Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Walek rozrzadu magistrala olejowa popychacze brava 1.4 12v


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Wto 17 Lut 2009, 13:42
Temat postu:

Walek rozrzadu magistrala olejowa popychacze brava 1.4 12v


Drodzy forumowicze mam wielka prosbe
Czy wymienial ktos z was rozrzad w bravie 1.4 12v??
Moj problem jest taki: mam przejechane 112tys km i zaczal mi klekotac silnik. Znajomy mechanik powiedzial mi ze to na 100% walek rozrzadu i popychacze do wymiany a takze magistrala olejowa na pewno jest zapchana. I tu sa moje pytania:
1. Czy walek rozrzadu lepiej kupic orginalny czy mozna zainwestowac w jakis tani zamiennik?? np.:
http://moto.allegro.pl/item534981480_walek_rozrzadu_fiat_bravo_brava_1_4_12v_oryg.html
http://moto.allegro.pl/item534987063_walek_rozrzadu_fiat_bravo_brava_marea_1_4_12v.html
2. Czy ten mit ze magistrala olejowa w bravach 1.4 strasznie sie zapycha i trzeba ja wyymieniac razem z walkiem jest prawdziwy czy wystarczy ja tylko dobrze przeplukac(czym ja plukac??)
http://moto.allegro.pl/item534987111_magistrala_olejowa_fiat_bravo_brava_marea_1_4_12v.html
http://moto.allegro.pl/item549238685_magistrala_olejowa_fiat_bravo_brava_marea_1_4_12v.html
czy te magistrale sie nadaja i co o nich sadzicie??
3. Popychacze?? trzeba wymieniac odrazu wszystkie 12 czy mozna jakos stwierdzic ktore sa w najgorszym stanie i czy popychacze z linkow ponizej sa dobre??http://moto.allegro.pl/item533976109_popychacz_popychacze_fiat_bravo_brava_marea_1_4_12.html
http://moto.allegro.pl/item534987135_popychacze_popychacz_fiat_bravo_brava_1_4_12v.html
pytam o nie poniewaz mechanik powiedzial mi ze 1 popyuchacz to koszt 70-80zl a tu sa o wiele tansze

zaznaczam ze nie mam za duzo pieniedzy i chcialbym zrobic to jak najmniejszym kosztem aczkolwiek jesli mam kupic jakis kompletny szajs wole uzbierac troche wiecej kasy i kupic cos wartego swojej ceny(oczywiscie w granicach rozsadku:D)


za wszystki9e odpowiedzi z gory dziekuje i pozdrawiam
Powrót do góry
KMYK

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 210
Skąd jesteś (miejscowość / region): KIELCE
Posiadane auto: FIAT STILO 1.6 16v 2002r Opel Astra III 1.7 CDTI Golf V 1.9 TDI (wszystko sie tak samo psuje- to tylko kwestia gustu)
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 17 Lut 2009, 13:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Walek rozrzadu magistrala olejowa popychacze brava 1.4 12v


Najlepiej by było zmienić silnik na inny 1,6 1,8 2,0 bo te 1,4 do 2000r to niestety miały wady o których ty piszesz Crying or Very sad
Nie wiem jak z ta magistralą ale wałek to kup jak najlepszy tak samo popychacze Wink
_________________
KMYK
Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Wto 17 Lut 2009, 14:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Walek rozrzadu magistrala olejowa popychacze brava 1.4 12v


przyznam szerze ze myslalem o wymianie silnika na 1.6 lub wiekszy jednak to by chyba za drogo wyszlo
sam silnik nie jest tani a trzeba doliczyc przestrojenie elektroniki pewnie nowa skrzynia biegow no i mysle ze tez nowy osprzet silnika bo stary moze nie pasowac
reasumujac gra niewarta swieczki moim zdaniem
Powrót do góry
smarki

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 16

Posiadane auto: Brava 1.4 12V SX 1997r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Lut 2009, 16:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Walek rozrzadu magistrala olejowa popychacze brava 1.4 12v


Miałem standardowy problem w swojej bravce ze smarowaniem wałka rozrządu, pierwszy mechanik tylko wymienił wałek i po jakimś czasie problem wrócił.
Kolejny zadał sobie trochę trudu i posprawdzał gdzie wałek nie jest smarowany i tak porobił, że zrobiłem ponad 100tys i wszystko gra.

