Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Uno ) plyn hamulcowy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czesiek_87

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Lut 2009, 11:23
Temat postu:

plyn hamulcowy


Witam ja mam takie pytanie mam fiata uno 1.0 fire rok 94 wczoraj jade przez miasto i nagle hamulcow nie mam Sad dojechalem jakos do domu teraz patrze i jakis zbiorniczek jest prawie pusty (jestem zielony jesli chodzi o samochody ucze sie Razz ) przypuszczam ze tam powinien byc plyn hamulcowy i pytanie mam takie jaki kupic skoro nie wiem jaki byl wczesniej? pasuje mi dzis samochod wiec bede poszukiwac tylko na stacjach benzynowych. prosze o porady
Powrót do góry
archive_32

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 405

Posiadane auto: Siena 1,6 16v 98r HL + sekwencja OMVL
Piwa: 32/7
Wysłany: Nie 22 Lut 2009, 11:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) plyn hamulcowy


Kolego sprawa nie jest taka prosta , Fiaty były zalewane Tutela TOP4 ,ale skoro tyle lat to już nieraz wymieniony . Kup DOT 4 , problem nie dotyczy tylko dolania płynu . trzeba zlokalizować wyciek : cylinderki ,przewody -elastyczne- sztywne , pompa hamulcowa .Jeśli tylko ubytek to i tak odpowietrzanie układu hamulcowego po dolaniu .
Powrót do góry
arkko

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
Wysłany: Nie 22 Lut 2009, 14:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) plyn hamulcowy


Sprawdź czy nie masz przecieków przy kołach.Mi pękł przewód hamulcowy w cieniaku i ledwo z życiem uszedłem.Dojeżdzam do skrzyżowania,czerwone światło a pedał w podłodze.Z hamulcami nie ma żartów!!!!!!!!!!Trzeba sprawdzać stan autka i tak jak uczyli na kursie,przegląd dzienny po ostatnim numerze z hamulcami robie dzień w dzień,przede wszystkim czy nie ma gdzieś wycieków z autka.Ja leje do swojego DOT-4 jak kolega wyżej.
Powrót do góry
tekil

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 496
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: fabia 2005
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 22 Lut 2009, 14:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) plyn hamulcowy


pierwsze to sprawdzilbym tylne cylinderki hamulcowe. Zdejmij bębny i dokladnie oglądaj gumki cylinderka, moze byc tam mala aczkolwiek winna wszytkiemu dziurka.
Powrót do góry
czesiek_87

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Lut 2009, 16:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) plyn hamulcowy


dobrze sprawdze jutro wszystko jak bedzie tylko pogoda. Wlalem dot - 4 cos lepiej hamuja ale dalej strasznie slabo tragicznie. Jest tak ze jak zapalony to prawie wcale a jak zgasze to normalnie hamuja
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 22 Lut 2009, 16:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
epwaspotter

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: uno 999 93'
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Lut 2009, 16:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) plyn hamulcowy


może pompa hamulcowa , ja miałem takie objawy ze podczas jazdy pedał prawie w podłogę wchodził, a na wyłączonym jak pompowałem to było ok
Powrót do góry
archive_32

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 405

Posiadane auto: Siena 1,6 16v 98r HL + sekwencja OMVL
Piwa: 32/7
Wysłany: Nie 22 Lut 2009, 16:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) plyn hamulcowy


Kolego to nie tak .Na zgaszonym niema wspomagania więc pedał twardy , a gdy silnik pracuje działa wspoma to tragedia. Pompa dostała powietrza przy braku płynu i jest zapowietrzony układ .Sprawdzić czy i gdzie jest nieszczelność , naprawić i odpowietrzyć .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Uno »

Opinie o samochodach Fiat Uno - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Uno ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatCroma

25 500

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatTipo

47 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System