Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Uno ) plyn hamulcowy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czesiek_87

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Lut 2009, 11:23
Temat postu:

plyn hamulcowy


Witam ja mam takie pytanie mam fiata uno 1.0 fire rok 94 wczoraj jade przez miasto i nagle hamulcow nie mam Sad dojechalem jakos do domu teraz patrze i jakis zbiorniczek jest prawie pusty (jestem zielony jesli chodzi o samochody ucze sie Razz ) przypuszczam ze tam powinien byc plyn hamulcowy i pytanie mam takie jaki kupic skoro nie wiem jaki byl wczesniej? pasuje mi dzis samochod wiec bede poszukiwac tylko na stacjach benzynowych. prosze o porady
Powrót do góry
archive_32

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 405

Posiadane auto: Siena 1,6 16v 98r HL + sekwencja OMVL
Piwa: 32/7
Wysłany: Nie 22 Lut 2009, 11:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) plyn hamulcowy


Kolego sprawa nie jest taka prosta , Fiaty były zalewane Tutela TOP4 ,ale skoro tyle lat to już nieraz wymieniony . Kup DOT 4 , problem nie dotyczy tylko dolania płynu . trzeba zlokalizować wyciek : cylinderki ,przewody -elastyczne- sztywne , pompa hamulcowa .Jeśli tylko ubytek to i tak odpowietrzanie układu hamulcowego po dolaniu .
Powrót do góry
arkko

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
Wysłany: Nie 22 Lut 2009, 14:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) plyn hamulcowy


Sprawdź czy nie masz przecieków przy kołach.Mi pękł przewód hamulcowy w cieniaku i ledwo z życiem uszedłem.Dojeżdzam do skrzyżowania,czerwone światło a pedał w podłodze.Z hamulcami nie ma żartów!!!!!!!!!!Trzeba sprawdzać stan autka i tak jak uczyli na kursie,przegląd dzienny po ostatnim numerze z hamulcami robie dzień w dzień,przede wszystkim czy nie ma gdzieś wycieków z autka.Ja leje do swojego DOT-4 jak kolega wyżej.
Powrót do góry
tekil

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 496
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: fabia 2005
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 22 Lut 2009, 14:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) plyn hamulcowy


pierwsze to sprawdzilbym tylne cylinderki hamulcowe. Zdejmij bębny i dokladnie oglądaj gumki cylinderka, moze byc tam mala aczkolwiek winna wszytkiemu dziurka.
Powrót do góry
czesiek_87

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Lut 2009, 16:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) plyn hamulcowy


dobrze sprawdze jutro wszystko jak bedzie tylko pogoda. Wlalem dot - 4 cos lepiej hamuja ale dalej strasznie slabo tragicznie. Jest tak ze jak zapalony to prawie wcale a jak zgasze to normalnie hamuja
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 22 Lut 2009, 16:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
epwaspotter

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: uno 999 93'
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Lut 2009, 16:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) plyn hamulcowy


może pompa hamulcowa , ja miałem takie objawy ze podczas jazdy pedał prawie w podłogę wchodził, a na wyłączonym jak pompowałem to było ok
Powrót do góry
archive_32

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 405

Posiadane auto: Siena 1,6 16v 98r HL + sekwencja OMVL
Piwa: 32/7
Wysłany: Nie 22 Lut 2009, 16:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) plyn hamulcowy


Kolego to nie tak .Na zgaszonym niema wspomagania więc pedał twardy , a gdy silnik pracuje działa wspoma to tragedia. Pompa dostała powietrza przy braku płynu i jest zapowietrzony układ .Sprawdzić czy i gdzie jest nieszczelność , naprawić i odpowietrzyć .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Uno »

Opinie o samochodach Fiat Uno - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Uno ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System