Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Uno ) Dodatkowy wskaźnik temperatury wody


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
soki

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocek
Posiadane auto: Fiat Uno Fire 1.0 i.e 45
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Mar 2009, 06:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Dodatkowy wskaźnik temperatury wody


jocker00 napisał:
Witam Exclamation
Małe sprostowanie do
Cytat:
stary czujnik ma tylko jeden kabelek a termistorowy dwa i trzeb będzie jakoś się dostać i podpiąć pod licznik tym dodatkowym kablem.

Czujnik termistorowy do uno ma 1 kabelek drugi to masa auta Exclamation
Jak masz zegary ze wskaźnikiem to nic nie musisz przerabiać i kombinować, wymieniasz czujnik na termistorowy (też z jednym złączem) podpinasz i śmiga Laughing
Wiem bo mam tak u mnie Smile Mam licznik z obrotomierzem i wskaźnikiem temperatury, wszystko działa bez zarzutów bez przeróbek. Ja tylko pod czujnik dałem podkładkę gdyż jest on trochę dłuższy (głębiej się wkręca w głowice) a jak wiadomo "licho" nie śpi Wink
Pozdrawiam Exclamation


witam
ktory czujnik wyminiles na termistorowy ten od cieczy chlodzacej w gornej czesci silnika z prawej strony niebieska koncowka mniej wiecej pod obudowa filtra czy przy chlodnicy znaczy tam gdzie jest zawor otwierajacy duzy obieg cieczy chlodzacej?
Powrót do góry
epwaspotter

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: uno 999 93'
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Mar 2009, 09:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Dodatkowy wskaźnik temperatury wody


ten przy chłodnicy to czujnik od wentylatora, a czujnik do licznika znajduje się w bloku silnika od strony pasażera (czerwony albo niebieski kołnierz)
Powrót do góry
soki

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocek
Posiadane auto: Fiat Uno Fire 1.0 i.e 45
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Mar 2009, 04:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Dodatkowy wskaźnik temperatury wody


witam ponownie

na wstepie chcialem podziekowac za pomoc forumowiczow w lokalizacji czujnika mialem podobny problem jak polega z pierwszego postu w zegarach od SX zamontowanych do zwyklego uno nie bylo wskazan z bimetalowego czujnika o temperaturze cieczy chłodzącej silnik.

problem rozwiązany wszytko ladnie pokazuje a przy 90 stopniach włącza się wentylator chlodnicy na chwile po ok 7 km jest ladne 75 90 stopni w warunkach gdy ja dworze jest ok -2*C przy spokojnej rownej jezdzie

niestety nie moglem nabyc tego czujnika o ktorym koledzy wczesniej pisali jednak czujnik Pafal (Świdnica) typ: PCT - 5 [Positive Temperature Coefficient] jest dobry do uno kosztował on mnie w sklepie we wrocku ok 12 zl nie liczac silikonu wysokotemperaturowego ktory nalozylem na gwint w sladowych ilościach aby doszczelnic polaczenie oraz zeby zabezpieczyc gwint od zapieczenia sie z korpusem silnika.

W Uno 1.0 fire z 99 roku czujnik bimetalowy miał czarna jedno pinową koncowkę i przykryty był gumowym kapturkiem od tak pro forma dla tych co czytali poprzednie posty.
Od sprzedawcy wiem ze te czujniki (PCT-5) dedykowane byly generalnie fiatom i polonezom tym zwykłym: caro, ato oraz caro plus, ato plus i truckach, moze to uchroni was przed wydawaniem 40 zl na czesc od cc young gdyz czujnik od poldka tez jest ok Smile i nawet gwint sie zgadza musze zdementowac wypowiedz na temat stozkowego gwintu w tych czujnikach przez moment tez tak myslalem ale to zludzenie optyczne sprawdzilem suwmiarką gwint - na calej swej dlugości jest on identyczny.
srednica gwintu ok 13 mm gruby sporo grubszy niz czujnik 2 pinowy z niebieską końcówka.

tak ze jeszcze raz thx i chetnie sluze pomoca w sprawie tego czujnika Smile
Powrót do góry
chudy31

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 1

Posiadane auto: FIAT UNO 1.0 FIRE 96r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Kwi 2009, 18:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Dodatkowy wskaźnik temperatury wody


Witam,

Na wstępie dziękuje za pomocne informacje.
Dodam też swoje 3 grosze.

W moim Uniaku (96r 1.0 FIRE) był tylko czujnik bimetaliczny (1 PIN).

Udałem się do sklepu we Wrocławiu na ulicę LWOWSKĄ 9 gdzie zaopatrzyłem się w nowy czujnik termistorowy (24 zł) (też 1 PIN, czerwona końcówka)

Zaopatrzyłem się też w silikon wysokotemp (3,5 zł) oraz litr płynu do chłodnic (7 zł)
Zestaw wyglądał tak Wink

Jakież było moje zdziwienie, gdy do próby odkrędenia starego czujnika chciałem użyc klucza 19 który pasował do nowego...
Wzbudziło to moje wątpliwości, więc wziąłem suwmiarkę i zmierzyłem gwint... na szczęści był taki sam.


Wykręciłem stary czujnik (kluczem 22) i ku mojemu zdziwieniu (po raz kolejny) nie polała się woda... nic.. ani kropelki... więc wkręciłem nowy czujnik, który wcześniej posmarowałem silikonem.


Po wkręceniu nowego czujnika (jest ciut dłuższy od starego) i założeniu kapturka wszystko działa prawidłowo, a wygląda TAK:


Pozdrawiam
chudy31
Powrót do góry
gadu-gadu
damian7402

Czytelnik



Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 5

Posiadane auto: fiat uno 1.0 90
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Maj 2009, 15:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Dodatkowy wskaźnik temperatury wody


Po dokładnym przeczytaniu poprzednich wypowiedzi musze stwierdzić że mam nielada problem.Montuję zegary od atu plus do mojego uniacza i problem jest ze wskazaniem temperatury.U mnie jest czujnik z końcówką prostokątną i są dwa piny to dziwne bo wszyscy piszę że jest jeden i ma być czerwona końcówka.Mój uniacz jest z 90r 1.0i.e.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 15 Maj 2009, 15:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
epwaspotter

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: uno 999 93'
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Maj 2009, 15:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Dodatkowy wskaźnik temperatury wody


czujnik z końcówką dwu pinową jest do kompa, ale w nowszych uno,,, sprawdź który to masowy i ten kabelek ten podepnij do karoserii, a drugi leci do wskaźnika
_________________
http://change.menelgame.pl/change_please/7554880/
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Uno »

Opinie o samochodach Fiat Uno - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Uno ) Układ chłodzenia


FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System