Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Bardzo duże spalanie !!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojtas_poz

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat, Brava, 1.4 12V, 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Sty 2010, 01:26
Temat postu:

Bardzo duże spalanie !!!


Witam wszystkim jestem tu nowy i mam duży problem z moją Bravą 1.4 12V 95r. 140 tys. km, jakiś czas temu zabrakło mi paliwa i po wlaniu 30 litrów wskazówka nawet nie dojechała do połowy, nagle zaczęła pokazywać zaniżony poziom paliwa, praktycznie cały czas pokazuje rezerwe mimo że wlałem ponad 10 litów do pustego baku ale najgorsze jest to że samochód zaczął mi strasznie dużo palić, po wlaniu 5 litrów zrobiłem niecałe 30km, rozumiem że jest zima a ja robiłem krótkie odcinki i że mógł więcej spalić ale żeby aż tyle. Następnym razem wlałem mu równe 20 litrów i robiłem dosyć długie odcinki po mieście i zrobiłem zaledwie 140 km czyli wina nie rozgrzanego silnik to to nie jest. Wie ktoś co może być przyczyną tak dużego spalania i tego że jest pokazywany zaniżony poziom paliwa i jakie mogą być koszta, chce wiedzieć mniej więcej ile może mnie kosztować naprawa a nie chce oddawać samochodu do mechanika żeby póżniej nie mieć za co go odebrać.
Powrót do góry
Szuryga

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzekuń
Posiadane auto: Brava SX 1,4 12v 96 + LPG,Peugeot 405 style 1,9 TDi
Piwa: 12/6
Wysłany: Czw 21 Sty 2010, 09:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Bardzo duże spalanie !!!


Użyj opcji szukaj wybierz model auta wpisz problem duze spalanie i czytaj było juz pare takich tematów.

uszkodzona sonda lambda ,otwarty termostat , walnij reko w ten wskaznik moze mu przejdzie
Powrót do góry
Futurebreeze

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 400
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowiecki
Posiadane auto: Skoda Fabia 1.2 64kM Benzyna
Piwa: 17/13
Wysłany: Czw 21 Sty 2010, 09:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Bardzo duże spalanie !!!


Witam 14L na 100km to troche sporo. Pytanie czy stałeś w korkach i jakiego masz buta, bo od tego też dużo zależy. Ogólnie Bravo i Siena lubią paliwo i pochłaniają je w zastraszającym tempie. Co chodzi o wskaźnik poziomu paliwa bardzo możliwe że po prostu ci się zawiesił. Wystarczy go wyjąc z baku i sprawdzić czy chodzi równo. To akurat możesz zrobić nawet samemu. Aby wyjąc wskaźnik musisz dostać się do baku poprzez kanapę, wystarczy ją podnieść i masz widok na bak.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatGrande Punto

19 500

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatPanda

43 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

Fiat500

49 900

2017r.

81 830 km

kujawsko-pomorskie

FiatPunto Evo

15 900

2011r.

208 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System