1.4 12V to nie jest szczyt techniki ale w rękach dobrego fachowca (który potrafi myśleć) będzie Ci służył. Niech wymieni co trzeba i tyle.
Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Wto 17 Lut 2009, 16:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Walek rozrzadu magistrala olejowa popychacze brava 1.4 12v


smarki a jaki walek zakupiles do swojej bravki za ile i jakiej firmy??
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 17 Lut 2009, 16:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Sro 18 Lut 2009, 02:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Walek rozrzadu magistrala olejowa popychacze brava 1.4 12v


bylem dzisiaj w sklepie i facet powiedzial mi ze na walek trzeba wylozyc 400zl bo te tanie z allegro nadaja sie tylko do smietnika
co wy o tym ssadzicie??
Powrót do góry
smarki

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 16

Posiadane auto: Brava 1.4 12V SX 1997r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Lut 2009, 15:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Walek rozrzadu magistrala olejowa popychacze brava 1.4 12v


Nie pamiętam jaka firma ale kosztował coś koło tych 300-400 PLN. W tej sytuacji bym nie oszczędzał.
Jak już wspominałem przy wymianie koniecznie trzeba sprawdzić czy wałek jest dobrze smarowany!
Powrót do góry
somsiad piteras

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBLIN
Posiadane auto: mitsu ECLIPSE 4g63 7bolt :(
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 18 Lut 2009, 20:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Walek rozrzadu magistrala olejowa popychacze brava 1.4 12v


po wymianie wałka należy koniecznie umyc i przepłukac bardzo dokładnie wnętrze silnika!! bo w silniku widocznie jest już dużo tzw "syfu" który to przytyka otworki w magistrali. Czasami nawet po takim zabiegu potrafi nadal przytkac sie magistrala, osobiscie kiedys z tym walczyłem i wkoncu udało mi sie to zwalczyc lekko rozwiercając otwory w magistrali, dopiero po tym zabiegu wszystko wróciło do normy i działa juz ponad 60 tys km, ale takie patenty to ostatecznosc.
_________________
MOJE MIASTO LUBLIN
Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Sro 18 Lut 2009, 23:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Walek rozrzadu magistrala olejowa popychacze brava 1.4 12v


no ja odrazu bede wymienial olej bo mam zrobione juz 9tys km od wymiany i przeczyszcze miske olejowa i magistrale raczej tez bede czyscic nie wymieniac

somsiad piteras jak po wymianie walka i czyszczeniu magistrali poznac ze znowu sie zachala??
Powrót do góry
somsiad piteras

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBLIN
Posiadane auto: mitsu ECLIPSE 4g63 7bolt :(
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 20 Lut 2009, 00:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Walek rozrzadu magistrala olejowa popychacze brava 1.4 12v


ja czyściłem silnik naftą, kupilem 4 litry nafty, odpiołem cewke, wykręciłem świece i kręciłem rozrusznikiem, 10 sekund kręcenia i min 5 minut przerwy i od nowa 10 sek kręcenia ...oczywiście warto robic duze odstepy czasowe co by brud mugł odtajac, a robilem to tafta ponieaz nieźle czyści i jest w miare tłusta co by silnik mial jakieś smarowanie, ropą także mozna zrobic podobny manewr. Ja niewiem jak wygląda twoja głowica, chodzi mi o to czy po zdjęciu pokrywy zaworów jest duży nagar !
Powiem jasno: czysciutki silnik + dobry olej to napewno wszystko będzie ok. Polecam shella, castrola i valvoline są oczywiscie i lepsze ale są drogie, nie lej seleni. Rozebrałem już troche silników i widziałem co sie dzieje używając pewnych olejów, do twojego silnika lac musisz min 10w40 a jeśli zalejesz nawet lepszym olejem to nic sie nie stanie, im lepszy olej tym ma lepsze właściwości czyszczące, jak zlewam olej ze swojego silnika to jest czarny jak smoła, ktoś powie że to źle a ja mówie że to dobrze bo umył wnętrze silnika dlatego jest czarny, a wnętrze mego silnika jest poprostu wyśmienite jaśniutkie czyściutkie a mam najechane prawie 400000 km a może i więcej kto to wie tak naprawde ? Pozdrawiam i powodzenia w naprawie.
_________________
MOJE MIASTO LUBLIN
Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Sob 21 Lut 2009, 22:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Walek rozrzadu magistrala olejowa popychacze brava 1.4 12v


