia i liczne instalacje prototypowe. Po trzecie: wzrost mocy kosztem spadku momentu to strata na całej linii! Moment obrotowy odpowiada za przyspieszenie i elastyczność. Jego spadek jest też związany ze wzrostem obciążenia silnika podczas normalnej jazdy co negatywnie wpływa na zużycie paliwa. Po trzecie: W dziale FILOZOFIA Chojnacki bardzo negatywnie wypowiada się o filtrach stożkowych w seryjnych silnikach i narzeka na nie również opisując instalację nitro.

A inne części mają wpływ. Układ dolotowy jest silnie związany z wydechowym i zmiany w jednym wpływają na działanie drugiego.

Cytuję:

Honda zepsuta filtrem:

"Badany samochód dysponował silnikiem o mocy nominalnej 135 KM zdławionej poprzez zastosowanie filtra stożkowego do 128 KM. Moc silnika po włączeniu systemu NOS wzrosła w ciągu 3 s do 165 KM."

O układach dolotowych:

"Współczesne silniki mają układy dolotowe opracowane na podstawie badań mających na celu uniknięcie negatywnych zjawisk falowych i rezonansów powstających w tym elemencie"

O złym montażu filtra:

"Zazwyczaj skutkiem zastosowania filtra stożkowego jest ograniczenie wielkości maksymalnego momentu obrotowego, zwłaszcza w przypadku zamontowania stożka bezpośrednio przed przepustnicą powietrza. Poza tym taki montaż filtra powoduje jego wibracje przenoszące się z silnika co przyczynia się do przesiewania pyłu kwarcowego do wnętrza komory spalania co istotnie obniża trwałość silnika niszcząc: tłoki, pierścienie, gładź cylindrów i zawory z prowadnicami. Można przyjąć, że silnik z takim rozwiązanie straci ponad 50% swej trwałości."

O montowaniu:

"(...)trzeba jednak zawzięcie wykonać parę wersji układu dolotowego z różnym umiejscowieniem filtra oraz dokonać pomiarów trakcyjnych dla ustalenia najlepszego rozwiązania."

O zawsze występujących skutkach negatywnych:

"W dalszym ciągu jednak te filtry poprzez małą skuteczność filtrowania oraz przyczynianie się do przegrzewania komory spalania, szczególnie w tzw. jeździe miejskiej, nie są polecane przez firmę."

O czystości filtra:

"Jeśli już jednak zdecydowaliście się na montaż filtra stożkowego lub wkładki sportowej - nie myjcie ich często. Wystarczy jeśli po przebiegu ponad 20000 km je umyjecie. Dzięki temu nieznacznie przypchane zapewnią zdecydowanie lepsze filtrowanie powietrza dostającego się do silnika."

Wykresy:

Toyota z silnikiem 1.4 moment. Jak wydać stożek to klęska:

http://chojnacki.com.pl/wykresy/wykres.php?id=13

Dalej Toyotka. Stożek przegrywa:

http://chojnacki.com.pl/wykresy/wykres.php?id=11

Seicento. Seria i stożek z power rurą. Stożek znów zawiódł:

http://chojnacki.com.pl/wykresy/wykres.php?id=37

Punto- spadła I MOC i moment

http://www.chojnacki.com.pl/wykresy/322.doc
_________________
"Można jeździć szybko i bezpiecznie oraz wolno i niebezpiecznie"- Sobiesław Zasada

toprally.net
Powrót do góry
hans15336

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 458
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Mercedes Benz W211
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 16 Lut 2009, 19:49
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Filtr stożkowy


Ty naprawde jesteś jak dziecko NEO , ja tu cały czas pisze o filtrach dedykowanych - czyli filtrach firmowych które to posiadają policzone wielkośći filtrów oraz dodatkowych rur jakie dają to zestawu DEDYKOWANEGO !!!!!

Koniec tematu , nie chce mi się już Tobie tłumaczyć to samo co piszesz mi , tylko nie umiesz czytać ze zrozumieniem moich wypowiedzi.
_________________
Ex Centomaniak - SC 1.2@100KM
Ex Stilomaniak - Abarth 2,4
Ex Uniomaniak - Uno 1.4 LPG
Gwiazdomaniak - W211 2.2@170KM
Powrót do góry
Hawker

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 131

Posiadane auto: Fiat Panda FIRE1.1 SOHC/2 MPI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Lut 2009, 22:23
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Filtr stożkowy


Rozumiem że stożek stożkowi nierówny ale stożek to stożek. Laughing

"W dalszym ciągu jednak te filtry poprzez małą skuteczność filtrowania oraz przyczynianie się do przegrzewania komory spalania, szczególnie w tzw. jeździe miejskiej, nie są polecane przez firmę."

Oczywiście, dalsza pseudo dyskusja jest bezowocna. Tak jak mnie jest zarzucany brak zrozumienia, tak też i ja zarzucam to samo.
_________________
"Można jeździć szybko i bezpiecznie oraz wolno i niebezpiecznie"- Sobiesław Zasada

toprally.net
Powrót do góry
hans15336

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 458
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Mercedes Benz W211
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 16 Lut 2009, 22:46
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Filtr stożkowy


Hawker napisał:
Rozumiem że stożek stożkowi nierówny ale stożek to stożek. Laughing

"W dalszym ciągu jednak te filtry poprzez małą skuteczność filtrowania oraz przyczynianie się do przegrzewania komory spalania, szczególnie w tzw. jeździe miejskiej, nie są polecane przez firmę."

Oczywiście, dalsza pseudo dyskusja jest bezowocna. Tak jak mnie jest zarzucany brak zrozumienia, tak też i ja zarzucam to samo.


Czyli kwestie mocy i momentu mamy już za sobą , teraz pozostaje kwestia syfu.
Nie wiem czy widziałeś np. dedykowany stożek do mojego Stilo , ale oprócz samego stożka naoliwionego dostałem jeszcze specialną siateczkę na nałożyć na niego , zatem jak widać producenci coraz to lepiej ulepszają swoje stożki , zważ na to że ja cały czas pisze o stożkach dedykowanych , a patrząc na wywody i te wykresy oraz ich podpisy moge wnioskować że są to stożki założone przez właścicieli swoich aut niewiadomomego pochodzenia - już nie wspominam o ich sposobie montowania.
Dlatego powyższe stwierdzenie o syfie może mieć faktycznie potwierdzenie dla w/w stożków.

Natomiast montując np. swój filtr nie obawiam się o takie pierodły jakie tam są zapisane. Autor nie wspomina nic o naoliwieniu stożka , lecz o samym czyszczeniu ( i tutaj pisze całkowitą prawdę o szybszym zasyfieniu ).
_________________
Ex Centomaniak - SC 1.2@100KM
Ex Stilomaniak - Abarth 2,4
Ex Uniomaniak - Uno 1.4 LPG
Gwiazdomaniak - W211 2.2@170KM
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 16 Lut 2009, 22:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) Tuning Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat ) Tuning


FiatPanda

34 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

Fiat500

49 900

2017r.

81 830 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System