dzieki za rade w przyszlym tygodniu jak skonczy mi sie sesja poprawkowa na uczelni wezme sie za to
jak by ktos mial jeszcze jakies inne ciekawe rady prosze pisac Very Happy
Powrót do góry
Animus

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): óć
Posiadane auto: brav 1,4 98/08
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Lut 2009, 13:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Walek rozrzadu magistrala olejowa popychacze brava 1.4 12v


walek zaloz najtaszy ale wtedy musisz zabezpieczyc sie w przerowniona magistrale olejowa stara badz nowa i poddac ja malemu tuningowi Smile

otorz zazwyczaj cala wada silnika 1,4 jest zacierajacy sie walek a walek zaciera sie gdyz nie ma smarowania magistrala olejowa sie zapycha zazwyczaj od jesc czyli koncowek jest na to metoda rozwierc na 0,5 mm wejscia na magistrali ( seryjne sa na 0,3 ) daje rade tylko z glowa i umiarem i nie bedzie wiecej problemow z walkiem

taka modyilkacje przeprowadzilem w 06 roku przjechalem ponad 100 ty na tym ustrojstwie nic sie nie dzieje ( moj licznik obecnie wskazuje 200 tys )
magistrala jest oryginlna walek kupilem jakis tani w sklpie cos okolo 200 zł ( aso oryginal wtedy kosztowal 1000)

jak ktos dobrze dba o silnik i wymienia olej co 10 tys nic sie z nim nie dzieje
wiec twierdzenie ze jest to kiepski silnik nie jest trafna uwaga notabene 1,8 jest bardziej awaryjnym silnikiem od 1,4 Smile
Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Czw 26 Lut 2009, 22:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Walek rozrzadu magistrala olejowa popychacze brava 1.4 12v


odnosnie rozwiercania otworow w magistrali to wydaje mi sie ze to nie jest dobre rozwiazanie. Walek rozrzadu bedzie wprawdzie mial dobre smaarowanie jednak spadnie cisnienie oleju i panewki nie beda odpowiednio smarowane. Co o tym myslicie??
Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Wto 03 Mar 2009, 22:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Walek rozrzadu magistrala olejowa popychacze brava 1.4 12v


zalozylem nowy walek rozrzadu(315zl) 8 popychaczy(40zl sztuka) (6 bylo dobrych ale zostawilem stare tylko wydechowe) i 12 dzwigienek (32zl sztuka) a takze nowa magistrale olejowa. Magistrale oczywiscie mozna bylo przeczyscic i tak zrobilem jednak po zlozeniu wszystkiego silnik nadal stukal. Winne okazaly sie uszczelki pod magistrala (przepuszczaly olej) ktorych jest 8. Mozna je dostac tylko w orginale i kosztuja 25zl sztuka w salonie fiata. Nowa magistrala wraz z tymi uszczelkami kosztuje 220zl w salonie dlatego zdecydowalem sie na nowa magistrale. Razem czesci mnie wyszly 1450zl w tym olej i uszczelki jednak nie zaluje. Silnik chodzi jak nowka Very Happy Wszystkie czesci byly kupione u mnie w miescie wiec nie moge powiedziec czy oplaca sie zamawiac na allegro
Powrót do góry
smarki

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 16

Posiadane auto: Brava 1.4 12V SX 1997r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Mar 2009, 10:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Walek rozrzadu magistrala olejowa popychacze brava 1.4 12v


No to super, dbaj o niego i się ciesz z jazdy:)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System